Sosyal Yardım

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuruları Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuruları Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru nasıl yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı Nedir? 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuru

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır, sorusundan önce bunun ne olduğunu bilmenizde fayda vardır. Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı yardım başvurusu; maddi durumu iyi olmayan, çeşitli ekonomik zorluklar yaşayan, temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çeken vatandaşların için çıkarılmış bir yardım başvurusudur.

Vatandaşlar, devlet kurum ve kuruluşlarına başvuruda bulunarak bu sosyal yardımı alabilirler. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru nasıl yapılır sorusu ise maddi durumu iyi olmayan, ekonomik güçlük çeken ailelerin sıkça sorduğu sorular arasındadır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sağladığı sosyal yardımlara başvuruda bulunmak için e-devlet sitesini kullanabilirsiniz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuruları Başladı
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Başvuruları Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvuru nasıl yapılır?

 1. İlk olarak bilgisayar ya da telefonunuzdan e-devlet sitesini açın.
 2. TC. kimlik numarası ve e-devlet şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın. (E-devlet şifreniz yoksa, cep telefonunuz ve kimliğinizle beraber (kimliğinizde fotoğrafınızın bulunması gereklidir) herhangi bir PTT şubesine giderek 2 liralık bir ücret karşılığında e-devlet şifresi alabilirsiniz.)
 3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst tarafta bulunan arama sekmesine kurumun adını yazın ve hizmet sayfasına gidin
 4. Daha sonra bu sayfada bulunan “Sosyal ve Ekonomik Destek Ön Başvurusu” sekmesine tıklayın.
 5. Bunu da yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda bilgilerinizi kontrol edin ve başvurunuzu tamamlayın.
 6. Ön başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşların belli bir süre içerisinde istenen belgeleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına teslim etmesi gerekmektedir. 30 günlük bekleyişten sonra sonuç açıklanacak vatandaşların sisteme kayıtlı cep telefonuna kısa mesaj gönderilecektir.

Bu adımları uygulayarak Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır sorusunu çözüme kavuşturmuş olursunuz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardım Ne Kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal sardım ne kadar, sorusunun cevabı düşük gelirli bireyler ve onların aileleri için merak konusudur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yıllık yardım tutarı 7200 TL olarak belirlenmiştir. Bu yardım, her ay 600 TL olmak üzere 12 ay boyunca vatandaşın hesabına yatırılır. Bu kişiler kimlik kartları ile PTT şubelerine giderek bu yardım miktarını nakit olarak çekebilir.

Kişinin gelir düzeyinin artması halinde bu tespit edilirse, verilen yardım kesilir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımları nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımları nelerdir sorusunun cevabı aşağıda maddelenmiştir:

 • Nakit para yardımı
 • Fatura yardımı
 • Gıda yardımı
 • Yakacak yardımı
 • Eşya yardımı
 • Kırtasiye yardımı
 • Giyim yardımı

Bakanlık tarafından yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara bu yardımlar yapılmaktadır. En çok yapılan sosyal yardım ise nakit para yardımıdır. Yapılan diğer yardımların tutarı da vatandaşların hesaplarına nakit para olarak yatırılır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimler yardım alabilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan kimler yardım alabilir, sorusunun cevabına gelirsek;

 • Yoksulluk sınırının altında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
 • Herhangi bir yerden gelir elde etmeyen 65 yaşın üzerindeki vatandaşlar
 • Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar
 • Afetzedeler
 • %40 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlar
 • Eşi vefat eden ve herhangi bir yerden gelir sağlayamayan dul kadınlar
 • Sağlık sorunlarından ötürü çalışamayan vatandaşlar
 • Haneye giren toplam geliri, asgari ücretin üçte birinden daha az olan vatandaşlar

Bu kriterleri bulunduran kişiler aile ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımlara başvurabilirler. Yukarıda bahsedilen kriterlerden herhangi birini bulunduran vatandaşlar, sosyal yardımlara başvurarak ekonomik açıdan rahatlayabilirler.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı Nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı nedir, sorusu dar gelirli aileler tarafından sıkça sorulmaktadır. Ve bu da beraberinde dar gelirli aileler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır, sorusunun cevabını da aramaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı, maddi durumu iyi olmayan aileler için düzenlenmiş bir destek programıdır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır, sorusunun cevabına gelecek olursak, e-devlet üzerinden başvurular alınacak.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım başvuru nasıl yapılır, sorusuna bir diğer cevap ise e-devleti kullanmayan vatandaşlar için; bu vatandaşlar, aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarını ya da bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvurusunu yapabilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı’ndan kimler faydalanacak?

İhtiyacı olan her vatandaş belirli şartları sağlıyorsa bu destekten faydalanabilir. Mevcutta sosyal destek yardımı alan vatandaşlar da bu destekten faydalanabilir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı başvurusunda bulunmak için gereken şartlar nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programı başvurusunda bulunmak için gereken şartlar nelerdir, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın yaptığı açıklamaya göre 12 ay boyunca ödenecek olan maddi yardım için başvuru şartları belli oldu:

 • Başvuran kişinin Türkiye vatandaşı olması
 • Mavi kart sahibi olması
 • 18 yaşından küçük olması
 • Yerleşim adresinin yurt dışında olması
 • Hanedeki kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden az olması gereklidir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programında destek miktarı ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Destek Programında destek miktarı ne kadar, sorusuna cevap olarak Derya Yanık, yaklaşık 4 milyon haneye yılda toplam 15 milyar liralık maddi destek sağlanacağını bildirdi ve bu destek miktarının hane başına 450-600 lira arasında belirlendiğini söyledi. Hanenin gelir durumuna göre yılda toplam 5 bin 400 lira ile 7 bin 200 lira arasında destek verilecek. Bu destek, 12 ay boyunca düzenli olarak verilecektir.

7200 TL Maddi Yardım Başvuru İçin https://www.devletodemeleri.com/gelir-yuvan-7200-tl-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.

5/5 - (12 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu