devlet ödemeleri

Güncel

2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? 2023 Yılının Güncel Maaşları Belli Oldu. Kimler Ne Kadar Alacak. Zamlı Beklenen Maaşlar

2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? 2023 Yılının Güncel Maaşları Belli Oldu. Kimler Ne Kadar Alacak. Zamlı Beklenen Maaşlar. 2023 Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu? 2023 Polis Maaşı Ne Kadar Oldu?

2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak?

2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak? 2023 Yılının Güncel Maaşları Belli Oldu. Kimler Ne Kadar Alacak. Zamlı Beklenen Maaşlar. 2023 Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu? 2023 Polis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Memur maaşlarıyla ilgili toplantılar devam ediyor. 2023 memur maaşları ne kadar olacak sorusunun cevabı Aralık ayı enflasyon raporunun açıklanmasıyla birlikte netleşecek. Memurlara yapılacak olan maaş artışlarında enflasyon verilerinin ele alındığını söylemek mümkün.

Bundan dolayı asgari ücretten daha sonrasında açıklanan maaşların artış oranlarında ikinci altı aylık enflasyon raporu ön planda tutulacak.

Veriler öncesinde beklentiler üzerine toplantılar yapılmaya başlandı. Hem memur hem de memur emeklilerin maaşlarının artışlarının enflasyon verisiyle birlikte açıklanacağı belirtiliyor. 3 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak olan enflasyon verisiyle birlikte memurların alacakları maaşlar da açıklanacak.

Merkez Bankası’nın beklenti anketiyle birlikte Aralık ayındaki aylık enflasyonun %4 – %5 aralığında olması muhtemel görünüyor.

2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak
2023 Memur Maaşları Ne Kadar Olacak

2023 Maaşlar Yükselecek mi?

2023 yılında yapılacak olan maaş zamları için enflasyon verisi baz alınacak. 2023 maaşlar yükselecek mi diyenler için müjdeli haber ise verilerin ardından verilecek. Memur ve memur emeklilerinin alacakları yeni zam oranının 6 aylık enflasyonlarla birlikte açıklanacağı belirtildi.

Birçok kişi yakından ilgilendiren Aralık ayı enflasyon raporu ise 3 Ocak 2023 saat 10:00’da TÜİK tarafından duyurulacak. 

İlgili Makaleler

Maaşların ne kadar yükseleceğini belirleyecek olan bu veri için Merkez Bankası’nın beklenti anketi yayımlandı. Buna göre Aralık ayı içerisindeki aylık enflasyonun %4 – % aralığında gelmesi belirtilmektedir.

6 aylık enflasyon raporlarının toplanması ve toplu sözleşme miktarlarının birleştirilmesiyle güncel memur maaşları da ortaya çıkacak.

2023 Öğretmen Maaşı Ne Kadar Oldu?

 • Öğretmenlerin güncel maaşı: 12.276 TL ( 1 / 4 derece )
 • %20 zamlı öğretmen maaşı: 14.731 TL
 • %30 zamlı öğretmen maaşı 15.958 TL
 • %40 zamlı öğretmen maaşı 17.186 TL

Öğretmen maaşlarını bekleyen birçok kişi bulunmaktadır. Öğretmen maaşları toplu sözleşme oranlarına göre belli oluyor. Her sene güncellenen öğretmen maaşları için enflasyon rakamları büyük bir önem arz ediyor. 

Olacak. Zam oranlarına ilişkin bakanlıklardan henüz bir ipucu verilmese de 6 aylık enflasyon verisiyle birlikte tutarlar netleşmiş olacak. Öğretmen maaşlarının belirlenmesinde hem toplu sözleşme oranları hem de 6 aylık enflasyon etkilidir.

Bundan dolayı 3 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak olan Aralık ayı enflasyonunu dikkate almalısınız. Öğretmen maaşlarının enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte aynı hafta içerisinde netlik kazanacağını söylemek de mümkün oluyor. Kademelerine göre maaş alan öğretmenlerin Aralık ayı enflasyonu ile birlikte alacakları tutarlar da kesinleşmiş olacak.

2023 Polis Maaşı Ne Kadar Oldu?

Kamuda çalışan yüz binlerce polis yeni maaşlarının ne kadar olacağını merak ediyor. 2023 polis maaşı ne kadar oldu diyen birçok kişinin enflasyon verilerini beklediği görülmektedir. Enflasyon raporlarının kesinleşmesiyle birlikte polis maaşları da belli olacak. Polis maaşlarının beklentileri ise:

 • Güncel polis maaşı: 13.747 TL
 • %20 zamlı polis maaşı: 16.494 TL
 • %30 zamlı polis maaşı: 17.871 TL
 • %40 zamlı polis maaşı: 19.245 TL

Olarak gerçekleşti. Gelecek olan enflasyon verilerinin bu seviyelerdeki polis maaşlarını belirleyeceği görülmektedir. 6 aylık enflasyon raporu için beklentilerde Merkez Bankası anketlerinde yer aldı. Beklentiler dahilinde yapılacak zam oranlarının %20 – %40 aralığında olması ön planda tutuldu. Sürpriz olması halinde ise gelecek zamların %40’ı aşması muhtemel.

2023 Bekçi Maaşı Ne Kadar Oldu?

Son yıllarda kadrolarında artışa gidilen mesleklerden biri de bekçiliktir. Bekçilerin birçoğu yeni yılda maaşlarının ne olacağını merak ediyor. 2023 bekçi maaşı ne kadar oldu diyen birçok kişinin enflasyon raporlarını takip etmesi gerekmektedir.

3 Ocak 2023’de açıklanacak olan Aralık ayı enflasyonuyla birlikte yeni yıldaki maaşlar belli olacak. Enflasyon raporu öncesinde yapılan hesaplamalara göre:

 • Güncel bekçi maaşı: 9.269 TL
 • %20 zamlı bekçi maaşı: 11.122 TL
 • %30 zamlı bekçi maaşı: 12.049 TL
 • %40 zamlı bekçi maaşı: 12. 976 TL

Olarak belirlenmiştir. Enflasyon raporuyla birlikte yeni yıl maaşları da netleşmiş olacak. Bundan dolayı 3 Ocak’ta açıklanması beklenen veriler ışığında yeniden toplantının yapılması ve maaşların belli olması bekleniyor.

2023 Zabıta Maaşı Ne Kadar Oldu?

Zabıtaların yeni yılda alacakları maaşlar toplu sözleşme oranlarına ve enflasyon raporlarına göre şekillenecek. 2023 zabıta maaşı ne kadar oldu sorusunun cevabı henüz belli değildir. Açıklanacak olan Aralık ayı enflasyonu ile birlikte 6 aylık enflasyon kesinleşecek. Böylelikle zabıtların 2023 yılındaki maaşlarının da netleşmesi bekleniyor. Enflasyon henüz açıklanmasa bile bazı tahminler masaya yatırıldı. Buna göre yeni yılda zabıta maaşları:

 • Güncel zabıta maaşı: 8.440 TL
 • %20 zamlı zabıta maaşı: 10. 128 TL
 • %30 zamlı zabıta maaşı: 10.972 TL
 • %40 zamlı zabıt maaşı: 11.816 TL

Olarak açıklanması bekleniyor. Birçok zabıtanın beklediği zam haberini bakanlığın duyurması muhtemel. Enflasyon raporunun açıklanmasından sonra aynı hafta içerisinde yeni maaşlarında belli olacağı açıklandı.

2023 Doktor Maaşı Ne Kadar Oldu?

Doktor maaşları birçok kişinin internet üzerinden araştırdığı bir konudur. 2023 doktor maaşı ne kadar oldu diyen kişilerin henüz bu soruya yanıt bulamadığı görülüyor. Enflasyon rakamlarının kesinleşmesiyle birlikte doktorların yeni maaşları da belli olacak.

Açıklanacak enflasyon raporu ve sözleşme zammı ile yeni maaşların açıklanacağı belirtildi. 2023 yılında açıklanması beklenen oranlar üzerinden doktor maaşlarının:

 • Güncel doktor maaşı: 13.312
 • %20 zamlı doktor maaşı: 15.974
 • %30 zamlı doktor maaşı: 17.305
 • %40 zamlı doktor maaşı: 18.636

Olarak güncellenmesinin beklendiğini söylemek mümkün. Açıklanacak olan 6 aylık enflasyon verisinin ardından en kısa sürede doktorların yeni maaşlarının da belli olacağı tahmin ediliyor.

2023 Kademelere Göre Memur Maaşları

Yeni yılda yapılacak olan memur maaşlarının her kademe için aynı oranda olacağı belirtiliyor. Kademelerin alacakları maaş zamlarında herhangi bir farklı bir artış oranı uygulanmayacak. Yapılacak olan zam oranları ise enflasyonla birlikte kesinleşecek.

2023 kademelere göre memur maaşları için 3 Ocak tarihi bekleniyor. TÜİK tarafından saat 10:00’da açıklanacak olan enflasyonla birlikte verilerinde netleşeceği belirtildi. Böylelikle yeni zam oranına ilişkin net bir tahmin yapılması da mümkün olacak. Kademelerine göre zam bekleyen kişilerin Aralık ayı enflasyon rakamını takip etmesi gerektiği öneriliyor.

Enflasyon raporuyla birlikte aynı hafta içerisinde tüm kademelerde yer alan memurların 2023 yılı için geçerli olacak yeni maaşları belirlenecek.

Kamu Çalışanları Ne Kadar Zam Alacak?

Milyonlarca kamu çalışanı TÜİK’ten gelecek haberi beklemektedir. TÜİK’in Aralık ayına ait enflasyon raporunu açıklamasıyla birlikte 2. 6 aylık dilimdeki enflasyon kesinleşecek. Böylelikle memurların ve kamu çalışanlarının alacakları zamlar belli olacak.

Kamu çalışanları ne kadar zam alacak sorgusu enflasyon raporu öncesinde birçok kişi tarafından yapılıyor. Beklentiler ise Merkez Bankası tarafından daha önceki günlerde yayınlandı. 

Buna göre Aralık ayı için aylık enflasyonun %4 – %5 arasında gelmesi muhtemel görünüyor. Bu verilerin dışında sapmanın olabileceğini de unutmamalısınız. En net rakamlar 3 Ocak tarihinde TÜİK tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. Gelecek olan enflasyon verisi sayesinde kamu çalışanlarının 2023 yılı için geçerli olan maaşı da belli olacak.

Devlet Ödemeleri maddi yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (9 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu