Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama sayesinde ailelerin geçim derdine düşmesiyle birlikte yanında olmak için yardım yapmaktadır. Bu yardımlar olarak dönemsel olarak değişikliğe giderek alınan taleplere doğru değişiklik göstermektedir. Yardımlar olarak halkın genel sorunlarını gidermek adına yapılan yardım türleridir. Ailelerin gıda ihtiyacını gidermek adına yardım kartları, yardım kolisi paketi yardımları mevcuttur.

Bu tür yardımlar hakkında detaylı bilgi için Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masasından arama yaparak bilgi alabilirsiniz. Mersin Kriz Masası destek hattı olarak 0324 533 37 21 numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi internet uygulamalarından yararlanarak hareket ederek Whatsapp iletişim hattı da kurmuştur. Mersin Büyükşehir Belediyesi Whatsapp ihbar hattı olarak 0533 155 2 153 numaralı hattan bilgilendirme alabilirsiniz. Çağrı merkezi destek ekipleri oluşan yoğunluğa göre geri dönüş yapacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? İletişim kanalları üzerinden yapılmaktadır. Bu tür iletişim kanalları Kriz Masası çağrı telefonu numarası üzerinden ya da whatsapp iletişim merkezi üzerinden yardım başvurusu ve bilgileri alınmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası destek ekiplerine ulaşmak için 0324 533 37 21 numaralı hattan ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Whatsapp iletişim hattı olarak da 0533 155 2 153 üzerinden halkla ilişkiler bölümüne mesaj atabilirsiniz.

Ayrıca telefon numaraları olarak da 444 2 153 üzerinden çağrı merkezine ulaşım sağlayarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yardım almak istediğiniz durum hakkında bilgi hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu formu olarak başvuru yapacak kişinin bilgileri istenmektedir. Bu tür bilgiler içerisinde başvuran kişiye ait kişisel bilgileri, ulaşım yapılması için iletişim ve adres bilgileri istenmektedir.

Ayrıca alınan yardım türüne göre de maddi durum bilgi istenebilir. Yapılan yardım başvurusu sonucunda destek ekipleri tarafından tek tek inceleme altına alınacaktır. Bu tür yardımlar yoğunluğa göre süreç yaşanarak hareket edilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için öncelikle başvuru yapan kişi belli zaman geçtikten başvuru durumunu sorgulamak isteyebilir. Bu tür durumlar için Mersin Büyükşehir Belediyesi kriz masasıyla iletişime geçerek durumu öğrenebilir.

Diğer yöntem olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün Çağrı merkezi ya da whatsapp iletişim hattından üzerinden durum sorgulaması yapabilir. Yapılan başvurularda hangi kanal üzerinden başvuru yaptıysanız o kısımdan öğrenmeniz faydanıza olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak ulaşım sağlayacağınız iki kanal bulunmaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi halka daha yakın olmak adına kolay ulaşım imkanları sunmaktadır. Bu kanallar olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası olarak yer almaktadır.

Kriz Masası telefon numarası 0324 533 37 21 numarası üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Diğer kanal olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü çağrı merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü telefon numarası olarak da 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Whataspp Destek hattı olarak 0533 155 2 153 üzerinden mesaj atarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kartı dağıtımı yaparak ailelerin aylık olarak karşılayacağı gıda bakiyesi yüklemektedir. Bu sayede bakiye yatmasıyla birlikte anlaşmalı marketlerden alışveriş yaparak temel gıda ihtiyacını karşılayacak duruma getirmektedir.

Bu yardım kartı adı olarak Halk Kart olarak geçmektedir. Halk kart gerekli nitelik incelemeler altına alınarak verilmektedir. Yapılan sosyal yardım sayesinde aileleri ayakta tutma amacı konularak hareket edilmektedir. Aileler bu şekilde topluma kazandırılarak kaldığı durumdan kurtulma çabasına girilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart başvurusu internet sitesi üzerinden başvuruları yapılmaktadır. Bu tür başvuruya ulaşmak için buradan siteye gidebilirsiniz. Yapılan başvuru da ilk olarak ön başvuru olarak yollamanız gerekmektedir. Kart başvurusu için belli belgeler istenmektedir. Bu tür belgeleriMersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Danışma Merkezine getirilmesi gerekmektedir.

Diğer ilçeler içerisinde yer alınıyorsa bulunan ilin Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezine giderek başvuru yapılmaktadır. Halk kart başvurusu için istenen bilgiler verilen linkte yer almaktadır. Eksiksiz bir şekilde belgeleri tamamlayıp başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Askıda Fatura

Mersin Büyükşehir Belediyesi askıda fatura belli dönemler içerisinde yapıldı. Yapılan yardım sayesinde aileler zor durumda kalmasıyla birlikte hayırseverler tarafından faturalar ödendi. Toplum içerisinde dayanışma sağlanmış oldu.

Ancak bu kampanya türü belli süre içerisinde gidilmiştir. Bu tür yardım türünün devamı sorgulama işlemleri için Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Çağrı merkezine üzerinden sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Çağrı Destek Merkezi Numarası olarak 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bebek Yardımı

Mersin Büyükşehri Belediyesi bebek yardımı kampanyası sayesinde yeni doğum yapan anneler için umut ışığı olmaya devam ediyor. Bu sayede aile bütçesine de katkı sağlanmış oluyor. Yeni doğan bebekler için malzemeler verilmektedir. Bebek Yardımı başvurularını Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası çağrı merkezinden istek belirterek yapabilirsiniz.

Diğer iletişim kanalları olarak da Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çağrı merkezi ya da Mersin Whatsapp İhbar hattı üzerinden ulaşım sağlayabilirler. Destek iletişim hatları şu şekilde sıralanmaktadır. Mersin Kriz Masası Destek hattı numarası olarak 0324 533 37 21 yer almaktadır. Mersin Halkla İlişkiler Çağrı Destek Numarası 444 2 153 olarak yer alırken Whatsapp İletişim İhbar hattı olarak 0533 155 2 153 olarak yer almaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım kolisi başvurusu belli zaman içerisinde yapılmaktadır. Bu tür başvurular hakkında bilgi almak ve başvuru durumunu öğrenmek için Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası Destek hattından ya da Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler çağrı destek merkezi üzerinden ulaşım sağlanarak başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Başvuru sırasında sizden bilgiler istenerek başvurularınız sağlanacaktır.

Yardım kolisi için ihtiyaçlı aile seçimi yapıldığından birimler tarafından inceleme altına alınarak hareket edilmektedir. Başvuru olumlu olması halinde verdiğiniz adres bilgileri üzerinden ulaşım sağlanarak teslimatı yapılacaktır. Bu sayede ailelerin aylık olarak karşılayabileceği temel gıda destek ihtiyacı da karşılanmış olacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardımları dönemsel olarak değişikliğe gitmektedir. Bu genel yardımlar olarak Halk Kart yardımı sayesinde aylık olarak alabilecekleri gıda yardım paketi, yardım kolisi yardımı, askıda fatura yardımı, yeni doğan bebekler için yardım paketleri bulunmaktadır. Bu tür yardımların takibi için Mersin Büyükşehir Belediyesi halk için iletişim kanalları kurmuştur.

Birimler olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Kriz Destek Masası çağrı merkezi 0 324 533 37 21 ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz. Diğer destek birimi olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Çağrı Merkezi numarası olarak 444 2 153 üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu arama yerine Whatsapp iletişim merkezi üzerinden 0 533 155 2 153 numarasıyla detaylı bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Oluşan yoğunluğa göre çağrı merkezi geri dönüş sağlanacaktır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama işlemleri hakkında sizlere detaylı bilgiyi paylaştık. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.


Yorumlar

 1. Dilan dedi ki:

  Mrb benim 3 çocuğum var eşim çalışmıyor yardıma ihtiyacım var

 2. Ayse dedi ki:

  Ramazan koli şimdi icin başvuru yapmak istiyorum

 3. Nazire dedi ki:

  mağdur durumdadayim eşim çalışmıyor ev kira 3 çocuğum var gıda kolisi bana gelmedi lütfen duyun sesimi

 4. Ayhan Üçkan dedi ki:

  Halk karta başvurmuştum sonuç nedir

 5. Ensar aba dedi ki:

  Defalarca başvuru yapmama rağmen ret geldi evim kira 4tane öğrenci okutuyorum hiçbir şekilde gelirim yoktur 2defa dilekçe verdim boş

 6. SINEM ŞEKER dedi ki:

  Slm hamileyim süt yardımından faydalanmak istiyorum yardımcı olur musunuz