Güncel

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir 2023?

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir? Yeni Evim Kampanyasına Kimler Başvurabilir? Yeni Evim Nerede Yapılıyor? Yeni Evim Projesi Kaç Ev Yapılacak?

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir 2023?

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir? Yeni Evim Kampanyasına Kimler Başvurabilir? Yeni Evim Nerede Yapılıyor? Yeni Evim Projesi Kaç Ev Yapılacak?

  • Halihazırda bir evin sahibi olmaması
  • Konut alınacak olan ilde son bir yıl içerisinde herhangi bir konut satışı yapmamış olması
  • 18 yaşından büyük olması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir? Bakanlığın başlattığı yeni evim kampanyası için rağbetin yüksek olduğu görülüyor. Ev sahibi olmayı isteyen vatandaşlara müjdeli haber bakanlık tarafından verildi.

Buna göre ev sahibi olmayan kişilerin uygun faizlerle kredi alıp ev sahibi olmasına imkan tanınacak. 

Bakanlık tarafından belirtilen bu şartların tamamına uygun olmayan kişilerin yeni evim projesine dahil edilmeyeceği de belirtilmiştir. Bundan dolayı mutlaka şartların tamamına sahip olduğunuzu kontrol ederek yeni evim projesi için başvuru yapmalısınız.

Yeni evim projesi kampanyasında on binlerce vatandaşın ev sahibi olması amaçlanıyor. Taşınacak olan kişilerin de katılabileceği kampanya için ayrıca bir koşul bulunuyor.

Bulunduğu şehirdeki konutunu satarak farklı bir şehirden konut alacak olan kişilerin bu kampanyaya dahil olması mümkündür. İki bakanlığın ortak olarak hazırlamış olduğu yeni evim projesi sayesinde uygun faizlerle ev sahibi olunması amaçlanıyor.

Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir 2023
Yeni Evim Kampanyası Şartları Nelerdir 2023

Yeni Evim Kampanyasına Kimler Başvurabilir?

  • Ailesinde herhangi birinin konutu olmayan
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan
  • Son bir yıl içerisinde konut satışı yapmayan
  • 18 yaşından büyük olan

Açıklamanın gelmesiyle birlikte birçok kişi başvuru şartlarını ve kimlerin başvurabileceğini araştırmaya başladı. Buna göre yeni evim kampanyasına kimler başvurabilir sorusunun cevabı bakanlık tarafından verilmiştir. Yeni evim kampanyasına:

Kişilerin katılması mümkün olacak. Başvurular bankalar aracılığıyla bireysel olarak yapılabilecek. Yeni evim projesi sayesinde banka faizlerine nazaran daha düşük oranlardan borçlanarak uzun vadeli bir şekilde konut kredisi almanıza da imkan sağlanıyor.

Yeni evim kampanyası sayesinde bakanlığın garantisi kapsamında peşinatlı bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

Yeni Evim Nerede Yapılıyor?

Yeni evim projesi Türkiye’nin birçok şehrinde yapılan bir konut projesidir. Yeni evim nerede yapılıyor diyenler için bir kısıtlamanın olmadığını söyleyebiliriz.

Genellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Muğla için büyük bir katılımın olduğu belirtiliyor. Türkiye’nin birçok farklı şehrinde yapılacak olan yeni evim projesi kapsamında binlerce kişi ev sahibi olabilecek.

Uygun faizlerle konut sahibi olacak vatandaşlar 15 yıla kadar vadelendirme seçeneklerinden de yararlanabiliyor.

Projenin detayları Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklandı. Yeni evim projesi kapsamında birçok kişinin ev sahibi olması mümkündür.

Başvuruları banka aracılığıyla yapabileceğiniz kampanya için bir güncelleme olması halinde bakanlık açıklama yapacaktır. Bakanlığın resmi duyuru kanallarını takip ederek bu güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Yeni Evim Ev Fiyatları Ne Kadar?

Kampanya ile ev almayı isteyen birçok kişi bulunuyor. Vatandaşları ilgilendiren yeni evim projesi ile ev sahibi olmayan kişilerin kampanyalı bir şekilde ev sahibi olması amaçlanıyor.

Yeni evim ev fiyatları ne kadar diyenler için bakanlığın yayınladığı örnek tablo bulunuyor. Kredilerin 1 milyondan başlayıp 5 milyona kadar çıktığı projede birçok farklı tutarda evi almak mümkün olacak.

Proje kapsamında 2+1 ve 3+1 evlerin olduğunu söyleyebiliriz. Evlerin bulunduğu şehre ve büyüklüğüne göre değiştiği belirtiliyor. Kredi tutarları tamamen vatandaşların gelirlerine bağlı olarak değişecektir.

Bundan dolayı herkesin kredi alması mümkün olmayacak. Gelir durumu uygun olarak görülen kişilerin yeni evim projesi kapsamında kredi almasına imkan tanınıyor. 

Yeni Evim Peşinat Ne Kadar?

Yeni evim projesinin peşinat oranları da çokça konuşuluyor. Yeni evim peşinat ne kadar diyenler için bakanlığın %10 olarak uygulayacağı bir peşinat oranı bulunuyor.

Peşinatın düşük olmasından ötürü de vatandaşların bu projeye ilgi göstereceği tahmin ediliyor. Peşinat ödemesinin ilk aylarda yapılacağı ve ödeme planına göre değişiklik göstereceği de açıklanan durumlar arasındadır.

15 yıla kadar vadeli olacak proje kapsamında kişiler diledikleri vade imkanlarından yararlanabilecek. Piyasa faizlerine göre daha uygun olan yeni evim projesi sayesinde sizlerde uygun faiz ödemeleri ile ev sahibi olabileceksiniz.

Şu ana kadar birçok vatandaşın başvuru için bankaların yolunu tuttuğu ve yeni evim projesi kapsamında ev sahibi olmak için başvuru yaptığı belirtildi.

Yeni Evim Projesi Kaç Ev Yapılacak?

Bakanlığın açıklamasına göre yeni evim projesi belirli bir kapasiteye sahip olacak. Yeni evim projesi kaç ev yapılacak sorusunu soranlar için ilk etapta 100 bin vatandaşın ev sahibi olması amaçlanıyor. Proje sayesinde kısa sürede yüz bin vatandaşın uygun faiz oranları karşılığında ev sahibi olmasına imkan sağlanacak. 

Birçok kişinin başvurmuş olduğu yeni evim projesi sayesinde daha uygun faiz oranlarıyla uzun vadeli ödeme yapılabilecek.

Orta gelir grubunu direkt olarak ilgilendiren bu projenin büyük ilgi gördüğünü söylemekte de fayda vardır. Birçok kişinin aylık düşük faizler karşılığında ödeme yapabileceği yeni evim projesi ev sahibi olunması açısından şu ana kadar gelmiş en uygun proje olarak görülüyor.

Yeni Evim Projesi Evler Sıfır mı?

Yeni evim projesindeki evlerin sıfır mı ikinci el mi olacağı da merak ediliyor. Yeni evim projesi evler sıfır mı diyenler için tüm evlerin sıfır olacağını belirtebiliriz.

İkinci el dairelerin geçerli olmayacağı projede şu anda evi olmayan vatandaşların başvuru yapması mümkündür. Yeni evim projesine dahil olarak sizlerde ev sahibi olabilirsiniz.

Sıfır evlerin sahibi olabilmek için bankaların yolunu tutabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla gerçekleştirilecek olan başvurularla birlikte yeni evim projesine dahil olabiliyorsunuz.

Çıkan vade ve kredi seçeneklerini inceleyerek gelirlerinize göre kredi çekebilmeniz mümkün oluyor. Şu ana kadar binlerce kişinin başvuru yapmak için banka şubelerine gittiği proje kapsamında ilk etapta 100 bin kişi yararlanabilecek.

Yeni Evim Projesi Ödeme Planı

15 yıla kadar vade seçeneklerinin olduğu proje için ödeme planları vatandaşlara göre değişecek. Yeni evim projesi ödeme planı için bankalara gitmeniz gerekiyor.

Banka şubeleri aracılığıyla yapılacak olan başvurularda kişilerin gelir durumları ele alınıyor. Gerektiği taktirde kefil ekleyerek de ödeme planınızı düzenletebilirsiniz. Kredisi onaylanan kişilerin projeye dahil olması mümkün oluyor.

Yeni evim projesinde ödemeler için %10 peşinat oranı kabul ediliyor. Kalan ödemeler ise aylık taksit olarak hesaplanıp faiz oranıyla birlikte güncel halini alıyor. Ödeme planlarında 15 yıl vadesine bağlı kalınmak zorunda değil. Dileyen vatandaşlar daha kısa süre içerisinde yeni evim projesi kapsamında ödeme yapıp ev sahibi olabiliyor.

Yeni Evim Projesi Yaş Sınırı var mı?

Yeni evim projesinde bazı şartlar bulunuyor. Şartları sağlayan vatandaşların ev sahibi olması mümkün olacak. Yeni evim projesi yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir.

Çünkü 18 yaş ve üzerindeki kişilerin kredi çekme hakları olduğu için bu yaş sınırı kabul ediliyor. Onun dışında kredi alma konusunda sorun yaşamayan yaşlılarında bu proje kapsamında ev sahibi olması mümkündür.

Projenin detaylarına bankalar üzerinden de erişebilirsiniz. Orta gelir grubunun alabileceği bu kredilerle birlikte düşük faizli bir şekilde ev sahibi olunabilecek. Vade seçeneklerinin ayarlanması da bankalar üzerindeki görüşmelerin ardından yapılabiliyor.

Yeni evim projesi sayesinde ev sahibi olmayan 100 bin vatandaşın ev sahibi olması mümkündür. Projenin 2023 yılı içerisinde tamamlanması da bekleniyor.

Devlet Ödemeleri maddi yardım ve sosyal yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com sayfasını ziyaret edin.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

  1. Eşimle boşandım üç tane çocuğum var masraflarını karşılayamıyom çalışmıyorum çünkü küçük kızım var Gıda ihtiyaçim var elbise ihtiyacım var çocuklarım için yardım talep ediyorum Devlet timden yardım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu