devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

Aile Destek Ödemesi Kaç Ay Verilecek?

Aile Destek Ödemesi Kaç Ay Verilecek? En fazla 12 aylık süreyi kapsayan bu paket hane içindeki kişi başına düşen gelir tutarına göre belirlenmektedir. Belirlenen 4 farklı gelir aralığı için farklı tutarlarda yardım yapılmaktadır.

Aylık periyot içinde bu destekler bakanlık tarafından sağlanmaktadır. İhtiyaç sahibi aileler için planlanan bu destek paketi 2022 yılında başlamıştı.

2022 yılının haziran ayında başlayan bu destek paketi Mayıs 2023’e kadar devam edecek.

Aile Destek programı başvurularının ne zaman yapılacağı ise merak konusudur. E-Devlet Kapısı üzerinden yahut ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bu başvurular yapılabilmektedir.

Bu noktada ihtiyaç sahibi aileler sosyal yardım desteğini ne zaman alacağının yanında aile destek ödemesi kaç ay verilecek diye de merak etmektedir.

Aile Destek Ödemesi Kaç Ay Verilecek
Aile Destek Ödemesi Kaç Ay Verilecek

Aile Destek Programı Ne Kadar Verilecek 2023?

  • 450 TL ve altında ise aile 1250 TL yardım alacak.
  • 450 TL üzerinde- 911,15 TL ve altında olan aile ise 1100 TL yardım alacak.
  • 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altında olan aile ise 950 TL yardım alacak.
  • 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL aralığında olan aile ise 950 TL yardım alacak.

Gelir durumu dar olan aileler için yapılan bu yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların aklındaki sorulardan birisi de aile destek programı ne kadar verilecek şeklindedir.

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı hesaplanarak yapılan ödemeler gelir miktarına göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda hane içerisinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre tutarlar belirlenmektedir.

İlgili Makaleler

Önemli olan hane içindeki kişi başına düşen aylık gelirin aralığıdır. Eğer ki kişi başına düşen aylık gelir: Aralığı 850 ile 1250 TL arasında değişen tutarlarda en fazla 12 aylık süre içinde aile destek programı ödemesi yapılmaktadır.

Ödeme dönemi 2023 yılı haziran ayında son bulmaktadır. Temmuz ayı ile de bu program sona erecektir.

Aile Destek Paketi Ne Zaman Yatacak 2023?

Hak sahipleri bu konuyla ilgili aile destek paketi ne zaman yatacak 2023 gibi bir soru sormaktadır. Bu konu bağlamında ise hak sahibi olanlar kendilerinin hangi dilim içinde değerlendirildiklerini ne kadar yardım alacaklarını ve ne zaman yatacağını merak etmektedir.

Aileler kişi başına düşen gelir ortalaması hesaplarına göre belirlenen tutarlara yönelik olarak bu destek sağlanmaktadır. Geçtiğimiz ay ödemeler 29 Aralık tarihinde ise hesaplara yatırılmıştı. 

Bakan Derya Yanık ise “Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine yeni yıldan önce hesaplara yatırmaya çalıştık.” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 yılının son kabine toplantısında bu kararı almıştı.

Vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca hayata geçirilen bu sosyal yardımlar kapsamında destek paralarını ne zaman alacaklarını merak ediyor.

Bu ödeme vatandaşlara düzenli olarak her ay yatırılmaktadır. “Aile sosyal yardım parası” ve “aile destek ödemesi” isimleriyle anılan bu ödemeler için hak sahibi olanlar da banka hesabı aracılığı ile ücretlerini alacakları tarihleri gözlemektedir.

Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?

Türkiye aile destek programı devam ediyor ne demek diye düşünüyorsanız bu ifade, programın hala devam etmekte olduğunu ve ailelerin hala bu programdan yararlanabildiğini ifade etmektedir.

E-devlet üzerinden başvuru sonucunuzda ‘devam ediyor‘ ifadesi yer alıyorsa, aile destek yardımınızın hala devam ettiği anlamına gelmektedir. Bu ifade, gerekli şartları sağladığınızı ve yardımın hala aktif olarak devam ettiğini göstermektedir.

Aile Sosyal Yardım Paraları Ne Zaman Yatacak 2023?

Sosyal yardım için vatandaşlar da gün beklemektedir. Haneler aile sosyal yardım paraları ne zaman yatacak 2023 diyerek meraklanmaktadır.

Konu kapsamında hak sahipleri yılbaşı neticesi ile erkenden verilen yardım desteğinin bu ay içinde ne zaman yatacağı konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir. 

Aile sosyal yardım paraları için herhangi bir açıklama yapılmadı. Konu henüz netlik kazanmadığı için birçok vatandaş beklemektedir. 

Aile Destek Parası için başvurularınızı bu https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru  tıklayarak yapabilirsiniz.

1250 TL Aile Destek Ödemesi Nasıl Alınır?

Aile Destek Ödemesi Ne Kadar Oldu?

  • 450 TL ve altında ise aile 1250 TL yardım alacak.
  • 450 TL üzerinde- 911,15 TL ve altında olan aile ise 1100 TL yardım alacak.
  • 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altında olan aile ise 950 TL yardım alacak.
  • 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL aralığında olan aile ise 950 TL yardım alacak.
5/5 - (16 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu