Sosyal Yardım

Türk Kızılay Deprem Yardımı

Türk Kızılay Deprem Yardımı. Kızılay Deprem Yardım Başvuru Formu. Kızılay Derneği Yardımda Ne Veriyor? Kızılay Hangi Doğal Afetlerde Yardım Eder

Türk Kızılay Deprem Yardımı. Kızılay Deprem Yardım Başvuru Formu. Kızılay Derneği Yardımda Ne Veriyor? Kızılay Hangi Doğal Afetlerde Yardım Eder?

Türk Kızılay Deprem Yardımı. Kahraman merkezli 7,7 şiddetinde yaşanan deprem sonucunda Kızılay hiç vakit kaybetmeden bir kriz masası kurarak deprem yardım faaliyetlerine başlamıştır.

Kızılay ilk olarak deprem bölgesindeki yaralı vatandaşlarımızın kan ihtiyaçlarını karşılamak için ülke genelinde bir kan bağış kampanyası başlatmıştır. Ayrıca depremzedelerin barınma ve gıda ihtiyaçlarını gidermek için bölgeye aşevi ve çadır hizmeti sağlamıştır.

Yetkili kurum tarafından yapılan açıklamaya göre ise deprem bölgesine 75 ikram aracı, 5 mobil mutfak tırı, battaniye ve yatak sevkiyatının da gerçekleştirildiği de ifade edilmiştir.

Kızılay çalışanları her ilde vatandaşların yapmış olduğu battaniye, ısıtıcı, gıda ve su gibi yardımların, yardımı yapacak kişilerin evlerinden ya da belirlenen ortak konumlardan alarak deprem bölgesine ulaşımını sağlamaktadır.

Türk Kızılay Deprem Yardımı
Türk Kızılay Deprem Yardımı

Kızılay Deprem Yardım Başvuru Formu

Depremden etkilenen vatandaşlarının, Kızılay’dan deprem yardımı almak için bölgede bulunan ilgili kişilerle iletişime geçmesi gerekmektedir.

Ayrıca Kızılay’ın resmi internet sitesinden de yardım başvurusu yapılmaktadır. Başvuru esnasında size verilen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Kızılay Derneği Yardımda Ne Veriyor?

Kızılay derneği, muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımıza barınma, gıda ve sağlık gibi birçok yardım sunmaktadır. Ayrıca kan, ilk yardım, sosyal yardım, eğitim, uluslararası yardım, yangın ve deprem gibi yaşanan afetlerde de hizmet vermektedir.

Kızılay derneğinin yapmış olduğu yardımlar toplumsal dayanışmanın bir örneğini oluşturmaktadır. Yurtdışında ise savaştan etkilenen kişilere barınmaları için çadır, gıda ve sağlık hizmeti de sunmaktadır.

Kızılay Hangi Doğal Afetlerde Yardım Eder

Kızılay, deprem, yangın, sel ve salgın gibi doğal afetlerde zarar gören insanların temel ihtiyaçlarını gidermek için her türlü yardımı yapmaktadır.

Doğal afetler nedeniyle ilk olarak afet bölgesindeki insanlara beslenme ve barınma hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca mobil ekmek fırını ve mobil mutfak gibi hizmetler vererek, hızlı bir şekilde afetzedelere ulaşım sağlaması açısından da önemli bir kurum olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kızılay’ın resmi internet sitesinde yardım başvurusu yapmak için https://www.kizilay.org.tr/Iletisim tıklayınız.

Kızılay yardımlarıyla ilgili bilgi almak için 168 Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

Kızılay’ın yapmış olduğu yardımlarla ilgili detaylı bilgi almak için ikamet ettiğiniz bölgedeki Kızılay’ın resmi binalarına gidebilirsiniz.

 

5/5 - (31 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

5 Yorum

  1. Ben Adıyaman dan sizlere ulaşıyorum depremden dolayı evin hasarlı ve depremden önce ailecek trafik kazası geçirdik eşimin kalçasi kırıldı Elazığ medikal Park hastanesinde Total kalça protezi ameliyatı geçirdi 44 bin TL sizlerden maddi yardım telep ediyorum

  2. Ben depremzadeyim evim hasarlı 3 çocuk annesiyim ve ailecek trafik kazası geçirdim kalcam kırıldı Total kalça protezi ameliyatı geçirdi sizden nakti yardım talep ediyoruz hastane masrafın toplaminda 44 bin TL ödedim ve hepsini borç ettim

  3. 2 çocugum var hamileyim evim iki kat korkuyorum sokaktayım çadır yardımı istiyorum

  4. 1 odam var evim heryer yeri çatlak 3çocugum var çadır yardımı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu