Belediye Yardımları

Telefon Taksit Sınırı Ne Kadar?

Telefon Taksit Sınırı Ne Kadar? Telefon En Fazla Kaç Taksit Oluyor 2023? Cep Telefonu Taksit Yasağı Kalktı mı? Cep Telefonu Kredi Kartı Taksit Oluyor mu?

Telefon Taksit Sınırı Ne Kadar? Telefon En Fazla Kaç Taksit Oluyor 2023? Cep Telefonu Taksit Yasağı Kalktı mı? Cep Telefonu Kredi Kartı Taksit Oluyor mu? Cep telefonu alacak olanların sürekli sorduğu soruları sizler için yanıtladık.

Telefon Taksit Sınırı Ne Kadar
Telefon Taksit Sınırı Ne Kadar

Telefon Taksit Sınırı 2023

Telefon taksit sınırı 2023 yılında güncellenmiştir. Artan fiyatlar sebebiyle taksit sınırına da yeni bir güncelleme getirilmiştir. Bu sebepten dolayı taksitli bir şekilde yetkili satıcıdan telefon satın almak isteyenler 12 aya kadar cep telefonu alabilir. Her marka ve modelde aynı koşul bulunur. 

Ayrıca 12.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonları için taksit sayısı aynı kalmıştır. Söz konusu değişim, bir önceki dönem 5000 TL tutarındaki taksit sınırının 12.000 TL’ye çıkartılarak en fazla 12 ay taksit ile satın alınabilmesine ilişkindir. Bu sebepten dolayı 12.000 TL üzerinde sadece üç taksit yapılabilmektedir. 

Taksit sayısı telefon satın alacak kişiler için merak edilen bir konudur. Cep telefonunda marka fark etmeksizin 5000 TL olan sınır 12.000 TL olarak güncellenmiştir. Fiyat artışlarıyla birlikte yeni dönem cep telefonu fiyatlarında 12.000 TL ücretine kadar olan fiyatlar 12 aya kadar taksitlendirilebilir. Taksit BDDK düzenlemeleri ile birlikte güncellenmiştir. Taksitli bir şekilde cep telefonu satın almak isteyenler iki farklı yöntemle telefonlarını alabilir. Yöntemler şu şekildedir;

  • 12.000 TL’ye kadar toplamda 12 ay taksitle kredi kartı veya banka kredisi ile ödeme şekli
  • 12.000 TL üzerinde olan cep telefonlarında en fazla üç taksit yapılarak kredi kartı ile ödemeler bankanın verdiği taksit sayısı ile artırılabilir

İki farklı şekilde cep telefonu satın almak isteyenler BDDK güncellemeleri ile birlikte istediği markayı satın alabilir. En son belirlenen rakamlar bir sonraki güncelleme tarihine kadar geçerli sayılacaktır. Bu sayede fiyat artışlarıyla birlikte telefon taksit sınırı da düzenlemeye girmiştir. 2023 yılında telefon taksit sınırı tüketicinin kredideki vade sınırını artırarak erişebilmesine olanak tanımıştır.

Telefon En Fazla Kaç Taksit Oluyor 2023?

Telefon taksit sınırı 2023 yılında en fazla 12 ay taksitle ödenebilir. Marka fark etmeksizin en fazla 12.000 TL’ye kadar olan tüm cep telefonları 12 ay taksitle taksitlendirilir. Tüketici rahatlıkla istediği marka cep telefonuna erişebilir. Cep telefonu fiyatlarındaki artış ve vergi oranı ile birlikte BDDK taksit sayılarında güncelleme yapmıştır.

Yeni belirlenen taksit sayısıyla 2023 yılında cep telefonu almak daha kolay hale gelmiştir. Tüketicinin rahatlıkla cep telefonuna erişebilmesini kolaylaştıran bu sistem cep telefonu alacakları sevindirmiştir. Ayrıca satıcılar da bu konuda satışlarındaki artış ile birlikte bu durumdan memnun kalacaktır.

Cep Telefonu Taksit Yasağı Kalktı

Telefon taksit sınırı BDDK ile belirlenmektedir. En son yapılan 5000 TL taksit sınırı sayısı 2023 yılında 12.000 TL olarak güncellenmiştir. Bu durumda tüketici rahatlıkla istediği model cep telefonunu erişebilir. Cep telefonu modellerinde taksit yasağı kalktıktan sonra 12 ay taksite kadar istediğiniz cep telefonunu alabilirsiniz. Taksit yasağı en son yapılan açıklamalarla güncellenerek hemen sonrasında işleme konulmuştur. Şu an için cep telefonu satışı yapan her noktada en fazla 12.000 TL olan cep telefonlarında 12 aya kadar taksit yapabilmek mümkündür.

Taksit sayısı ve taksit sayısının miktarı 2023 yılında artırılmıştır. Son zamanlarda tüketicinin yeni cep telefonuna ulaşmasını zorlaştıran bu durum ortadan kalkmıştır. Bu sayede marka fark etmeksizin cep telefonu bedeli 12.000 TL olan modellerde 12 aya kadar taksit yapabilmek mümkün olmuştur.

Cep Telefonu Kredi Kartı Taksit Oluyor mu?

Telefon taksit sınırı yeni cep telefonu alacaklar için güncellenmiştir. Ayrıca kredi kartına taksit yapabilme imkanı da getirilmiştir. Kredi kartına en fazla 12 aya kadar taksit yapılabilmektedir. Ayrıca 12.000 TL üzerinde olan cep telefonları için kredi kartına üç taksit yapıldıktan sonra bankanın verdiği taksit sayıları ile bu taksit artırılabilir. Tüketici kredisi ile ya da ihtiyaç kredisi ile birlikte en fazla üç aya kadar cep telefonu alabilmek mümkündür. 

Bu durum sadece 12.000 TL üzerinde olan cep telefonları için geçerlidir. 12.000 TL sınırının altında olanlar için herhangi bir şekilde kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi fark etmeksizin 12 aya kadar taksit yapılır.

Artan taksit sayısıyla birlikte yeni cep telefonu alacaklara müjdeli haber gelmiştir. Tüketici daha öncesinde taksit sayısı azaltılmış ve kredi kartına taksit yapamama sorunuyla birlikte yeni cep telefonuna ulaşmakta güçlük çekmiştir. Artık bu sorun ortadan kalkmış ve BDDK kararları ile birlikte yeni güncellemeler tüketici ile buluşturulmuştur. Tüketici bundan sonra 12.000 TL’ye kadar olan tüm cep telefonu modellerinde 12 aya kadar taksit fırsatından yararlanabilecektir.

5/5 - (34 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu