devlet ödemeleri

Güncel

Thodex Ceo’su Faruk Fatih Özer Yakalandı. Son Dakika

Thodex Ciosu Faruk Fatih Özer Yakalandı. Son Dakika. Thodex kurucusu yakalandı. Faruk Fatih Özer ifadesi. Thodex Çalınan sanal paraları iade etti mi?

Thodex Ciosu Faruk Fatih Özer Yakalandı

Faruk Fatih Özer Yakalandı. Thodex ciosu Olan faruk fatih özer iç işleri bakanlığı açıklaması ile Arnavutlukta yakalandığı bildirildi.

Thodex Ciosu Faruk Fatih Özer Yakalandı. Son Dakika
Thodex Ciosu Faruk Fatih Özer Yakalandı. Son Dakika

Faruk Fatih Özer Thodex vurgununu nasıl planlamıştı?

Bir diğer kripto para dolandırıcılığı ise Thodex vurgunu adı altında ülkemizde yaşandı. Thodex, her ne kadar global bir borsa olduğunu söylese de yalnızca Türk kullanıcılar tarafından tercih edilen bir kripto para borsasıydı.

Thodex Vurgunu
Thodex Vurgunu

Nisan 2021 tarihinde kullanıcılar hesaplarındaki parayı çekememeye ve işlem yapamamaya başladılar. Şirket yetkilileri sürekli olarak sorunu çözmeye çalıştıklarını söylüyorlardı. Ancak sonradan anlaşıldı ki kaçış hazırlıkları çoktan başlamıştı.

ThodexFaruk Fatih Özer adında bir dolandırıcı tarafından yönetiliyordu. Platformun reklamında birçok ünlü isim yer aldığı için Türk kullanıcılar bu platforma güvenerek paralarını yatırmaya başladılar.

Ancak 2021 yılının Nisan ayı geldiğinde Faruk Fatih Özer tam 2 milyar dolar değerinden fazla bir kripto varlık ile kayıplara karıştı. Bu platformun o tarihlerde yaklaşık 400 bin yatırımcı tarafından kullanıldığı tahmin ediliyordu.

Thodex vurgununun yaşanması ile birlikte birçok Türk kullanıcı yerel kripto para borsalarına güven duymamaya başladı. 1994 doğumlu olan Faruk Fatih Özer ise tüm kripto varlıklarla birlikte yurt dışına kaçarak izini kaybettirmeyi başardı.

Ancak İnterpol tarafından başlatılan arama 2022 yılı itibarıyla hala sürüyor. Özer bulunduğu takdirde kullanıcılara ödeme yapılıp yapılmayacağı ise henüz net değil.

İlgili Makaleler

 

4.7/5 - (15 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu