devlet ödemeleri

Maddi Yardım

Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır? Kimler Maddi Yardım Alabilir? Maddi Yardım Başvuru Formu. Maddi Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır?

Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır? Kimler Maddi Yardım Alabilir? Maddi Yardım Başvuru Formu. Maddi Yardım Başvuru Şartları Nelerdir? Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dakika yardım parası nasıl alınır konusunda birçok ihtiyaç sahibi araştırma yapmaktadır. Günümüzde ekonominin kötü durumda olması ve yüksek enflasyon nedeniyle yardıma ihtiyaç duyan kişilerin sayısı da artış göstermektedir.

Durum böyle olunca devletin farklı kurumları tarafından yapılan yardımlar için bu kişiler başvuru yapmaktadır. Bu konuda aile destek ödemeleri daha fazla ön plana çıkmaktadır.

Bunların dışında da yardım parası alabileceğiniz pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu yardım fırsatlarından faydalanmak için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara uygun olan kişiler tarafından yapılan başvurular değerlendirilerek buna göre bir bütçe planlaması yapılmaktadır. Uygun görülen adaylara belirli dönemlerde ve belirlenen günlerde aylık olarak yapılmaktadır.

Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır
Son Dakika Yardım Parası Nasıl Alınır

Kimler Maddi Yardım Alabilir?

Yardım amaçlı sosyal faaliyetler için başvuru yapacak kişiler kimler maddi yardım alabilir tarzında araştırmalar da yapmaktadır. Bu sayede maddi yardım almak için hangi şartların gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak mümkündür.

 • Maddi yardım almak için uygun olan kişilerin öncelikli olarak belli bir yoksulluk seviyesinde olması gerekir. Ayrıca taşınması gereken başka şartlarda vardır.
 • Yoksul kişilerin dışında engelli olan bireyler ve bunlara bakmakla yükümlü olan kişiler maddi yardım alabilir.
 • Ayrıca hiçbir sosyal güvencesi olmayan ve geliri bulunmayan kişiler de bu yardımı alabilirler.
 • Kişilerin başvuracakları maddi yardımlar sayesinde birçok kişi yaşamını bir nebze de olsa daha iyi şartlar altında devam ettirmektedir.
 • Ekonomik sıkıntıların giderek arttığı günümüzde bu yardım seçenekleri birçok kişiye fayda sağlamaktadır.

Maddi Yardım Başvuru Formu

Maddi yardımlara ihtiyaç duyan kişiler bu yardımları yararlanmak için öncelikle başvuru yapması gerekmektedir. Bu yüzden maddi yardım başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Maddi yardımlar devlet tarafından sağlandığı gibi farklı kurum ve kuruluşlar tarafından da sağlanmaktadır.

Bu yüzden bu yardımlara ihtiyaç duyan kişiler şanslarını devlet yardımlarının yanı sıra farklı kurum ve kuruluşlar tarafından verilen yardımlar için de deneyebilir. Uygun görülmesi halinde başvuru formu dolduran kişilere verdikleri iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Bu nedenle bilgilerin doğru bir şekilde başvuru formuna girildiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Gerekli incelemeler tamamlandıktan sonra başvuru sahiplerinin sunduğu evraklar ve verdiği bilgiler doğrultusunda yardım alması uygun gören kişiler belirlenmektedir. Daha sonrasında bu kişilerle irtibat kurularak yardımlar hakkında daha detaylı bilgiler verilmektedir.

Ardından yardımlar ihtiyaç sahibi kişilere iletilerek düzenli bir şekilde devam ettirilmektedir. Her zaman sabit günlerde yapılan maddi yardımlar bu şekilde sürdürülür. 

Maddi Yardım Başvuru Şartları Nelerdir?

Maddi yardım başvuru şartları nelerdir diye sorulduğunda yardım yapılan yer açısından birçok farklı şartlar bulunabilir. Çünkü her maddi yardımın hitap ettiği ihtiyaç sahibi kitle farklı olabilir.

Bu şartları öğrenmek istiyorsanız öncelikli olarak yardımın yapıldığı yerin internet sitesi ya da telefon numarası gibi iletişim adresleri üzerinden buralara ulaşarak gerekli bilgiyi talep edebilirsiniz. 

Bu duruma örnek vermek gerekirse maddi durumu iyi olmayan kişiler için yoksulluk belgesi talep edilebilir. Engelli ve hasta olan kişiler ve bunlara bakan yakınlarına yapılacak maddi yardımlar için engel ve hastalık durumunu bildirir sağlık raporları talep edilebilir. Bu yüzden başvuru yaparken maddi yardım başvuru formuna girdiğiniz bilgilerin doğru olması ve açıklayıcı olması oldukça önemlidir.

Başvuruların tamamlanmasının ardından başvuru sahipleri bir değerlendirmeye alınır. Böylece gerçekten ihtiyaç sahibi olan ve bu yardım şartlarına uygun olan adaylar belirlenmektedir. Gerekli değerlendirmenin yapılması konusunda büyük bir titizlik gösterilir ve adaletli bir şekilde ihtiyacı olan kişilere bu yardımların ulaştırılması sağlanır.

Ülkemizde maddi yardımlar ile geçinen çok sayıda kişi olması nedeniyle bu yardımların başvuru şartlarını inceleyen ve bu maddi yardımlara başvuran kişilerin sayısı da aynı oranda artış göstermektedir. Bu tarz maddi yardımlar ihtiyaç sahipleri tarafından yoğun ilgi görmektedir.

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan tüm yardımlara  https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Linke tıkladıktan sonra başvuru yapmak için e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir.
 • T.C. kimlik numarasıyla giriş yapmanızın ardından arama kutucuğuna sosyal yardım yazmanız ve arama için liste sonular arasından sosyal hizmet başvurusu seçeneğini seçmelisiniz.
 • Ardından yeni başvuru diyerek formu doldurabilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

E-devlet üzerinden yapılmış geçmiş başvuruları incelemek ya da sonuçları takip etmek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayınız.

Bunun dışında sosyal medya üzerinden de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘na ulaşmak mümkündür. Ancak bu şekilde sadece bilgi alabilirsiniz. Başvuru yapmak için ilgili linkleri kullanmanız gerekir. 

Bununla birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı‘nın Sosyal Hizmet Merkezleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bilgilerine ulaşmak istiyorsanız internet sitesi için https://www.aile.gov.tr/ tıklayın.


4.9/5 - (18 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

11 Yorum

 1. Okula giden 3 çocuklarım var eşim iflas etmiş yaştan dolayı bir işede almıyorlar şuanda doğal gazımız yok zordorumdayız

 2. Maddi durumum yok hiç bir yardim allamiyorum 3 çocuğum var biri okula gidiyor yardimci olursaniz sevinirim

 3. Merhaba ben 4 çocuk annesiyim 2 öğrencim var Kiradayım kirada doğalgaz yok elektrikli ısınıyoruz elektrikler çok geliyor ev hanımıyım sizden çocuklarım için yardım istiyorum ya da ısınma desteği

 4. Madi durumun hiç yok iki çocuğum var geçimini saglamakta çok zorluk cekiyom

 5. Yardım başvurdum onaylanmadi çocuklarım okula gdiyor istediklerini alamıyorum yardımınızı bekliyorum Allah rızası için

 6. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum iki çocuğum okuyo 5 çocuğum var calisanim yok yardımlarınızı bekliyorum saygilarim la

 7. Sizden yardım bekliyorum oy akpartiye zordurumdayım kiradayım aylık 1500 kira Öğrenci var

 8. Yardıma ihtiyacım var benim 7 tane çocuğum var lütfen bana yardımcı olun

 9. Yeni Yuva kurdum matdi yardim iztiyorum kımsem yok annem yok babam yok devletimizden matdi yardim iztiyorum kımsem yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu