İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB halk süt başvurusu ile İstanbul’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin süt alma yönünde maddi sıkıntıya düşmeleri sonucu belediye tarafından 3-6 yaş arasında çocuğu olan ailelere verilen süt yardımıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ” Süt her çocuğun hakkı ” sloganıyla yola çıkarak ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına haftalık olarak süt yardımı yapmaktadır. Çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere yönelik yapılan süt yardımı ile süt ihtiyaçları karşılanması hedeflenerek halk süt yardımı yapılıyor.

Halk süt için belediye tarafından herhangi bir ücret alınmamasıyla birlikte, süt yardımı tamamen ücretsizdir ve halk süt için sizden ücret isteyenlere kesinlikle herhangi bir para vermeyiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB halk süt başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu yapmak için belirli şartlarınız olması gerekiyor. Bu şartların başında ihtiyaç sahibi olduğunuzun onaylanması gerekmektedir.

İhtiyaç sahibi olmanız durumunda 3-6 yaş arasında çocuğunuzun da olması gerekiyor. Ekim 2019 yılında halk süt yardımı yapılmasına başlanmasıyla birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu 2 farklı şekilde yapılmaktadır.

Birincisi; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesine girerek https://portal.ibb.istanbul/login/citizen başvurunuzu yapabilirsiniz.

İkincisi; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak İBB halk süt başvurusu yapabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvuru Sorgulama

İBB halk süt başvuru sorgulama işlemini yapmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Herhangi bir başvuru talebiniz olmadıysa sorgulama işlemi de yapamazsınız.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu yaptıktan sonra başvurunuz detaylı bir şekilde incelenecektir. İnceleme sırasında şartları karşılıyor musun diye ailenizi belediyeden görevli personel araştıracaktır. Başvurunuzu sorgulama işleminizi https://beyazmasa.ibb.istanbul/application/query internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefonu arayarak da başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB Halk Süt Yardımı Başvuru Formu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımı başvuru formu doldurulurken dikkatli bir şekilde ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Halk süt yardımı başvuru formuna belediyenin internet sitesinden ulaşabileceğiniz gibi, Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefon numarasından da detayları öğrenebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

İBB Halk Süt İletişim Numarası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt iletişim numarası olarak İstanbul içerisinde ikamet edenlerin 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan ulaşmaları mümkündür.

İstanbul dışından iletişim kurmak isteyenler de 0 212 153 00 00 numaralı telefon ile Beyaz Masa destek hattına ulaşabilirler.

İBB Halk Süt Kimlere Verilir?

İBB halk süt kimlere veriliyor sorusunu bir çok ihtiyaç sahibi vatandaşımız merak etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt, İstanbul içerisinde ikamet eden, ihtiyaç sahibi ailelerin 3-6 yaş arasındaki her çocuğuna verilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt her çocuk başına haftada 2 litre, toplamda ayda 8 litre süt verilmektedir.

İBB Halk Süt Gelmedi

İBB halk süt gelmedi diye araştırma yapıyorsanız size ilk olarak, yoğunluktan dolayı halk süt dağıtımlarında aksama olduğu ya da halk süt almak için şartlarınızın sona ermesi yüzünden gelmeyebilir.

Halk sütün neden gelmediğini detaylı bir şekilde öğrenmek için Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

İBB Halk Süt Yardımı Nasıl Alınır?

İBB halk süt yardımı nasıl alınır? İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt yardımı ailesinde 3-6 yaş aralığında çocuğu bulunup, ihtiyaç sahibi, İstanbul il sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlar alabilir. Bu şartlara uygunsanız başvuru yaptıktan sonra adresinize halk süt yardımı belediyede görevli personel tarafından getirilecektir.

İBB Birlikte Başaracağız Halk Süt Yardımı

İBB birlikte başaracağız halk süt yardımı ile ihtiyaç sahibi ailelerin ” her süt çocuğun hakkı ” sloganıyla yola çıkılarak haftada 2 litre ayda 8 litre çocuk başına yardım yapılmaktadır.

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama ve Dilekçe Örneği 

İBB Halk Süt Dağıtımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt dağıtımı ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına sütlerini aralıksız olarak iletmektedir. Halk süt ile gelişi çağındaki çocukların süt ihtiyaçları karşılanarak, ihtiyaç sahibi ailelere de destek olmaktadır.

Halk Süt Dağıtımı Devam Ediyor Mu?

Halk süt dağıtımı devam ediyor mu? İBB halk süt dağıtımı aralıksız olarak devam etmektedir. Dağıtımlarla ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız Beyaz Masa ALO 153 numaralı telefondan destek alabilirsiniz.

Halk Süt Adres Değişikliği

Halk süt adres değişikliği yaptığınız takdirde mutlaka ikamet adresi değişikliğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Halk Süt Ne Zaman Gelir?

Halk süt ne zaman gelir? Halk süt başvurusu yaptıktan sonra her ay hane içerisinde bulunan 3-6 yaş aralığındaki çocuklara haftada 2 litre ayda 8 litre olarak verilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi halk süt başvurusu konusunda sizlere yardımcı olduk. Sormak istediğiniz herhangi bir sorunuz olursa yorum kısmına belirtiniz.


Yorumlar

 1. Özlem Altınmakas dedi ki:

  Süt yardımı istiyorum

 2. Pınar Bingöl dedi ki:

  Üç tane çocuğum var çalışmıyorum. Süt yardımı istiyorum.

 3. Birsen dedi ki:

  2 aydır süt gelmiyor 3 çocuğum var çok ihtiyaçımiz var

 4. Meral Oralözü dedi ki:

  Süt yardımı faydalanmak istiyorum

  1. Maher abdal dedi ki:

   Dört çocuğum var ve süt yardımı almak istiyorum

 5. Selver celebi dedi ki:

  Süt yardımı iştıyom