Doğalgaz Yardımı

2500 TL Doğalgaz Tüketim Desteği Başladı

2500 TL Doğalgaz Tüketim Desteği Başladı. Kimler 2500 TL Doğalgaz Desteği Alabilir? 2500 TL Doğalgaz Desteği Başvuru Formu.

2500 TL Doğalgaz Tüketim Desteği Başladı

Doğalgaz Tüketim Fatura Desteği. Ülkemiz tarafından kendi bütçesinden yardıma muhtaç vatandaşlar için verilecek olan 2500 TL doğalgaz tüketim desteği başladı. Verilecek olan bu yardım bütçesinin tamamı; dar gelirli, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ayrıldı.

Son zamanlarda artan hayat pahalılığı ve alım gücünün zorlaşması ile vatandaşlar özellikle kış aylarında artan doğalgaz faturalarından iyice şikâyetçi olmaya başladı. Durum böyle olunca da devletimiz, vatandaşın yüzünü güldürmek için belli yardım projeleri hazırladı. Hazırlanan bu yardım projeleri tamamen vatandaşın istek ve  ihtiyacına göre şekillenir.

Devlet de bu duruma el atarak vatandaşın derdine çare olmak için bu yardım projesini vatandaşları için hazırladı. 2500 TL doğalgaz tüketim desteği başladı haberini alan vatandaşlar, kış aylarına girerken yapılacak olan bu yardıma ait tüm detayları öğrenmek ve bu yardım türünden fayda sağlamak istiyor. Bu yazı dizimizde de bu yardım türünü merak eden vatandaşlar için tüm detayları derledik.

2500 tl doğalgaz yardımı başladı
2500 tl doğalgaz yardımı başladı

Kimler 2500 TL Doğalgaz Desteği Alabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık kimler 2500 TL doğalgaz desteği alabilir sorusuna gerekli olan tüm açıklamaları yaptı. Yapılan bu yardımların ücretleri, her sene asgari ücret miktarı ile vatandaşın maddi ihtiyaçları doğrultusunda artış gösterir.

Bu sene yapılacak olan doğalgaz yardım ücreti ise 2500 Türk Lirası oldu. Devletin yaptığı bu maddi yardım projesine dahil olabilecek kişilerin listesi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

 • Faturalı ya da ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlar,
 • Yardıma muhtaç vatandaşlar
 • İhtiyaç sahibi vatandaşlar,
 • Evinde kronik hasta bakımı ile uğraşan vatandaşlar
 • Evinde yaşlı bakımı ile ilgilenen kişiler
 • 65 yaş ve üstü kimsesiz kişiler
 • 647 ilçe ya da beldede bulunan ve doğalgaz aboneliği olan vatandaşlar

Bu sene içerisinde bu şartlara ev sahibi olan kişiler de eklendi. Eğer siz de devletin verdiği 2500 Türk Lirası değerindeki yardım ücretinden faydalanmak istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz şartlardan en az birisine sahip olmanız gereklidir.

2500 TL Doğalgaz Desteği Başvuru Formu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bu yardım şartlarını açıklarken aynı zamanda da 2500 TL doğalgaz desteği başvuru formu için de hangi adımları uygulamanız gerektiğini anlattı. Bu yardım türünden faydalanmak isteyen kişilerin e – devlet sitesine kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmanız gereklidir.

Bu girişi tamamladıktan sonra önünüze çıkan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra başvuru onayınızı yapmalısınız. Bu başvuru sayfasında, sizden öncelikli olarak adınız soyadınızı, iletişim bilgilerinizi ve ikametgâh adresinizi belirtmeniz istenecektir.

Daha sonra maddi durumunuzu özetlemeniz aranan diğer şartlardandır. Başvuru sayfasındaki istenen şartları site üzerinden paylaştığınız zaman, bu yardım projesine başvuru yapmış olacaksınız. E devlet sitesi resmi başvuru sayfası için, https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayabilir,  güvenli ve hızlı bir şekilde bu link üzerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Doğalgaz Desteği Nasıl Alınır?

Eğer siz de devlet tarafından verilecek olan bu maddi yardım türüne dahil olmayı başarabildiyseniz, ve doğalgaz desteği nasıl alınır diye merak ediyorsanız, size verilen bu yardımı PTT şubelerinden tahsil edebilirsiniz.

Ama unutmadan söylemeliyiz ki, bu yardımın ücreti size nakdi olarak tahsil edilmez, her fatura kesim döneminde, doğalgaz faturanızı PTT ücretinden yatırarak, devlet tarafından size verilen maddi yardım faturanızdan düşülür ve daha az doğalgaz faturası ödemiş olursunuz. Sizler için ayrılan bu yardım projesi, geri ödemesiz olarak sizlere hibe edilir. 

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.9/5 - (14 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

17 Yorum

 1. Esim çalışıyor ama doğal gaza yetişemiyoruz çok geliyor birde çocuğum var

 2. Merhaba sayin. Bakanım bende dogalgaz yardımı istiyorum lütfen yardimci olur musunuz

 3. İki çocuğum var bana yardım edine doğalgaz faturası çok geliyo eşim calisamaıyo ödeyemiyo

 4. İki çocuğum var doğalgaz faturası çok geliyor eşim calisamaiyor ödeyeniyor

 5. Sayın bakanım 2 cocum vr eşimin sabit is yok bu yardım çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 6. Sayın bakanım benim 3 çocuğumvar eşimin devamli bir işi yok bende çocuklardan dolayı çalışamıyorum benimgerçekten bu yardıma çok ihtiyacım var

 7. Sayın bakanım ben yetim maasl ile geçiniyorum evim kira kendim yüzde 71 ağır raporluyum psikiyatri tedavisi ve diyabet ve tansiyon hastasıyım çalışamıyorum e devletten yardlm için kaç defa müracaat ettim ama yetim maasl allyom diye hep reddedildi yetim maasl 3800 tl kiram şu anda 2500 elektrik su telefona bile yetmiyor açlık slnlrlndaylm evi olup güzel geliri olanlara bütün yardımlar yapllyorda neden ihtiyacll olana verilmiyor bu hakml sokakta dilenelimmi yoksa kötü yolaml gidelim lütfen beni ve benm gibi bütün engellileri duyun bizde elektrik dogal ve yardımlarda bizde yardımcı olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu