Bitcoin

Bitcoin’e En Çok Yatırım Yapan Şirketler Belli Oldu

Bitcoin'e En Çok Yatırım Yapan Şirketler Belli Oldu. Toplam kaç tane kripto para var? Bitcoin Fiyatı Güncel

Bitcoin’e En Çok Yatırım Yapan Şirketler Belli Oldu. Toplam kaç tane kripto para var? Bitcoin Fiyatı Güncel

Bitcoin'e En Çok Yatırım Yapan Şirketler Belli Oldu
Bitcoin’e En Çok Yatırım Yapan Şirketler Belli Oldu

Bitcoin Düşüşte. Şirketler Kripto Varlıklarını Artırıyor

Bitcoin’in son dönemdeki düşüşü, kripto paranın potansiyeline inanan işletmeler için fırsat oldu. ABD’deki şirketler, bu düşüşü değerlendirerek kripto varlıklarını artırdı. 1 Nisan ile 26 Nisan arasında, iş zekası şirketi Microstrategy, 7,8 milyon dolar değerinde 122 Bitcoin daha satın aldı. Bu hareket, kripto paranın kurumsal yatırımcılar arasında nasıl benimsendiğini gösteriyor.

Microstrategy ve Diğer Şirketlerin Bitcoin Yatırımları

Microstrategy, Bitcoin yatırımında başı çekerken, ABD’deki halka açık işletmeler toplamda 19 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Gate.io Küresel Büyüme Direktörü Kafkas Sönmez, “Microstrategy’nin sahip olduğu Bitcoin sayısı toplam arzın %1’ine karşılık geliyor” dedi. Bu, şirketlerin Bitcoin’e olan güvenini ve bu alanda büyük riskler almaya hazır olduklarını gösteriyor.

En Çok Bitcoin’e Sahip Şirketler:

  1. Microstrategy
  2. Tesla
  3. Marathon Digital
  4. Hut 8 Mining
  5. Riot Platforms
  6. Galaxy Digital Holdings
  7. Block (Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in şirketi)

Kurumsal Kabul ve Gelecek Beklentileri

Kafkas Sönmez, halka açık şirketlerin Bitcoin yatırımlarını açıklamalarının sadece bir kabul göstergesi olmadığını, aynı zamanda kripto paranın gelecekteki değerine dair umut taşıdığını belirtti. “Dünyaca ünlü şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapması, yatırımcı güvenini ve ilgisini artırma potansiyeli taşır” dedi.

Emeklilik Fonları ve Varlık Fonlarının Kripto Araştırmaları

Fidelity Investment, dijital varlıkların geleneksel finans sektöründe tanınması için yoğun çaba harcıyor. Londra’daki bir etkinlikte, emeklilik fonlarının kripto varlıklarla ilgili yatırım komiteleriyle görüştüğünü ve portföylerine eklemeyi düşündüklerini açıkladı. Japonya Devlet Emeklilik Yatırım Fonu da arz kısıtlı varlıkları portföyüne eklemeye başladı.

Kafkas Sönmez, “ABD’deki emeklilik fonlarında bulunan trilyonlarca doların Bitcoin’de veya Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarında (ETF’lerde) değerlendirilmesi uzak bir ihtimal değil” dedi. BlackRock da varlık fonları ve emeklilik kurumlarıyla işbirliği yaptığını açıkladı.

Bitcoin’in Büyümesi ve Geleceği

Gate.io, Bitcoin ortamının büyümeye devam ettiğini bildiriyor. Kafkas Sönmez, Bitcoin’in yarılanma döneminin ardından 1 milyar işlem barajını aştığını belirtti. “Bitcoin blokzinciri, ilk Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bugüne kadar 800 haftada 1 milyarı aşkın işleme aracılık etti” dedi. Gate.io, Bitcoin’in yaratıcı doğasına katkıda bulunan tüm yenilikleri desteklemeye devam ediyor.

Neden şirketler Bitcoin yatırımı yapıyor?

Şirketler, Bitcoin’in gelecekteki potansiyel değerine inanıyor ve bu alanda büyük riskler alarak yatırımlarını artırıyor.

Emeklilik fonları Bitcoin’e yatırım yapacak mı?

Evet, Fidelity Investment ve Japonya Devlet Emeklilik Yatırım Fonu gibi kuruluşlar, Bitcoin’i portföylerine eklemeyi değerlendiriyor.

Bitcoin yarılanması ne anlama geliyor?

Bitcoin yarılanması, madencilik ödüllerinin yarıya düşmesini ifade eder ve bu olay, Bitcoin’in arzını azaltarak potansiyel değer artışını tetikleyebilir.

Bitcoin‘in son dönemdeki düşüşü, şirketlerin kripto varlıklarını artırması için bir fırsat yarattı. Microstrategy gibi büyük şirketler, Bitcoin yatırımlarını artırırken, emeklilik ve varlık fonları da bu alana ilgilerini artırıyor. Bitcoin’in gelecekteki potansiyeli, kurumsal kabul ve yatırımlarla daha da güçleniyor

5/5 - (5 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu