Güncel

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Nasıl İndirilir?

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Nasıl İndirilir? AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Depremzede Belgesi Nereden Alınır? Depremzede Belgesi İndir

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Nasıl İndirilir? AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Depremzede Belgesi Nereden Alınır? Depremzede Belgesi İndir?

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Nasıl İndirilir?

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Nasıl İndirilir? 6 Şubat 2023 tarihinde tüm ülkemizi sarsan Kahramanmaraş depremi sonrasında ne yazık ki binlerce yurttaşımızın evleri yıkıldı.

Bu büyük felaketten sonra ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için bazı projeleri devreye soktu.

Bu projelerden birisi de AFAD depremzede belgesidir. Bu belgeyi alan kişilere devlet bazı maddi ya da manevi yardımlarda bulunuyor.

Yapılacak bu yardım kapsamına girmek isteyen binlerce vatandaş ise şimdilerde AFAD depremzede belgesi nedir araştırması yapıp bu yardım projesinde dahil olmak istiyor.

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır Nasıl İndirilir
AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır Nasıl İndirilir

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır?

AFAD Depremzede Belgesi Nasıl Alınır? Bu yardım kapsamına girecek olan afetzedelere;  depremde ağır hasar gören mülkiyetlerinin yeniden yapılanması için inşaat kredisi devlet tarafından verilecektir.

AFAD depremzede belgesi nasıl alınır? diye merak ediyorsanız yapmanız gereken işlem oldukça basit. Bu belgeyi almak için ise öncelikle e devlet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurmanız daha sonra da AFAD sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

Belirlenen bu yardım formuna ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-afetzede-hak-sahipligi-basvurusu-sorgulama linkine tıklayabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde yardım talebinizi oluşturabilirsiniz. Depremzede belgesi almak isteyen kişilerin aşağıdaki şartlara uyum sağlaması gerekmektedir;

  • İşyeri, konut ya da ağıl gibi mülkiyetlerinde 2 ya da 3. Dereceden hasar tespiti bulunan kişiler,
  • Müşterek ya da iştirak sahibi oldukları yerlerde konut ya da işyeri hasarı tespit edilenler,
  • Hak sahipleri tarafından konut yaptırılmak üzere, evleri istimlak alanına giren kişiler.

Depremzede Belgesi Nereden Alınır?

Yukarıda belirlenen şartlara uyum sağlayıp depremzede belgesi nereden alınır? diye öğrenmek isteyen vatandaşlar, bu belgeye AFAD ya da e devlet üzerinden sahip olabilir. AFAD kurumuna kaydınızı gerçekleştirdikten sonra afetzede hak sahibi olabilirsiniz.

Depremzede Belgesi İndir

Depremzede belgesi indir linki afet bölgesinde yaşayan kişiler için merak konusu oldu. Fakat devlet tarafından yapılan bu yardımın belgesini almak için bir internet adresi bulunmamaktadır.

Belge yerinde AFAD merkezlerine yapmış olduğunuz başvuru, kurumun kendi sisteminde kayıtlı olarak bulunur. Yapılan bu kayıt ise sizin alacağınız yardımın hangi şartlarda yapılacağını belirlemektedir. Depremzede belgesi hak sahipliğini sorgulamak için ise yukarıdaki linke tıklamanız yeterli oluyor.

Depremzede yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/depremzede-yardim-basvurusu-nasil-yapilir/ tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu