Kırtasiye Yardımı

Belediye Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Belediye Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Belediye Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Belediye Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Belediye Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Belediye kırtasiye yardımı 2022-2023 eğitim öğretim yılı için başlıyor. Maddi durumu yetersiz olan öğrenciler için kırtasiye yardımı yapılacak. Belediyelerin destek ödemelerinden olan kırtasiye yardımları için İBB tarafından düğmeye basıldı.

İlkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon öğrencileri için verilecek yardım, ailelerin üzerindeki kırtasiye yükünü hafifletecek. Günümüz ekonomik şartlarında, çok çocuklu ailelere de rahat bir nefes aldıracak yardım “Sen Oku Diye” adıyla başlatıldı. Öğrenci ve veliler başvuru formunu doldurarak kırtasiye yardımı için başvuruda bulunabilir.

Online başvuru ile de alınabilen yardım için, İstanbul’da Avrupa yakasında oturanlar için Edirnekapı sosyal yardımlaşma veznesinden; Anadolu yakasında oturanlar için ise Selimiye veznesinden başvuru yapılabiliyor. Ayrıca devletten kırtasiye yardımı alabilmek için e- devlet üzerinden başvuru formu doldurulabiliyor.

12 Eylül’de okulların açılmasıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılı başladı. Belediye de öğrencileri ve velileri sevindirecek müjdeli haberi verdi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da maddi durumu yeterli olmayan ailelere kırtasiye yardımı yapılacağı duyuruldu. Başvuran kişiler arasından ekonomik durumlarına göre yardım almaya hak kazananların hesaplarına ilk hafta içerisinde para yatırılacak.

Belediye Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir Başvuru Formu
Belediye Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir Başvuru Formu

Belediye Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Belediye kırtasiye yardım başvuru formu doldurmak için ilk olarak T.C. vatandaşı olmak ve yardımı veren belediye sınırları içerisinde ikamet etmek gerekiyor. Özellikle şehit çocukları, yetim ve öksüz çocuklar için de öncelik verilecek.

Başvuruda bulunabilmek için okuldan alınan onaylı öğrenci belgesi, kırtasiye yardımı yapılacak öğrencinin kimlik fotokopisi, velinin kimlik fotokopisi, engelli öğrenci için engel durumunu gösteren belgenin ibraz edilmesi gerekiyor.

Belediyeden kırtasiye yardımı alabilmek için başvuru formu doldurmak şart. Form, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına veya belediyeye başvurarak alınabilir. Velilerin maddi durumları, muhtaçlık seviyeleri, aylık gelir ve giderleriyle alakalı sorular formda yer alıyor.

Başvuru sahiplerinin bu formu doğru şekilde doldurmaları da son derece önemli. Maddi durumu iyi olan kişilerin bu yardıma başvurmaları durumunda cezai yaptırım söz konusu olabilir. E-devlet üzerinden alınabilen kırtasiye yardım başvuru formu doğru şekilde doldurulduğunda yardım almaya hak kazanırsınız.

Belediye Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Belediye kırtasiye yardımı ne kadar diye merak edenler için bu yardımın 300 TL olduğunu söyleyebiliriz. İBB tarafından verilen yardım tek seferliğe mahsus olmak üzere muhtaç olan kişilerin hesaplarına yatırılıyor.

Aynı zamanda devlet okulu veya özel okullarda %100 burslu okumayan öğrenciler bu haktan yararlanamıyor. Engelli çocukların da MEB onaylı özel eğitim okullarında eğitim görme şartı bulunuyor.

Kırtasiye yardım talebinde bulunanlar online olarak başvuru yaptılarsa e- devlet üzerinden başvurularını görüntüleyebilir ve güncelleme yapabilir. Online başvuru yapılması durumunda istenilen belgelerin verilen randevu gününde belediyeye götürülmesi de zorunludur. Evrakı eksik olanların yardım alabilmesi söz konusu değildir.

Sen Oku Diye 500 tl yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/500-tl-sen-oku-diye-egitim-destegi/ Tıklayın

5/5 - (19 Oy )

2 Yorum

  1. Benimde kızım var bitane ilkokula gidiyorum Ben calișmıyorum eșim tek Çalışıyor ihtiyacim var

  2. Benimde 2 çocuğum var biri ilkokula gidiyor ben çalışmıyorum eşim çalışıyor aldığı maaş da asgari ücret maalesef hicbir seye yetişemiyoruz.gercekten ihtiyacım olmasa başvuru yapmazdım.lutfen bize de yardımcı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu