Belediye Yardımları

Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Desteği Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir?

Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Desteği Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Emekliler Ramazan Kolisine Kimlikleri ile Başvuru Yapabilirler

Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Desteği Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Uşak Belediyesi, Ramazan Ayı’na özel bir yardım kampanyası başlatıyor! Ramazan’ın mübarek günlerinin başlamasına kısa bir süre kala, Uşak Belediyesi, bu kutsal ayda Müslüman toplumunun yanında olmak için Ramazan kolisi dağıtımına başlıyor. Vatandaşların Ramazan ayını daha rahat geçirebilmeleri için gerekli olan gıda kolilerine başvurular şimdi açık!

Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Desteği Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir
Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Desteği Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir

Belediye, Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi ailelere yönelik Ramazan kolisi yardımının detaylarını resmi internet sitesi aracılığıyla duyurdu. Bu özel dönemde, dayanışma ve paylaşım ruhunu güçlendirerek, ihtiyaç sahiplerine destek olma amacı taşıyor.

Emekliler Ramazan Kolisine Kimlikleri ile Başvuru Yapabilirler

65 yaşını aşmış bireyler için, başvuru sırasında nüfus cüzdanının sunulması yeterli olacaktır. Başvuruda bulunacak kişilerin, e-devlet üzerinden ikametgah belgesini temin etmeleri gerekmektedir.

Ancak, 65 yaş üstü vatandaşlar için, nüfus cüzdanı getirmeleri gerektiği özellikle vurgulanmıştır. Bu, Ramazan kolisi başvurularında kolaylık sağlamak amacıyla belirtilmiştir.

Uşak Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı Verecek

Uşak Belediyesi, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda, “Bu Ramazan ayında da vatandaşlarımızın yanlarında olacağımızı duyuruyoruz” ifadelerini kullandı. Ramazan ayı süresince ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak Ramazan kolisi için başvuruların alınmaya başlandığı belirtildi.

Yardıma muhtaç vatandaşlar, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne e-devlet üzerinden ulaşabilecekleri ikametgah belgeleri ile başvuru yapabilirler. 65 yaşını geçmiş bireylerin ise başvuru için sadece nüfus cüzdanlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

Ramazan kolisi başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/ramazan-kolisi-basvurusu/ tıkla.

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu