Haberler

Başarılı Öğrencilere 10 BİN TL Başarı Teşvik Ödemesi ve Karne Parası Verilecek

Başarılı Öğrencilere 10 BİN TL Başarı Teşvik Ödemesi ve Karne Parası Verilecek. Başarı Teşvik Programı Nedir? Başarı Teşvik Programından Kimler Faydalanabilir?

Başarılı Öğrencilere 10 BİN TL Başarı Teşvik Ödemesi ve Karne Parası Verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıklamasına göre, devlet okullarında eğitim gören ve dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencileri, asgari ücretin %60’ına kadar destekle ödüllendirilecek. Bu anlamlı destek miktarı 10 bin 200 TL‘yi buluyor. Karnelerini 19 Ocak’ta alan başarılı öğrenciler, şimdi 10 bin TL değerindeki Başarı Teşvik Programı için başvuru detaylarına odaklanmış durumda. İşte, takdir ve teşekkür alan öğrencilere yönelik sunulan 10 bin TL Başarı Teşvik Programı’na dair detaylar.

Başarılı Öğrencilere 10 BİN TL Başarı Teşvik Ödemesi ve Karne Parası Verilecek
Başarılı Öğrencilere 10 BİN TL Başarı Teşvik Ödemesi ve Karne Parası Verilecek

Başarı Teşvik Programı Nedir?

Başarı Teşvik Programı, Türkiye genelindeki devlet okullarında ilk ve ortaöğretim seviyesinde eğitim gören öğrencilere yönelik kapsamlı bir destek programıdır. Bu programın temel amacı, başarılı öğrencilere maddi destek sağlamak ve onları teşvik etmektir.

Program kapsamında, öğrencilere net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar maddi destek sunulmaktadır. Aynı zamanda, yükseköğrenim düzeyindeki öğrencilere de net asgari ücret tutarında başarı desteği sunularak, eğitim hayatlarına katkıda bulunulmaktadır.

Başarı Teşvik Programından Kimler Faydalanabilir?

Başarı Teşvik Programı‘ndan yararlanmak isteyen öğrencilerin karşılamaları gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Programa başvuruda bulunabilmek için öğrencilerin şu şartları sağlamaları gerekmektedir:

  • Programdan yararlanmak isteyen öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.
  • Öğrencinin, başvuru yapabilmek için devlet okullarında ilk, ortaöğretim veya yükseköğretim düzeyinde eğitim alıyor olması gerekmektedir.
  • Başvuru yapacak öğrencinin ailesinin sosyal yardım alma hakkına sahip olması, programdan yararlanabilmesi için bir diğer önemli kriterdir.
  • Öğrencinin, dönem sonunda takdir veya teşekkür belgesi almış olması gerekmektedir.

Başarı Teşvik Programı‘na başvurular, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek tarihlerde e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru süreciyle ilgili detaylar ve başvuru tarihleri, ilgili bakanlık tarafından kamuoyuna duyurulacaktır.

Başarı Teşvik Programı başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/basari-tesvik-programi-basvuru/ tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu