Burs Başvurusu

Yükselen Yıldız Burs Başvurusu Başladı. 1200 Tl Burs Nasıl Alınır?

Yükselen Yıldız Burs Başvurusu. Yükselen Yıldız Burs Başvurusu Ne Kadar? Yükselen Yıldız Bursu Nasıl Alınır? Özdemir Bayraktar Yükselen Yıldız Bursu.

Yükselen Yıldız Burs Başvurusu

Ülkemiz sınırları içerisinde eğitim ve öğretim hayatına devam eden öğrencilere, pek çok dernek ya da vakıflardan maddi destek sağlanmaktadır. Bu maddi destek yardımlarına el atan vakıflardan birisi de Türkiye Teknoloji Takımı vakfıdır.

Bu vakıf 2016 senesinde Selçuk Bayraktar tarafından, Türkiye’deki teknolojik getiren bazı öğrencilere gelişmeleri destekleyen öğrencilere parasal destek amacıyla kurulmuştur. Bu vakıf, kendi bünyesinde belirlenen şartları yerine maddi burs imkânı sağlıyor. Bu verilen burslardan bir diğeri de bilinen adı ise yükselen yıldız burs başvurusu olarak geçiyor.

Böyle bir yardım projesinin varlığını duyan öğrenciler ise bu maddi burs nasıl alınır sorusuna vakıf tarafından gelen cevabı araştırıyor. Bu maddi yardım bursunun kimlere verileceği Türkiye Teknoloji Takımı vakfı tarafından açıklandı. Bu yazı dizimizde bu bursun kimlere ve hangi şartlarda sağlanacağının tüm detaylarını öğrenebileceksiniz. Teknoloji Takımı vakfının, T3 şeklinde kısaltılmış adı da bulunur.

yükselen yıldız burs başvurusu başladı
yükselen yıldız burs başvurusu başladı

Yükselen Yıldız Burs Başvurusu Ne Kadar?

Verilecek olan bu maddi bursun kimlere ne kadar verileceğini merak eden öğrenciler; yükselen yıldız burs başvurusu ne kadar sorusunun cevabını merak ederken, gereken cevap Türkiye Teknoloji Takımı Vakfından geldi. Bu belirtilen burs kapsamında, 100 öğrenciye 10 ay boyunca 1200 Türk Lirası maddi destek sağlanacaktır.

Yükselen Yıldız Bursu Nasıl Alınır?

100 kişiye 10 ay boyunca Türkiye Teknoloji Takımı vakfı tarafından 1200 Türk Lirası verileceğini öğrenen öğrenciler, şimdilerde yükselen yıldız bursu nasıl alınır sorusuna cevap istiyorlar. Yükselen yıldız bursunu almak için öncelikle bu bursa sahip olmak isteyen kişiler, öncelikle Türkiye Teknoloji Takımı vakfının kendi resmi sitesine girip, site üzerinden başvuru yapmaları istenir.

Bu yapılacak başvuru sonrasında, belli ön eleme aşamalarını geçen öğrenciler bu bursun verdiği maddi imkânlardan fayda sağlayabileceklerdir. Yükselen yıldız bursu son başvuru tarihi bu sene içerisinde 27 Kasım 2022 olarak belirlenmiştir. Bayraktar bursu başvuru sayfası için; https://www.erciyes.edu.tr/tr/duyuru-detay/12471/2022-ozdemir-bayraktar-milli-teknoloji-burs-programi-basvurulari linkine tıklayarak Türkiye Teknoloji Takımı resmi web sitesine hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özdemir Bayraktar Yükselen Yıldız Bursu

Verilecek olan bu burs, Türkiye Teknoloji Takımı adı altında verilecektir. Bu vakıf tarafından verilecek burslar ise, Türkiye’nin ilk yerli SİHA sistemi olan bayraktar tb2’nin tasarımcısı olan Özdemir bayraktar adına verildiği için, bu bursa Özdemir bayraktar yükselen yıldız bursu deniyor. Bu burs kapsamına girecek olan kişiler ise, vakıf tarafından şu şekilde belirlenmiştir;

– Deneyap atölyesinin bulunduğu şehirdeki öğrenciler

   –  Bu üniversitelerin; mühendis, psikolojik danışmanlık, psikoloji, sosyoloji ve bilgisayar programcılığı ile alakalı bölümlerde okuyan öğrenciler

      – Lisansüstü öğrenimini tamamlamaya çalışan öğrenciler

      – Yukarıda belirttiğimiz bölümlerin lisans öğrencileri

      –  Üniversitelerin; hazırlık,1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencileri

Bu vakfın bursundan fayda sağlayabileceklerdir.

Evden İş Fikirlerim Başvuruları Başladı. Başvurmak İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/evden-is-fikirlerim/ Tıklayın.

5/5 - (13 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu