Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu. Aile Destek Başvurusu Formu. aile destek paketi başvuru e devlet. Aile destek başvurusu nasıl yapılır? Aile Destek Paket İçeriği Nedir? Aile Destek Paketi Nasıl Alınır? Aile Destek Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Kimler Aile Destek Başvurusu Alabilir?

Gelir Yuvan Aile Destek Başvurusu Nereden Nasıl Yapılır?

Aile destek başvurusu Nasıl Yapılır? Maddi ve sosyal yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle küresel salgının ardından sosyal yardımlarda büyük bir artış meydana gelmiştir.

Dar gelirli aileler ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar, sosyal yardımlardan faydalanarak ekonomik zorlukların üstesinden gelmeye çalışmaktadır.

Aile Destek Başvurusu
Aile Destek Başvurusu

Aile destek paketi ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli aileler verilen bir sosyal yardımdır.

Gelir Yuvan Aile destek başvurusu nasıl yapılır?

 • E Devler Hesabınıza Giriş Yapmalısınız. Giriş İçin https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir Tıklayın.
  Sosyal Yardım Başvuru Formu
  Sosyal Yardım Başvuru Formu

  E Devlet Sistemine Tıkladıktan sonra, Tc Kimlik No ve E Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

 • E-devlet hesabınıza giriş yapmalı ve arama kısmından ‘’Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’’ hizmet ekranına gitmelisiniz.
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
  aile ve sosyal hizmetler bakanligi yardim başvurusu
 • İlgili ekranı görüntülediğinizde ‘’Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu’’ sekmesine tıklamalısınız.
 • Karşınıza gelen ekranda yer alan ‘’Başvur’’ butonuna tıklamalısınız.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde başvurunuz alınacak ve 30 gün içerisinde tarafınıza kısa mesaj ile geri dönüş yapılacaktır. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa belirtilen tarihlerde PTT şubelerine kimliğiniz ile giderek yardımı çekebileceksiniz.

Gelir Yuvan Aile Destek Paket İçeriği Nedir?

Aile destek paketinde neler var sorusu da son zamanlarda büyük önem kazanmıştır. Bu paket, 7200 TL yıllık nakit parayı kapsar.

Gelir Yuvan 7200 Tl Maddi Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

Yardımdan faydalanacak olan aileler her ay hesaplarına yatırılan 600 TL tutarında yardımı PTT şubelerinden çekebilecekler. 12 ayın sonunda ise yardım son bulacaktır. Yardımı kesilen aileler, dönem şartlarına göre yeniden düzenlenen aile destek paketine başvuru yapabilecektir.

Aile destek paketi kapsamında verilen 7200 TL nakit para, istenilen her yerde kullanılabilecektir. Bu yardım karşılıksızdır ve sonradan geri ödenmez. Alacağınız ücreti ister market alışverişlerinde ister fatura ödemelerinde kolayca kullanabilirsiniz.

Parayı çekebilmek için başvuru sahibi kimliği veya PTT kartıyla birlikte bir PTT şubesine gitmelidir. Paket ile alakalı daha fazla bilgi alabilmek için 144 numaralı sosyal yardım hattını arayabilirsiniz.

Gelir Yuvan Aile Destek Paketi Nasıl Alınır?

Aile destek paketi nasıl alınır sorusu pek çok dar gelirli vatandaş ve aileler tarafından sıklıkla sorulur. Aile destek paketinden faydalanabilmek için öncelikle bir başvuru oluşturmak gerekir.

Başvuru işlemleri için e-devlet kanalları veya ALO 144 hattı kullanılabilir. Ayrıca Sosyal ve Yardımlaşma Vakfı hizmet binasına giderek de başvuruda bulunmak mümkündür.

Başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında tarafınıza bir kısa mesaj gönderilir. Bu kısa mesajda yer alan adımları uygulayarak belirlenen tarihlerde PTT şubelerine gidebilir ve yardımı nakit olarak çekebilirsiniz.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak son derece basittir ve yalnızca birkaç dakikanızı alır. Eğer başvuru sırasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kaldıysanız, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kimler Gelir Yuvan Aile Destek Paketi Alabilir?

Kimler aile destek paketi alabilir sorusunun yanıtına gelecek olursak, yalnızca dar gelirli olan ve muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar bu aile destek paketinden faydalanabilmektedir. Sosyal yardımlardan faydalanabilen kişiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Toplam hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • Afetlerden etkilenen afetzedeler
 • Eğitim, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamayanlar
 • Sosyal güvencesi bulunmayanlar
 • Herhangi bir gelire sahip olmayanlar
 • Hane içerisinde engelli birey bulunan aileler

Yukarıda yer alan ve ekonomik zorluk yaşayan aileler bu sosyal yardıma başvuruda bulunabilmektedir. Aile destek paketi başvurusunun işleme alınabilmesi için sizlere sorulan sorulara doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıt vermeniz şarttır. Aksi takdirde başvurunuz olumlu olarak sonuçlanmayacaktır.

Gelir Yuvan Aile Destek Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Aile destek başvuru formu nasıl doldurulur sorusu da dar gelirli aileler tarafından sorulmaktadır. Aile destek başvuru formu doldurmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binalarına gidilebilir. Ayrıca e-devlet üzerinde yer alan hizmet ekranından form doldurmak mümkündür. ALO 144 hattı ise sizleri yönlendirmek amacıyla oluşturulmuş bir sosyal yardım hattıdır.

Aile destek başvuru formunu doldururken sizlerden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekir. Ayrıca bu bilgileri başkası adına değil kendi adınıza doldurmalısınız. Tüm kutucukları yanlış bilgi içermeden doldurmanız durumunda 30 gün içerisinde geri dönüş yapılarak bilgilendirmeler tarafınıza iletilecektir.

Başvuru formu doldururken herhangi bir nedenden dolayı sorun yaşıyorsanız, ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak sorununuzu çözebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan tüm soruları operatöre yönelterek anında yanıt almanız ve başvurunuzu tamamlamanız mümkündür.

Gelir yuvan ve Gelirim Evden sosyal yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan/ sayfasını ziyaret edin.

4.7/5 - (53 Oy )

26 Yorum

  1. Gelir yuvam başvurum kabul olsun geçimimi sağlayamıyorum allah için yardımcı olun ben tek başıma 8 nüfusa bakıyorum daha askerimi yapmamışım madi durumum yok diye

  2. sayın başkanım ben yirmi yıldır diyalize bağlı yaşıyorum emekli maaşı alıyorum kiramaelektir şudur yetişmiyor başkada gelirim yok çok muhtacım ekmeği bile borca alıyorum her yere borçluyum çocuklarım perişan BANA yardımcı olursanız durumum yok çaresizim .iki buçuk yıldır kiramı ödeyecek durumum yok icralık OLDUĞUM için kimse söyleyemez oldum MARKET gidemiyor çocuklar borçlu olduğum için sizden yardımcı olmanızı tavsiye ederim inşallah Allah sizi başımızdan eksik etmesin sayın başkanım saygılarımla rica ederim sizden

   bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ben yirmi yıldır diyalize bağlı yaşıyorum Allah yardımcımız olsun inşallah amin

 1. Eşim cezaevinde ben ameliyatlıydm annem safra kesesi ameliyatı neoldum üveybabam yevmoyeli çalışıyo 16 ve19 yaşında iki kardeşin var biri çocukluktan astım hastası 19 yaşnda olanın 16 yaşındakininde doğuştan kalbi delik

 2. cok zor durumdayim calismiyorum rahatsizim lutfn yardim edin 3 aylik kiram gecti

 3. Benim iki çocuğum var onlara zor bakıyorum çalışmıyorum eşim tek çalışıyor geçinemiyoruz lütfen yardım edin

 4. Bulunduğunuz ilin valiliğine gidip sosyal hizmetler ve yardımlaşma bölümünden de müracaatta bulunabilirsiniz

 5. Tansiyon şeker hastaslylm hiç bir gelirim yok yardlm edermisiniz liraml bile ödeyemiyorum.

 6. Nakit yardım bekliyorum ihtiyacım çok var bir kızım çölyak hastası kirada oturuyorum kiralar çok pahalandı lütfen yardım edin

 7. Kiraciyim mağdurum 1000 TL ödüyoruz kira parasına ben çalışamıyorum tek böbrekliyim rahatsızım iki çocuğum bronşit hastası eşimde astım hastası gecinemiyoruz lütfen yardım edin

 8. Ev kira bi çocuğum var ikincisi yolda çok zor durumdayım borçlarım çok bankalar haciz kararı cikaracaklar lütfen bana yardımcı olun

 9. Ev kira bi çocuğum var ikincisi yolda çok zor durumdayım borçlarım çok bankalar haciz kararı cikaracaklar lütfen bana yardımcı olun

  1. Gelir yuvam başvurum kabul olsun geçimimi sağlayamıyorum allah için yardımcı olun ben tek başıma 8 nüfusa bakıyorum daha askerimi yapmamışım madi durumum yok diye

 10. ben bir ev kadınıyım eşim işçi üç çocuğum var ihtiyaçlarını karşılamakla çok zorlanıyorum evinize makarna ekmekten birşey gelmiyo yardım edin lütfen bana

 11. Eşim işsiz ben çalışmıyorum maddi destek yardım bekliyorum evim kira 1250 TL den 3000 TL ye çıkardılar kirayı evden çıkmam için sıkıntı veriyorlar.

 12. Allah rızıdı içim bana yardımcı olurmusunuz gelirim yok kızımla yaşıyorum eşimden boşandım

 13. Maddi durumum yok eşim hasta çalışamıyor 3 çocuğum var 2si öğrenci yarıma ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu