HaberlerKömür Yardımı

Bayburt Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. 2024 Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bayburt Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. 2024 Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler başvurabilir?

Bayburt Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. 2024 Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler başvurabilir?Son yıllarda sosyal belediyecilik anlayışı ile yapılmakta olan yardım türlerine yerel yönetimler tarafından hız verildi. Yapılan bu destek projelerine Bayburt Belediyesi kömür yardımı projesini başlatarak dâhil oldu.

Bayburt Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. 2024 Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bayburt Belediyesi Kömür Yardımı Başladı. 2024 Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kömür yardımı projesinde, soğuk günlerde ısınma ve barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çeken vatandaşlar, belediye tarafından belirlenecek olan yardımlar sayesinde bir nebze de olsa maddi olarak desteklenmiş olacak ve rahat bir nefes alacak. 

Özellikle de son 5 yıldan beri her ürün çeşidinde gelen ardı ardına zamlar nedeniyle vatandaşlar maddi anlamda zorlanmaya başladı. Yükselen enflasyon oranları en temel insani ihtiyaçların listesini bile etkilemeye başlayınca, belediyeler duruma el attı ve kendi bünyesinde yardım destek projeleri üretti.

Yapılan yardımlar sosyal ve maddi olarak 2 grup altında toplanırken yapılan yardımların genel amacı ise, vatandaşı sosyal hayatın içine daha kolay bir şekilde sokmak ve kendine ait giderlerine daha fazla ücret ayırmasıdır. Ayrıyeten Bayburt Belediyesi kömür yardımı sayesinde vatandaşlar enflasyon oranlarına karşı da korunmuş olur.

Bayburt Belediyesi Kömür Para Desteği

Yapılacak olan bu yardım çoğu vatandaş tarafından Bayburt Belediyesi kömür para desteği olarak bilinse de bu yardım türü sizlere maddi olarak elden tahsil edilmez. Bunun yerine, her sene belediye tarafından belirlene kömür tonajı ikamet etmekte olduğunuz adrese kadar belediye tarafından ücretsiz olarak gelir.

Belirlenen kömür tonajı ise her sene enflasyon oranlarına göre ve asgari ücret miktarına göre artış göstermektedir. Belediye tarafından verilecek olan bu yardımın maddi fonu tamamen belediyenin kendi kasasından ayrılmış olup verilecek olan yardımın maddi ücreti sizden hiçbir şekilde geri istenmeyecek şekilde düzenlenmiştir.

Bayburt Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Belirlenen bu yardıma girebilmeniz için öncelikle Bayburt Belediyesi kömür yardımı başvuru formu sayfasına ulaşıp sizden istenen bilgileri belediye ile paylaşmanız gerekmektedir. Bu bilgiler ise, açık ikametgah adresiniz, iletişim numaranız ve maddi gelir tablonuzu kısaca özetlemenizdir.

Bu hazırlanan form, aynı zamanda oluşturulan bir dilekçe olma özelliği de taşımaktadır. Bu bilgileri belediye ile paylaştıktan en fazla bir ay sonra yardım türüne girip girmediğinizi öğrenmek için belediye binasına şahsen başvurmanız ya da belediyenin iletişim numarasını aramanız yeterli olacaktır. 

Aynı zamanda bu dilekçeyi Bayburt ilinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına da gidebilirsiniz. Bayburt Belediyesi resmi web sitesi üzerinden bu başvuru formuna ulaşmak için ise, https://www.bayburt.bel.tr/istekveoneri linkine tıklayabilir, hızlı ve güvenilir olarak bu yardım için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu belirttiğimiz link, Bayburt Belediyesi resmi web sitesinin giriş adresidir.

Bayburt Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir?

Belediye tarafından hazırlanmış olan başvuru formunu dolduran vatandaşlar şimdi ise Bayburt Belediyesi kömür alma şartları nelerdir diye merak etmeye başladı. belediye tarafından oluşturulan yardım projesi içerisinde bulunacak olan kişiler ise şu şekilde açıklanmıştır;

 • Dar gelirli vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • 65 yaş ve üstünde olan kimsesi bulunmayan geliri olmayan vatandaşlar
 • Eşinden ayrılmış ya da eşi vefat etmiş düzenli gelire sahip olmayan kadınlar
 • Engelli vatandaşlar ( engel oranı en az % 40 oranında olmalı )
 • Kronik rahatsızlığa sahip vatandaşlar
 • Asgari ücret sınırı altında bulunan vatandaşlar
 • Düzenli gelire sahip olmayan vatandaşlar
 • Yetim ve öksüz vatandaşlar
 • Eve giren maddi gelir, hane içinde yaşayan kişi sayısına bölündüğü zaman ortaya çıkan  ücretin 1800 Türk Lirası altında bulunması
Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu