Kırtasiye Yardımı

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu. Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu. Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvuru şartları 

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu. Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu. Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvuru şartları 

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu
Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı Başvurusu. Toplumsal refahın düşmesiyle öğrencilere de yansıdı. Denizli büyükşehir Belediyesi yaşanan durumlara göre sosyal yardımlarını sağlamaya devam ediyor.

Kırtasiye yardımıyla birlikte öğrencilerin üzerinde ki büyük yük kaldırılmaya çalışılıyor. Konumuzda Denizli büyükşehir Belediyesi yaptığı kırtasiye yardımı ve para yardımının başvuru yolları detaylı olarak açıklama yapılmıştır. Lütfen okumaya devam edin.

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardım başvurusu

Okulların açılmasıyla kırtasiye yardımı başladı. 1300 ₺ kırtasiye yardımından faydalanmak isteyen öğrenciler, veliler başvurunun nasıl olacağı ile alakalı derin araştırmaya başladı. 1 Eylül’ de kırtasiye yardım başvuruları alınmaya başlamıştı.

1 Eylül ve 31 Aralık tarihleri arasında öğrenim seviyesi ve durumu tespit edilen öğrencilere 1300₺ kırtasiye yardımı yapılmaktadır. Durumu tespit edilmeyen öğrencilerin 2022-2023 eğitim- öğretim döneminde başvurmaları sayesinde kırtasiye yardım parası aynı dönemde öğrenciye ödenir.

Değerli velilerimiz veya öğrencilerimiz aşağıda verdiğimiz başvuru ekranını tıklayıp, TC kimlik bilgileri ve e- devlet şifresini girip, başvuru yaparak kırtasiye yardımı almaya hak kazanabilir.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi 

Denizli büyükşehir belediyesi kırtasiye yardımı başvuru şartları 

Hane halkında kişi başı aylık ortalama net geliriniz  asgari ücretin 1/3’ü altındaysa dar gelirli olarak kabul edilirsiniz. Ekonomik zorluk yaşıyor ve dar gelirliyseniz başvuru sonrasında kırtasiye yardımı alabilirsiniz. Ayrıca Afet ve felaket gibi olaylara maruz kaldıysanız da kişilerin bu kırtasiye yardımından yararlanabilirsiniz. 

Kırtasiye yardımı alabilmek için gerekli belgeler nelerdir?

 • Öğrenciye ait nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenci velisine ait nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrencinin halen daha okuduğunu kanıtlayacak öğrenci belgesi
 • Öğrenci velisinin işsiz olduğuna dair SGK’dan alınan belge veya gelir belgesi
 • Ailenin ikametgah adresi 
 • Her bir aile bireyine ait nüfus kayıt örneği
 • Eğer kirada oturuyorsanız kira sözleşmesi
 • Ev size aitse tapu fotokopisi
 • Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi

Denizli büyükşehir belediyesi öğrenci yardımı

Okullar açılmadan öğrencilerin aklında bir sürü soru işareti var. Öğrencilere bu sene para yardımı yapılacak mı? Nasıl yapılacak ne kadar yapılacak? Başvuru şartları nedir? Bu yazımızda verdiğimiz detaylı bilgilerle sizlere bu konu hakkında açıklık getireceğiz. Denizli büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yapılan para yardımı başvuru sorgulama ve desteği şartları hakkında detaylı bilgiyi ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ülke çapında öğrencilere kurumsal mali yardım sağlayabilecek belediye bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Denizli büyükşehir Belediyesidir. Başvuru sahiplerinin mali yardım ve burs gereksinimleriyle ilgili olarak Denizli büyükşehir Belediyesiyle doğrudan iletişim halinde olmaları önemlidir. Belediyeler öğrencilerin ve ailelerinin yerel ekonomileri bağlamında mali durumlarını anlamak için başvuru sahiplerinden bir mali yardım başvurusu doldurmalarını ve başvuru için belgeler sunmalarını isteyebilir.

Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti olan SED yardımı; öğrencilerin en asgari seviyede bile yaşamlarını idame ettiremediği dönemde yaşamak zorunda kalan öğrencilere yapılır. Geçici süreliğine olabildiği gibi düzenli olarak yapılabilen para yardımı ilköğretim, ortaöğretim, lise ya da üniversite çağında eğitim görmekte öğrenciler ve de aileleri bu yardımdan yararlanabilir.

Denizli büyükşehir belediyesi öğrenci para yardımı başvuru formu

Elbette para yardımı almak, sizin ve ailenizin öğrenim ücreti yükünü hafifletmesinde yardımcı olacak büyük etkendir. Öğrenim ücretiniz çok pahalı olmasa da, üniversite malzemelerinin maliyetini, yatılı ücretleri, yemek masraflarını, ulaşım masraflarını vb. unsurları düşününce bazı öğrenciler için para yardımı almak şarttır. Lisans öğrencileri için, okuduğunuz dört yılda yüz milyonlarca harcayabilirsiniz. Para yardımı, öğrenim yükünüzü büyük ölçüde azaltacaktır.

Bu formu kullanmanın herhangi bir maliyeti yoktur; ancak Denizli büyükşehir belediyesi bu formu gerekli mali yardım başvurusu yerine kabul edip etmeyeceğini teyit etmek ve gerekli tüm belgeleri uygun son başvuru tarihlerine kadar teslim etmek adayların sorumluluğundadır.

Denizli büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere verilen para yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden yada Denizli büyükşehir Belediyesine gidilerek doldurulabilir. İlk okul ve orta okul öğrencilerine ve para yardımı formu bizzat öğrenci velisi tarafından kimlik bilgileri girilerek doldurulması gereklidir.

E-Devlet üzerinden para yardımı başvuru formunu doldurmak için   https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti  linkine tıklayarak kullanıcı girişi yapıp formu doldurabilmeniz  mümkün. Formu doldurken yanlışsız  ve eksiksiz bilgileri girmeniz gerekir. 

Mali yardım arayan Denizli halkı uygunluk şartları hakkında detaylı bilgi öğrenmek için lütfen doğrudan Denizli büyükşehir Belediyesiyle iletişime geçin. 

Denizli Belediyesi öğrenci para yardımı için gerekli belgeler 

 • Muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi 
 • Öğrenci velisinin ve öğrencinin kimlik kartı
 • Öğrenci para yardımı başvuru dilekçesi
 • Öğrenci belgesi 

Denizli belediyesi öğrenci yardım başvurusu

Öğrencilerin eğitimi maliyeti artıyor. Öğrencilere verilen para yardımı sayesinde bazı aileler için mali boşluğu doldurabilir. Öğrenci para yardımı sayesinde karşılanmamış mali ihtiyacı olan öğrencilere yardımcı olunması amaçlanır. Birçok öğrenci okul ücretini, kitapları veya diğer masrafları karşılamak için para yardımı başvurusunda bulunabilir. Bu, bazı finansal stresleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

Bazı belediyeler, öğrencilerin eğitimlerine devam etmeleri için mali teşvikler sunar. 

Doğrudan Denizli Belediyesinden para yardımı almak isteyen öğrencilerin para yardım başvuruları yapmaları gerekir.

Para yardımı almayı hak kazanan öğrenciler;

 • Öğrenci aynı ayın içinde 4 günden fazla devamsızlık yapmadığı sürece yardım almaya devam eder. 
 • Öğrenciler 2 ayda bir para yardımı almaya devam eder.
 • Öğrencinin vefat durumunda yardım kesilir.
 • Belediyeye adres değişikliği yaptığınız bilgisini belirtmezseniz para yardımı kesilir.
 • Gelir durumunuz artıp, muhtaçlık durumunuz ortadan kalkarsa da para yardımı kesilir.

Okuyan öğrencilere yardım parası tutarı 50₺ ila 75 ₺ arası değişmektedir. Yapılan yardımı 2 ayda bir PTT şubelerinden alabilmeniz mümkün.

Para yardımı kimlere verilir?

 • Maddi yardımı kötü olanlara
 • Hane halkı geliri  asgari ücretin 3′ te 1inden düşük olan kişilere
 • Aile geliri sağlayan kişinin artık çalışamıyor durumda olması

Bulunduğunuz belediyeye kimliğiniz ile gidip başvuru formunu doldurduktan sonra başvurunuzun sonuçlanmasını bekleyin. Başvuru sonuçlandıktan sonra paranızı alabilirsiniz.

Para Yardımı Başvuru sorgulama

Denizli Belediyesi tarafından verilen eğitim yardımı başvurunuzu e-devlet üzerinden veya bizzat belediyeye gidip yapabilirsiniz. Daha sonra da başvurunuzu sorgulamak isterseniz 

 https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/  linkine tıklayarak başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz.

Devlet Ödemeleri Başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (31 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu