Sosyal Yardım

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir ve Sorgulama

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır; Süt yardımı yapan belediyelerden yardım almak için ikamet ettiğiniz belediyelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma birimlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Sizden istenen evrakları tamamlayıp, başvurunuzu yapabilirsiniz.

Süt yardımı yapan belediyelerin, başvuru şekilleri değişim göstermektedir. Bazıları online başvuru alırken, bazıları bizzat başvuru kabul ediyor. Bazı belediyeler ise sadece telefon başvurusu şeklinde çalışmaktadır.

Yazımızın devamında Büyük Şehir Belediyelerinde yapılan süt yardımları başvurularıyla ilgili daha detaylı bilgiler bulunmaktadır.

İBB Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu 2019 yılında “Süt Her Çocuğun Hakkı” sloganı ile başlatılan Halk Süt Projesi ile ihtiyaç sahibi, muhtaç ve dar gelirli ailelere çocuklarının süt ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına süt dağıtılıyor.

İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden, sosyal destek alan ihtiyaç sahibi aileler Halk Süt desteğinden yararlanabilir, 3-6 yaş arası çocuğu olan ailelerimize, her çocuk için aylık 8 litre İstanbul Halk Süt desteği ulaştırılır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ? İBB Halk desteğinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler İBB Halk Süt Başvurusu bağlantısına tıklayarak online olarak başvuru yapabilir.

Belediye Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimlere Verilir ve Sorgulama

İBB Halk Süt Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi de İstanbul Büyükşehir Belediyesinde olduğu gibi ihtiyaç sahibi ailelerin 2-5 yaş aralığındaki çocuklarına haftalık 2 litre 1 ay için toplamda 8 litre süt dağıtıyor. Ailedeki çocuk sayısına göre bu miktar değişim gösterebilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? ; İhtiyaç sahibi ailelerin Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı Bağlantısına tıklayıp başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmaları yeterlidir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye’de bir Belediye ve üretici kooperatifinin birlikte hayata geçirdiği en önemli sosyal sorumluluk projelerinden birisi olan “Süt Kuzusu Projesi” ile üretici kooperatifinden alım yapılan sütler, 1-5 yaşları arasındaki miniklerin evlerine ayda bir 8 litre ücretsiz olarak dağıtılıyor. Her gün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yola çıkan 62 ekip kent genelinde dağıtım yapıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?;  İzmir Büyükşehir Belediyesi süt yardımına ise online olarak başvuru yapılamıyor. Başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi kişiler, şahsen İzmir Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Süt Kuzusu Birimi’ne giderek başvurularını dilekçe vermek suretiyle yapıyor.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi süt yardımı nasıl alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? linkine tıklaya bilirsiniz.

Belediye Süt Yardımı Kimlere Veriliyor?

Belediyelerin süt yardımları, ihtiyaç sahibi, 0-6 yaş çocuğu olan tüm aileler başvurabiliyorlar.

Belediye Süt Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler:

Belediyelerden süt yardımı başvurusu yapmak için istenilen belgeleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • T.C. kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Başvuru dilekçesi
 • Çocuğa ait T.C. kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Boşanma Halinde; Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir belge)
 • Resmi nikah olmadığı durumlarda; Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.)
 • Nüfus müdürlüklerinden alınacak, nüfus kayıt örneği
 • Kirada oturanlar için kira sözleşmesi
 • SGK’dan alınması gereken gelir ya da gelirsizlik belgesi
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
 • Mal beyanına ilişkin belgeler

Bu yazımızda belediye süt yardımına dair merak edilen konular hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık.

4.4/5 - (7 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

9 Yorum

 1. Bende istiyorum 6 aylık çocuğum var süt alamiyorum çok pahalı alamiyorum durumum yok ben ev hanımıyım banada yardım verin

 2. Merhaba bende yardım telep ediyorum 2 cogum var elektrik doğalgaz alyle destek yardımlarını dan yaralamak istrorm lütfen yardımcı olun

 3. Merhabalar 2 çocuğum var,kirada oturuyorum 3 yaşında kızım ,1 yaş 2 aylık oğlum var ,bende istiyorum yardım süt, bez .zor alıyorum çalışamıyorum tansiyon hastasıyım, sürekli ilaç kullanıyorum.bir eşim çalışıyor para yetmiyor su,gaz,elektrik kira çocuk bezi süt hepsine yetmiyor yardım olsa çok sevinirim. Cümleten hayırlı ramazanlar herkesin niyetleri, dilekleri kabul olsun içindede benim amin

 4. Merhabalar 2 cocugum var kiraciyim oğlum 2 yasinda kizim 6 hamileyim sut bez mama yardımı istiyorum

 5. Benimde 2 yaşında çocuğum var 2.si 10yasi da bende süt istiyorum zor alıyorum çocuğuma hergun içiyor bugün versem bigun veremiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu