Haberler

Yarın Okullar Tatil Mi? Eylem mi Var? 10 Mayıs Okullar Tatil Mi?

Yarın Okullar Tatil Mi? Eylem mi Var? 10 Mayıs Okullar Tatil Mi? 10 Mayıs yarın okullar tatil mi? 10 Mayıs neden okul yok?

Yarın Okullar Tatil Mi? Eylem mi Var? 10 Mayıs Okullar Tatil Mi? 10 Mayıs yarın okullar tatil mi? 10 Mayıs neden okul yok?

Yarın Okullar Tatil Mi Eylem mi Var 10 Mayıs Okullar Tatil Mi
Yarın Okullar Tatil Mi Eylem mi Var 10 Mayıs Okullar Tatil Mi

10 Mayıs’ta Okullar Tatil Mi? İstanbul’da Öğretmen Sendikalarından Eğitimde Şiddete Tepki

İstanbul Eyüpsultan‘daki trajik olayın ardından öğretmen sendikaları, eğitimde artan şiddet olaylarına tepki olarak 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde grev kararı aldı. İşte detaylar ve eğitim gündeminde öne çıkan başlıklar;

10 Mayıs’ta Okullar Açık mı?

İstanbul’da bazı öğretmen sendikaları, 10 Mayıs Cuma günü için tam gün iş bırakma eylemi planladı. Bu durum, okulların o gün açık olup olmayacağı konusunda belirsizlik yaratıyor. İş bırakma eylemine katılmayan öğretmenlerin derslere gireceği ancak sendika üyesi öğretmenlerin greve katılacağı belirtiliyor.

Hangi Sendikalar İş Bırakma Eylemi Yapacak?

  • Türk Eğitim Sen
    Perşembe günü ilk dersi iş bırakacak ve Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacak.
  • Hürriyetçi Eğitim Sen
    10 Mayıs Cuma günü iş bırakma eylemi planlıyor.

Eğitimde Şiddete Tepkiler ve Öğretmenlerin Talepleri

Öğretmen sendikaları, şiddet olaylarına dikkat çekmek ve eğitim ortamlarında güvenliği artırmak amacıyla eylem yapma kararı aldı. Sendikalar, şiddete karşı siyah kurdele veya kokart takarak bir hafta boyunca eğitime katılma çağrısında bulunuyor.

Okul İdaresinden Bilgi Alınması Önerisi

10 Mayıs’ta okulların açık olup olmadığını ve derslerin işleyip işlemediğini öğrenmek için velilerin ve öğrencilerin okul idarecileri ile iletişime geçmeleri önerilmektedir. Bu bilgiler, eğitim takvimindeki belirsizliği gidermeye yardımcı olabilir.

Veliler ve Öğrenciler Ne Yapmalı?

Öğretmen sendikalarının grev eylemleri nedeniyle, 10 Mayıs’ta okula gitmeme kararı alabilirsiniz. Ancak, okulların açık olup olmadığı ve derslerin devam edip etmediği konusunda son bilgileri almak için okul yönetimleriyle iletişim halinde olmanız önemlidir.

5/5 - (5 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu