Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama; sunduğu çeşitli yardımlar ile ihtiyaç sahiplerine destek olmaktadır. Gıdanın yanında sağladığı para yardımı ihtiyaç sahiplerinin durumlarının değerlendirilmesi sonucu düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Artvin Belediyesi yaşlıların, çocuklarının eğitim durumunu karşılayamayan ailelere, işsiz ve engelli insanlara, şehit ve gazi yakınlarına her yıl ayırdığı bütçe ile 20 binden fazla ailenin yardımına koşmaktadır.

Artvin Belediyesi Hangi Sosyal Yardımlarda Bulunuyor?

Pandemi sürecinin dışında da her yıl düzenli olarak yapılan yardımların içinde gıda, kira, yakacak ve kırtasiye yardımı yapılmaktadır.

Kirasını ödemekte güçlük çeken insanların kirası karşılanmakta, giyecek kıyafeti olmayanlara giyecek desteği sağlanmakta, geçimi için paraya ihtiyacı olmayan insanlara para desteği sağlanmakta, özellikle pandemi döneminde çocuklarının eğitim masrafları için yeterli güce sahip olmayan aile ve çocuklara kırtasiyeden oyuncağa kadar tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Eşini kaybeden kadınlara ve velayeti kendisinde olan çocuklarına destek sağlanırken, şehit ve gazi yakınları için gerek gıda gerek akdi gerekse sağlık ile ilgili tüm yardımlar yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Artvin Belediyesi’nin sağladığı yardımlardan yararlanmak için 0(466) 212 37 11 telefon numaralarını kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra Artvin Belediyesi resmi web sitesinde irtibat formu bölümü bulundurmaktadır. Bu bölümü doldurmanız sonucu yetkili kişilerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Telefon veya web sitesinden ulaşma imkânınız olmaması durumunda size en yakın Artvin belediyesine ait belediye binalarından destek alabilirsiniz. Bizzat başvurmanız durumunda kişisel bilgilerinizin ve maddi gelir durumunuzu bildiren bölümü doldurarak ihtiyacınız olan yardım desteğini almak için gerekli adımları atmış olursunuz.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Artvin Belediyesi yardım başvurusu sorgulama, web sitesi https://artvin.bel.tr/ veya belediyeyi ziyaret ederek yaptığınız yardım başvuruları sonucunda durumunuz değerlendirilecek ve ihtiyaç sahibi olduğunuza kanaat getirildikten sonra gerekli yardımlardan yararlanmanız mümkün olacaktır.

Bu yardımların sonucuna 0(466) 212 37 11 nolu Artvin Belediyesi’nin telefon numaralarından ya da Artvin Belediye binasına bizzat giderek öğrenmeniz mümkündür.

Bu yardımlardan yararlanmak için başvuru formundaki bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması önemlidir. Bilgilerin hatalı olması, gerçek hak sahiplerinin yararlanabileceği faydaları gasp etmenize neden olurken, gerçek durumun tespiti sonucu cezai işlem uygulanması doğabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Artvin Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası; Artvin belediyesine bizzat gidip görüşme imkânınız olmaması halinde 0(466) 212 37 11 telefon numarasından ulaşmanız mümkün olmaktadır. Gerekli tüm bilgilere ve desteğe bu numaradan ulaşabilirsiniz.

Ağrı Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Artvin Belediyesi yardım başvuru formu, birçok yardıma muhtaç insan arasından her yıl ayırabildiği bütçe nedeniyle bazı insanlara destek olabilmektedir. Bunun ayrımını yapabilmek adına başvuru sırasında fakirlik belgesi, öğrenci belgesi gibi yardım durumuna göre belgeler istemekte ve yardım başvuru formu doldurulmasını talep etmektedir.

Doldurulan formların değerlendirilmesi ve çeşitli incelemelerin yapılması sonucu yardımlardan yararlanılabilmektedir.

Artvin Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Artvin Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası

Artvin belediyesi, yoksul zengin ayırmadan tüm halkının menfaatini düşünmektedir.

Daha iyi bir Artvin belediyesi ve daha mutlu bir Artvin halkı oluşturmak için tüm vatandaşlarının şikâyet ve önerilerini değerlendirmek adına Beyaz Masa desteği sağlamaktadır.

7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz Beyaz Masa, yetkili kişilerin desteği ile zor durumda olduğunuz her konuda sizlere yardım sağlamaktadır.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Yararlanabilir?

Artvin belediyesine yardım başvurusunda bulunan kişilerin durumları değerlendirilerek, belirlenen bütçe sınırlarınca gerekli yardımları sağlamaktadır.

Birçok yardıma muhtaç insan olması ve yapılan başvurularda kötü niyetli insanların ayrıştırılabilmesi için gerekli araştırmalar yapılmakta ve şartlar belirlenmektedir.

Yapılan başvurularda, kişilerin aylık kazançlarının yeterli olmaması, engelli olmaları nedeniyle çalışamamaları, işsiz olmaları, eşinden ayrılması veya dul kalması sonucu zor durumda olunması, yeni doğan çocuklarının bakımının sağlanamaması sonucu gerekli yardımlar yapılmaktadır.

Artvin Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Artvin Belediyesi sosyal yardım kartı; Günlük yemek ihtiyacını karşılamakta güçlük çeken insanların yemek ihtiyaçlarını karşılamaları için yemek kartı dağıtan Artvin belediyesi bunun yanında 65 yaş üstü yaşlı hastaların, engelli kişilerin ve dışarı çıkmakta zorluk çeken kişilerin yemek ihtiyacını karşılamaktadır.

Dışarı çıkıp bu yemek yardımından yararlanamayan kişilerin evlerine sıcak yemek yardımı da yapılmaktadır. Eve giriş çıkışların sınırlandırılması sonucu pandemi döneminde dışarıdan alınan yemek ve temizlik yardımı kısıtlanan kişilere belediye temizlik yardımı da sağlamaktadır.

Aynı zamanda Akıllı sayaç kullanan kişilerin veya su kontörü biten kişilerin suları kesilmeden ücretsiz kontör desteği sağlanmaktadır.

Artvin Belediyesi Gıda Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Artvin Belediyesi gıda kolisi başvurusu; İhtiyaç sahiplerinin günlük yemek ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli bakliyat ve besin desteği sağlayan Artvin belediyesi, kişilerin durumlarının tespit edilmesi sonucu görevlendirdiği araçlar ve Vefa Sosyal Destek grubu üyesi ile yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.

Bu yardımın yanı sıra, dışarı çıkmakta güçlük çeken kişilerin, 153,155 ve 156 telefon numaralarına ulaşarak, market alışverişinin yapılmasını sağlarken aynı zamanda banka, kira gibi ödemelerinin yapılmasını da sağlamaktadır.

Yapılan işlemlerinin bir ücreti olmazken, yapılan alışveriş tutarı ve diğer ödemeleri kişilerden sağlanmaktadır. Durumlarının olmaması sonucu yapılan gıda ve maddi yardımlar diğer yardım alanlarına girmektedir.

Artvin Belediyesi erzak yardımı başvurusu yaparak da temel gıda ihtiyaçlarınız karşılanmaktadır. Erzak yardımı ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılmaktadır. Başvuru yapıldıktan sonra inceleme süreci başlayacaktır. İnceleme süreci tamamlandıktan sonra belediyede görevli personel aracılığıyla erzak yardımınız adresinize gelmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.