HaberlerMaddi Yardım

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği. Karne Hediyesi Başvurusu Nasıl Yapılır? Karne Hediyesi Yardımı Nasıl Alınır? Karne Hediyesi Devletten Nasıl Başvurulur?

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği. Karne Hediyesi Devlet Desteği. Karne hediyesi başvurusu. Karne hediyesi para yardımı. Başarı teşvik programı başvuru e devlet

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği . Devletimiz dar gelirli ailelerin derslerinde başarılı olan çocuklarına hem başarılarını devam ettirmek hem de başarısız olan çocukların derslere daha çok ilgi göstermelerini sağlamak için bir karne hediyesi destek programını ortaya koymuştur.

Takdir teşekkür alanlara devlet desteği. Bu karne hediyesi destek programlarından sadece sosyal yardım programlarına dahil olan ailelerin çocukları faydalanabilecektir. Bu doğrultuda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerinin sınıflarında ilk 3’e ve okullarında ilk 5’e girmeleri gerekmektedir. Bu şartları sağlayan öğrencilere ise asgari ücretin %60’ına tekabül eden 5104 TL’lik bir ödeme yapılacaktır.

Karne Hediyesi Devlet Desteği Başvurusu
Karne Hediyesi Devlet Desteği Başvurusu

Karne Hediyesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karne Hediyesi Başvurusu Nasıl Yapılır? Yazımızın öznesini oluşturan karne hediyesi başvurularından bahsetmeden önce devletimizin yardıma muhtaç olan vatandaşlarına yapmış olduğu sosyal yardımlardan kısaca bahsetmek gerekmektedir.

Çünkü devletimizin dar gelirli ailelere yakacak yardımı, çocuk yardımı, kırtasiye yardımı, kira yardımı ve doğalgaz yardımı gibi destek ödemeleri takdire şayandır. Son günlerde ise bu sosyal yardımlara “karne hediyesi” adı altında bir yenisi eklenmiştir.

Her sosyal yardımın başvuru şartları bulunmaktadır. Karne hediyesi almak için ise yeni bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Çünkü karne hediyesini sosyal yardım almaya devam eden hanelere verilecektir.

Ayrıca ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan öğrencilere verilmekle beraber, sınıflarında ilk 3’e ve okulda ilk 5’e girmeleri gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren öğrencilere ise devletin belirlemiş olduğu 5104 TL’lik bir ödeme gerçekleşecektir.

Karne Hediyesi Yardımı Nasıl Alınır?

Karne Hediyesi Yardımı Nasıl Alınır? Karnesini alan öğrencilerin merak ettiği konulardan birisi de devletimizin vereceği karne hediyesi yardımıdır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki aylarda yapmış olduğu açıklamalara göre okullarında dereceye giren öğrencilere ödeme yapılacağını kamuoyuna ifade etmiştir. Ancak karne hediyesi yardımını almak için belli başlı şartlar bulunmaktadır.

Bu şartları ele aldığımızda ise sosyal yardım programlarından birine mensup olan ailelere, ilk ve ortaokul düzeyindeki devlet okullarında eğitim gören ve sınıflarında dereceye giren öğrencilere ödemeler yapılacağı bilinmektedir. Bu karne hediyesi yardımının tutarı ise 5104 TL olarak belirlenmiştir.

Karne Hediyesi Devletten Nasıl Başvurulur?

Devletimiz her sosyal devlet gibi yardıma muhtaç vatandaşlarına sosyal yardım adı altında hem maddi hem ayni olarak destek vermektedir. Bu desteklerden birisi de öğrencilerdir. Ülkemizde öğrencilere burs, kırtasiye ve yol parası desteği gibi karne hediyesi olarak para yardımı da sağlanmaktadır. Devletimizin verdiği karne hediyesi para yardımını almak için öncelikle sosyal yardım programlarına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Sosyal yardım programına kaydolmak için ikamet ettiğiniz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneklerine giderek başvuru yapmak zorundasınız.

Karne Hediyesi Başvuru Formu

Karne hediyesi, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına verildiği için doğrudan bir başvuru yapılmamaktadır. Karne hediyesi yardımı almak için öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma derneklerine giderek sosyal yardım programlarından birine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sosyal yardım başvurusu yaptığınız esnada size görevli yetkili tarafından bir başvuru formu verilmektedir. Bu formu doldururken doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgileri doldurmak zorundasınız.

Aksi takdirde başvurunuz kabul edilmemektedir. İlgili kurum tarafından detaylı bir araştırma yapıldıktan sonra, sosyal yardım almaya hak kazandığınız takdirde karne hediyesi yardımından faydalanabilirsiniz.
{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “VideoObject”,
“name”: “Karneyi Alanlara 5104 TL Veriliyor! dikkat! 5104 TL Alabilirsiniz! Neler yapmak gerekiyor?”,
“description”: “Karneyi Göster 5104 TL Al! Öğrenciler dikkat! 5104 TL Alabilirsiniz! Neler yapmak gerekiyor? mahmut özer son dakika,okullar ka,okullarda son dakika,son dakika okul,okul son dakika,2. dönemde okullar 4 gün olacak mı,okullarda değişiklik,okullar yeni neler olacak,15 tatilde neler olacak,15 tatil uzatıldı mı,sömestr tatili uzatıldı mı,5104 tl,öğrencilere 5104 tl yardım,5104 tl sosyal yardım,5104 tl öğrencilere yardım,karneyi gösterene para veriliyor mu”,
“thumbnailUrl”: “https://i.ytimg.com/vi/NWOZL66I-EA/default.jpg”,
“uploadDate”: “2023-01-24T14:44:39Z”,
“duration”: “PT2M13S”,
“embedUrl”: “https://www.youtube.com/embed/NWOZL66I-EA”,
“interactionCount”: “6477”
}

4.5/5 - (17 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

20 Yorum

 1. Çocuğuma destek verebilirmisiniz maddi durumum yok ortalaması 70 puan teşekkür aldı

 2. Taktir aldım çölyak hastasıyım ailemin maddi durumu Yok ihtiyaclarimi alamiyorum

 3. 8.sinifim teşekkür alıyorum bu sene ve liseye geçeceğim ailemin maddi durumu çok riskli çünkü 3 kardeşiz en küçük kardeşim daha 2 yaşında hayla bez kullanıyor liseye geçeceğim ve istediklerimi alamayacağım buna çok üzülüyorum insallah kazanırım bu parayı çok istiyorum

 4. ya ben hiç kar ne hediyesi almadım babam işsiz iş arıyor annem zaten ev hanımı biz5 kardeşiz neolur bu paraya ihtiyacım var

 5. karne hediyesi ben hiç takdirde aldım teşekürde bunun için yest almıyorum nolur

 6. Ben Kürşat Pekdoğan 3. Sınıfa geçtim.Derslerimin geldi 5 çok iyi karnem .Ben de karne hediyesi almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 7. Merhaba ben taktir belgesi alidim 5.sınifa geçtim bisikletim yok bisikletim olsun istiyorum lütfen bana bisiklet verebilir misiniz

 8. Ben 6/A gidiyorum ben ve ailem paraya çok ihtiyacımız var daha çanta ve ayakkabı alamadım lütfen yardım edin

  1. Taktir aldım çölyak hastasıyım ailemin maddi durumu Yok ihtiyaclarimi alamiyorum

 9. Ben 7sınıfım TAKDİR BELGESİ VE ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ ALDIM VE BAŞARIMIN DEVAMINI GETİRMEK İÇİN SİZİN YARDIMINIZA İHTİYACİM VAR

 10. Ben 7.sınıfım test kitabları almak istiyorum ama maddi durumumuz yok babam çalışmıyor annem hasta tansiyon hastası .Ben bu sene TAKDİR BELGESİ VE ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ ALDIM NASİP OLURSA SİZİN DESTEĞİNİZLE BAŞARIMIN DEVAMINI GETİRECEĞİM İNŞALLAH.

 11. Ben 7 sınıfım teskitabları almak istiyorum ama maddi durumumuz yok .Ben TAKDİR BELGESİ VE ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ ALDIM.NASİP OLURSA SİZİN YARDIMLARINIZLA BAŞARIMIN DEVAMINI GETİRECEĞİM.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu