Belediye Yardımları Nelerdir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Belediye Yardımları Nelerdir? Başvuru Nasıl Yapılır?
Belediye Yardımları Nelerdir?Belediye Yardımları Nelerdir? Belediye Yardımları Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye Yardımları Nasıl Alınır? Belediye Sosyal Yardımları Sorgulama. Belediye yardımları ülkemizde zor durumda olan...

Belediye Yardımları Nelerdir?

Belediye Yardımları Nelerdir? Belediye Yardımları Başvurusu Nasıl Yapılır? Belediye Yardımları Nasıl Alınır? Belediye Sosyal Yardımları Sorgulama. Belediye yardımları ülkemizde zor durumda olan kişiler için çeşitli kampanyaları içermektedir. Pek çok kişinin yardımlardan yararlanmasına imkan sağlanırken düzenli olarak maddi yardım veya erzak yardımları gibi yardımların alınması mümkündür. Belediye yardımları alabilmek için kişilerden bazı özellikleri ve şartları taşıması istenmektedir. Gerekli şartları sağlayan kişilerin erzak yardımı, yakacak yardımı ve maddi yardımlar gibi çeşitli yardımlardan yararlanması mümkün olur. Belediyeler tarafından hazırlanan projeler kapsamında desteğe ihtiyaç duyan kişilere belediye yardımları sunulmaktadır. Belediyeler tarafından tasarlanan projeler belirli bir kesim için ve belirli bütçeler ile hayata geçirilmektedir. Belediye yardımları hem genç hem de yaşlılar olmak üzere uygun şartları taşıyan herkese sunulmaktadır. belediye yardımları nelerdir belediye yardımları nelerdir

Belediye Yardımları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Belediye yardımlarından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak almak istediği yardım projesine başvuruda bulunması gerekir. Belediye yardımları başvurusu ise belediye binalarına gidilerek yapılmaktadır. Her belediyede başvuru süreci farklılık gösterse bile temel olarak aynı kurallar geçerlidir. Belediye yardımlarından yararlanmak isteyen kişiler öncelikli olarak ikamet gösterdiği yerde bulunan belediyelere giderek başvuruda bulunmak istediğini söylemelidir. Belediyede yer alan görevliler kişilere yardım için gerekli olan belgeleri söyleyecektir. Belgelerin toplanması ile birlikte tekrar belediyeye giden kişilerin başvuruları işleme alınacaktır. Aynı zamanda belediye yardımlarından yararlanılabilmesi için başvuru yapan kişilerin proje kapsamındaki şartları taşıyıp taşımadığı incelenmektedir. İncelemeler sonucunda proje için uygun olduğu düşünülen kişilerin yardım başvuruları işleme alınacaktır.

Belediye Yardımları Nasıl Alınır?

Belediye yardımları nasıl alınır? Belediye yardımı almak isteyen kişilerin öncelikli olarak hangi yardım paketini almak istediğine karar vermesi gerekir. Yardım kampanyaları arasında seçim yapan kişilerin daha sonra online olarak veya belediyeler üzerinden başvurularını yapması mümkündür. Başvurunun yapılması halinde ön başvuru formu doldurulmuş sayılır. Böylece belediyeler tarafından incelemeye başlanır. Belediyede yardım başvurusunu inceleyen kişiler kampanya için uygun kişiler olup olmadığının tespitini yapmaya çalışır. Yardım başvurusu için uygun olduğu düşünülen kişiler için onay verilir ve sunulan desteklerden yararlanmaya başlanılabilir. Belediye yardımları için onaylanan kişiler aldıkları destek paketine göre değerlendirilir. Maddi yardım almak isteyen kişilere her ay belirli ücretler ödenebileceği gibi yılın belirli aylarında verilen maddi yardımlarla da destek sunulabilmektedir. Erzak yardımları ve yakacak yardımları gibi destekler ise her ay veya belirli süreler boyunca sunulabilmektedir.

Belediye Sosyal Yardımları Sorgulama

Belediye sosyal yardımları sorgulama işlemlerini yapmak isteyen kişiler için iki farklı seçenek bulunur. Belediyeler tarafından sunulan sosyal yardım desteklerinden yararlanmak için başvuruda bulunmuş olan kişilerin daha sonra yardımların sorgulamasını yapmak için online imkanlardan yararlanma şansı bulunur. Belediyelerin sosyal yardım desteklerinin e-devlet uygulaması üzerinden sorgulanması mümkündür. Kişilerin kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaptığı e-devlet uygulamasından sosyal yardımı sorgulaması mümkündür. Belediye sosyal yardımlarının sorgulanmasında ikinci seçenek ise belediyeler ile doğrudan iletişime geçmektir. Başvuru yapan kişilerin direkt olarak belediyeyi ziyaret etme şansının bulunmasının yanı sıra telefon numarası ile iletişime geçmesi de mümkündür. Böylece sosyal yardımların sorgulanması yapılabilmektedir. Sosyal yardım talebi sorgulama işleminizi

https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama

adresinden yapabilirsiniz.

Belediye Yardımları Kimlere Verilir?

Belediye yardımları kimlere verilir? sorusunun cevabı olarak; Belediye yardımı verilecek kişiler öncelikli olarak belediyeler tarafından yardıma ihtiyaç duyulan kişilerdir. Yardıma ihtiyacı olan kişiler sunulan desteklerden yararlanmak için belediyelere başvurur. Her yardım paketi için belediyelerin belirlemiş olduğu farklı koşullar bulunmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan ve gerekli koşulları sağlamış olan kişilere belediye yardımları sunulmaktadır. Belediye Yardımları Nelerdir? Nasıl Alınır? Ne Zaman Sonuçlanır? Başvuru ve Sorgulama Belediye yardımlarından yararlanmak isteyen kişilerin öncelikli olarak yardıma ihtiyacı olduğunu kanıtlamış olması gerekir. Yardıma ihtiyacı olduğu kanıtlamış olan kişilerin daha sonra tercih edeceği yardım paketini belirlemesi gerekir. Yardım paketini belirleyen kişiler gerekli şartları sağlaması halinde belediye yardımlarından yararlanabilmektedir.

Belediye Yardımları İçin Gerekli Belgeler?

Belediye yardımları için gerekli belgeler belediyeler tarafından belirlenir ve başvuru yapan kişilere bildirimi yapılır. Başvuru esnasında istenen belgeler ile kişilerin yardımlara ihtiyacı olup olmadığının tespiti yapılmaktadır. Belediyeler tarafından başvuru esnasında istenen belgeler her destek kampanyası ve her belediye özelinde değişim göstermektedir. Sunulan destek paketlerinde genel olarak istenen belgeler ise şu şekildedir;

 • Dilekçe veya başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkamet edilen yeri gösteren belge
 • Aylık gelir düzeyini gösteren belge
 • Kişilerin kirada oturması halinde kira belgesi
 • Muhtaçlık durumunu gösteren muhtaçlık belgesi

Gerekli olan belgeleri tamamlayan kişilerin belediye üzerinden sağlanan yardım paketlerinden yararlanması mümkündür. Sunulan yardım paketleri için istenen belgeler değişim gösterecektir.

Belediye Yardımları Alma Şartları Nelerdir?

Belediye yardımları alma şartları arasında öncelikli olarak muhtaçlık durumunun sağlanması gerekir. Belediye yardımı almak isteyen kişilerin yardıma muhtaç olması ve desteğe uygun olması gerekir. Bunun ardından kişilerin yararlanmak istediği destek yardımlarına göre sunulan şartlar değişmektedir. Her belediyede geçerli olan bir diğer şart ise kişilerin ikamet ettiği alanlar arasındaki belediyelere başvuruda bulunmasıdır. Sınırlar dışında yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Muhtaçlık koşulu hemen hemen her destek unsuru için sunulmaktadır. SGK kaydı bulunmayan, düzenli bir gelire sahip olmayan ve kendi başına yaşam koşullarına devam etmekte zorlanan kişiler muhtaçlık durumunu karşılamaktadır.

Belediye Yardımları Ne Zaman Sonuçlanır?

Belediye yardımları ne zaman sonuçlanır? Her belediye özelinde farklı zamanlarda sonuçlanmaktadır. Belediyeye başvuru yapılmasının ardından sonuçlar yapılan değerlendirmeler ile birlikte 3 ay kadar sürebilir. Başvuru sonucu ardından kişiler ile iletişime geçilerek yardım alınması mümkündür. Başvuru esnasında yardımların ne zaman sonuçlanacağının sorulması mümkündür. Belediye yardımları için başvuruların ne zaman sonuçlanacağına dair bilginin ise belediyeler ile iletişime geçilerek öğrenilmesi mümkündür. Belediye yardımlarının ne zaman sonuçlanacağını ise e-devlet üzerinden yapılan sorgulama ile öğrenilmesi mümkündür. Uygulamaya giriş yapan kişiler başvuruda bulunduğu yardımın sonuçlarını uygulama üzerinden yakından takip edebilmektedir.

Belediye Yardımları Ne Zaman Verilecek?

Belediye yardımı verilme tarihi belediyelere ve alınan yardımlara göre değişim göstermektedir. Sonuçların açıklanmasının ardından yardım alan kişilerin belediye ile iletişime geçerek yardımların ne zaman verileceğini öğrenmesi mümkündür. Maddi yardımlar her ay belirli günler PTT aracılığıyla başvuruda bulunan kişilere ulaştırılabilir. Bazen de yalnızca belirli aylarda veya bir kereye mahsus olmak üzere verilir. Gıda ve giyecek, yakıt ihtiyaçları ise her ay verilir. Belediyeler üzerinde bu kural değişse bile bu yardımlar genel olarak düzenli şekilde her ay verilen yardımlar arasındadır. Belediye yardımı almak için başvuruda bulunan kişilerin sorgulama yaptıktan sonra yardımı almaya uygun görülmesi halinde gelecek ay yardımlar sunulabilmektedir. Aynı zamanda belediyelerin bazı durumlarda 3 ay içinde yardımları sunmaya başlaması mümkün olabilir.

Belediye Yardımı Nasıl Alabilirim?

Belediye yardımını nasıl alabilirim sorusu ise destek almak isteyen kişiler tarafından en çok sorulan sorular arasında yer alır. Belediye yardımının alınması için öncelikli olarak destek olmaya uygun olma özelliğinin taşınması gerekir. Belediyeler tarafından belirlenen kriterlere uygun olan kişilerin başvuru yaparak yardımı alması mümkündür. Şartları sağlayan kişilerin gerekli evrakları sağlayarak yardımı alması mümkündür.

Belediye Yardımı Ne Zaman Gelecek?

Belediye yardımı gelme zamanı belediyeler tarafından belirlenmektedir. Belediyelerin belirlediği süreler içinde başvuruların değerlendirilmesi ve şartları sağlayan kişilerin belirlenmesinin ardından yardımların alınması mümkündür. Genellikle belediyelerin başvuru süreçlerini değerlendirmesi, sonuçların açıklanması gibi süreçler 3 ay sürmektedir. Belediyeler her yardım için belirli bir süre belirler ve belirlenen süreler içinde yardımların kişilere ulaştırılmasına başlanır.

Belediye Para Yardımı Nasıl Alınır?

Belediye para yardımı yoksul ve geçinmekte zorluk çeken vatandaşlara yönelik olarak belediyelerin sunmuş olduğu yardımlardır. Geliri az olan kişiler için de para yardımından ayni veya nakdi olarak yararlanmasına imkan sağlanır. Belediyelerden para yardımı almak isteyen kişilerin öncelikli olarak ikamet ettikleri ilçeye bağlı olan belediye binalarını ziyaret etmesi gerekir. Belediyelerin ziyaret edilmesi ile birlikte başvuru formunu dolduran kişiler belediye para yardımı başvurusunda bulunulabilecektir. Belediye para yardımı almak isteyen kişilerin aynı zamanda bazı kuralları taşıyor olması gerekir. Öncelikli olarak belediyeler ikamet ettikleri sınırlar içerisinde yer alan ilçe belediyelerine başvuruda bulunmalıdır. Başka belediyelere başvuruda bulunan kişilerin yardım olması mümkün olmayacaktır. Para yardımı almak isteyen kişilerin aynı zamanda dar gelirli olması aranan kriterler arasında yer alır.

Belediye Sosyal Yardım Başvurusu

Belediye sosyal yardım başvurusu genellikle belediyeler üzerinden yapılmaktadır. Ancak bazı belediyeler online ortamlarda başvurunun yapılmasına imkan sağlar. Belediye sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen kişilerin online olarak web siteleri üzerinden veya e-devlet uygulaması üzerinden yardım başvurusunda bulunması mümkündür. Sosyal yardımlar erzak yardımları, giyecek ve yakacak yardımları, para yardımları, öğrencilerin okul ihtiyaçları, belediye bursu gibi çeşitli alanlarda sunulur. Sosyal yardımları almak için her yardım paketinin şartlarının sağlanmış olması gerekir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

İBB tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere aylık nakdi destek, gıda desteği, giyim desteği, eğitim desteği, sağlık desteği, barınma desteği, ulaşım desteği ve iş kurma desteği gibi çeşitli destekler sağlanmaktadır.
 • Halk Süt Desteği Bu program kapsamında, 3-6 yaş arası çocuklarına süt içme alışkanlığı kazandırmak amacıyla, ihtiyaç sahibi ailelere her hafta 2 litre süt dağıtılmaktadır.
 • Eğitim Bursları Bu program kapsamında, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere eğitim bursu verilmektedir.
 • Kırsal Kalkınma Destekleri Bu program kapsamında, kırsal kesimde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli destekler sağlanmaktadır.
 • Sosyal Yardım Kartı Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır.

İBB'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, İBB'nin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

İBB'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, İBB'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nü ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ayni Yardım Destekleri

İBB tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • İş kurma desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, iş kurmak için gerekli olan eğitim, sermaye ve danışmanlık desteği sağlanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Nakdi Destekler

İBB tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal ve Ekonomik Destek Programı (SEDEP) Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere aylık olarak nakdi destek sağlanmaktadır. Nakdi destek miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Halk Süt Desteği Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere her hafta 2 litre süt dağıtılmakta ve bu sütün maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır.
 • Eğitim Bursları Bu program kapsamında, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere eğitim bursu verilmektedir. Burs miktarı, öğrencinin okul ve sınıf seviyesine göre değişiklik göstermektedir.
 • Kırsal Kalkınma Destekleri Bu program kapsamında, kırsal kesimde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara çeşitli destekler sağlanmaktadır. Bu destekler arasında, hayvancılık desteği, tarımsal üretim desteği ve hane halkı gelir desteği gibi destekler bulunmaktadır.
 • Sosyal Yardım Kartı Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

ABB tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

ABB'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, ABB'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

ABB'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, ABB'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Ayni Destekler

ABB tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.

Nakdi Destekler

ABB tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları

ABB'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Ankara'da ikamet ediyor olmak
 • Hane halkı kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3'ünden az olması

Bu şartları taşımanız durumunda, başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular, ABB'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Ayni Destekler

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği: İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.

Nakdi Destekler

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • İzmir'de ikamet ediyor olmak
 • Hane halkı kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3'ünden az olması

Bu şartları taşımanız durumunda, başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Ayni Destekler

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği: İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.

Nakdi Destekler

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Bursa'da ikamet ediyor olmak
 • Hane halkı kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3'ünden az olması

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Ayni Destekler

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği: İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.

Nakdi Destekler

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Antalya'da ikamet ediyor olmak
 • Hane halkı kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3'ünden az olması
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Adana Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Adana Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik çeşitli ayni ve nakdi destek programları yürütmektedir. Bu programlar, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına ve yaşam standartlarını iyileştirmesine yardımcı olmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ayni ve nakdi destek programları şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, öncelikle başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurular, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na veya muhtarlıklara yapılabilmektedir. Başvurular, muhtarlıklar tarafından değerlendirildikten sonra, uygun görülen vatandaşlara destek sağlanmaktadır.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programları hakkında daha fazla bilgi için, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesini veya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Ayni Destekler

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan ayni destekler şunlardır:

 • Gıda desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketleri dağıtılmaktadır.
 • Giyim desteği: İhtiyaç sahibi ailelere, kıyafet ve ayakkabı gibi giyim ürünleri dağıtılmaktadır.
 • Eğitim desteği: İhtiyaç sahibi öğrencilere, kırtasiye malzemeleri, okul kıyafetleri ve okul çantası gibi eğitim malzemeleri dağıtılmaktadır.
 • Sağlık desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, hastane masrafları, ilaç masrafları ve diş tedavisi gibi sağlık masraflarında destek sağlanmaktadır.
 • Barınma desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, kira yardımı, ev eşyası yardımı ve ev bakım desteği gibi barınma destekleri sağlanmaktadır.
 • Ulaşım desteği: İhtiyaç sahibi vatandaşlara, toplu taşıma kartları ve ulaşım masraflarında destek sağlanmaktadır.

Nakdi Destekler

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan nakdi destekler şunlardır:

 • Sosyal Yardım Kartı: Bu kart, ihtiyaç sahibi vatandaşlara temel gıda ve ihtiyaç maddelerini daha uygun fiyata satın alma imkanı sunmaktadır. Kartın kullanım süresi ve kartta yer alan bakiye miktarı, ailenin gelir durumuna göre değişiklik göstermektedir.
 • Ramazan Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayında gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Kurban Bayramı Yardımı: Bu program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere Kurban Bayramı öncesinde gıda ve diğer temel ihtiyaç maddeleri dağıtılmaktadır.
 • Aile Destek Paketi: Bu paket kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Engelli Destek Paketi: Bu paket kapsamında, engelli vatandaşlara gıda, giyim, eğitim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.
 • Yaşlı Destek Paketi: Bu paket kapsamında, yaşlı vatandaşlara gıda, giyim, sağlık ve barınma gibi çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır.

Başvuru Şartları

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin ayni ve nakdi destek programlarından faydalanmak için, aşağıdaki şartları taşımanız gerekmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Adana'da ikamet ediyor olmak
 • Hane halkı kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3'ünden az olması
Adana Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Konya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Manisa Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Van Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Van Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Afyonkarahisar Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Afyonkarahisar Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sivas Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Sivas Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Adıyaman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Adıyaman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Batman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Batman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Tokat Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Tokat Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Zonguldak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Zonguldak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Elazığ Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Elazığ Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kütahya Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kütahya Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Osmaniye Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Osmaniye Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Çanakkale Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Çanakkale Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Şırnak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Şırnak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ağrı Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Ağrı Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Çorum Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Çorum Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Giresun Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Giresun Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Isparta Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Isparta Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Aksaray Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Aksaray Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yozgat Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Yozgat Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Muş Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Muş Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Edirne Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Edirne Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Düzce Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Düzce Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kastamonu Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kastamonu Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Uşak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Uşak Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Niğde Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Niğde Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kırklareli Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kırklareli Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bitlis Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bitlis Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Rize Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Rize Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Amasya Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Amasya Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Siirt Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Siirt Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bolu Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bolu Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Nevşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Nevşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kars Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kars Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bingöl Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bingöl Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Hakkari Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Hakkari Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kırıkkale Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kırıkkale Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Yalova Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Yalova Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Burdur Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Burdur Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Karaman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Karaman Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Karabük Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Karabük Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kırşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kırşehir Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Erzincan Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Erzincan Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bilecik Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bilecik Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Sinop Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Sinop Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Iğdır Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Iğdır Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bartın Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bartın Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Çankırı Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Çankırı Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Artvin Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Artvin Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Kilis Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Kilis Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Gümüşhane Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Gümüşhane Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Ardahan Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Ardahan Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Tunceli Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Tunceli Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Bayburt Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri

Bayburt Belediyesi Ayni ve Nakdi Destekleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum