devlet ödemeleri

Kömür Yardımı

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu. 5500 TL Kömür yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir?

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu ve yakacak yardımı. Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu. Odun Yakacak Yardımı. Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu ve yakacak yardımı. Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu. Odun Yakacak Yardımı. Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Tüm Türkiye çapında örnek bir belediyecilik gösteren Sivas Belediyesi başkanı ve diğer çalışanlar 2022 yılı ve 2023 yılının başlarında çetin geçecek kış koşullarına girerken vatandaşların yakacak kömür konusunda sıkıntı yaşamaması için gerekli maddi desteği sağlamak adına kolları sıvadı.

Sivas kömür para desteği için ailelerin birtakım koşulları sağlaması gerekiyor. Belediyenin sosyal yardım birimi başvuru yapan ailelere tek tek hızlı bir şekilde inceleyerek geri dönüşleri de aynı ivedilikle gerçekleştirmektedir. Ancak son yıllarda Covid-19 pandemisi nedeniyle evine kömür alamayan ailelerin sayısı hızlı bir şekilde artış gösterdiği için sosyal yardım merkezinin inceleme yapması ve geri dönüşü uzun sürebilir.

Sivas belediyesi web sayfası incelendiğinde belirli şartları sağlayan vatandaşların kömür para desteğinden yararlanması için her türlü kolaylık sağlanmıştır. Vatandaşlar internet üzerinden online başvuru yapabilecekleri gibi bağlı oldukları muhtarlıklara yoksulluk ve muhtaçlık belgesi ile de kömür desteğinden hızlıca faydalanabilir. 

sivas belediyesi 5500 tl kömür yardımı
sivas belediyesi 5500 tl kömür yardımı

Sivas Büyükşehir Belediyesi Kömür Para Desteği 

Büyükşehir belediyesi olarak bilinen Sivas Belediyesi kış şartlarında ısınma konusunda maddi sorunlar yaşayan ailelerin yardımına yetişiyor. Hane halkının toplam gelirinin 5500 TL üzerinde olmaması ve diğer şartları sağlaması koşuluyla Sivas kömür yardım başvuru formu aracılığıyla vatandaşlar belediye yardım fonundan faydalanabilir.

Ayrıca kötüye kullanımı engellemek amacıyla sosyal yardım merkezinde destek ekibi oluşturulmuş ve bu ekip başvuru yapan aileleri etraflı bir şekilde inceleyerek yardım konusunda onlara hızlı dönüş yapmayı amaçlamıştır.

Dünya her ne kadar ekonomik kriz eşiğinde olsa da Sivas Belediyesi tutumlu bir çalışma sergileyerek kaynaklarını vatandaşa aktarabilmiş ve ilerleyen zamanlarda elektrik, doğalgaz fatura desteği ile gıda yardımı, kırtasiye yardımı, yükseköğretim yardımı ve süt yardımı gibi alanlarda vatandaşına destek olmuştur. 

Sivas kömür para desteği soba ya da kömür ihtiyacı olan maddi geliri yeterli düzeyde olmayan vatandaşların imdadına yetişmeye devam ediyor. Kronik hastalığı olan, engelli raporunun olması nedeniyle çalışamayan, aile bireylerinin geliri belirli seviyenin üzerinde olmayan, yeterli düzeyde gayrimenkul ya da araba sahibi olmayan ihtiyaç sahiplerine Sivas Belediyesi daha iyi şartlarda yaşayabilmeleri adına yardımcı olacağını duyurdu.

Bu yardımlar devlet destekli ve belediye tarafından belirlenen şartlar neticesinde gerçekleştirilecektir. Kış mevsimi gelmeden yakacak kömüre ihtiyacı olan aileler belirlenecek ve soğuk çetin geçecek kışa karşı hızlı bir şekilde önlem alınmış olacaktır.

Bu sayede vatandaş da küresel krizden etkilenmeyerek evinin ekonomisini enflasyona karşı koruyabilecek ve aile fertlerinin sağlığı da maksimum düzeyde olacaktır. Sivas Belediyesi çalışanları ve belediye başkanı sosyal yardım konusunda hassas davrandıklarını açıklayarak ilerleyen zamanlarda destek fon miktarının artacağını ve il içerisinde çalışma koşullarının iyileştirilerek yardıma muhtaç olan vatandaş sayısının azaltılacağını ifade etti.

Sivas Belediyesi kömür para desteği alma koşulları ise muhtarlıklar ilçe belediye başkanlıkları ve il belediyeleri kurumlarından kolaylıkla öğrenilebilir. Şartları sağlayan vatandaşların desteği alarak kış mevsimini rahat bir şekilde atlatacağını umuyoruz.

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu

Sivas kömür yardım başvuru formu Sivas belediyesinden ve ilçelerin belediye başkanlıkları ile köylerin muhtarlıklarından ulaşılabileceği gibi internet sayfası üzerinden de erişilebilir.

Formu doldurup gerekli şartları sağlayan her vatandaş Sivas Belediyesi’nin kömür yardımından kış mevsimi gelmeden faydalanıp daha iyi koşullarda yaşayabilecektir. Bunun yanında sosyal belediyeciliğin getirdiği yükseköğrenim öğrencileri için burs yardımı, lise ortaokul ve ilkokul öğrencileri için eğitim kırtasiye desteği yeni doğan bebekler ve kalıtsal hastalıklara sahip olan çocuklar için sağlık yardımı, ilaç desteği elektrik ve doğalgaz fatura ödeme desteği, süt yardımı gibi konularda vatandaşına yardımı esirgemeyen bir anlayış ortaya konulmaktadır.

Vatandaşın ise tek yapması gereken bu formu doldurarak ilgili kurumlara vermesi ve başvuru sürecini takip etmesidir. Başvuru süreci e-devlet üzerinden ve Sivas Belediyesi internet sayfasından ilgililere duyurulacaktır. 

Sivas ilinde yaşayan bireylerin refah düzeyinin artırılması konusunda hem belediye başkanı hem de belediye içerisinde çalışan sosyal yardım merkezi personelleri büyük bir titizlikle yardım projelerini yürütmektedir.

Maddi geliri yeterli seviyede olmayan kışın yakacak kömüre ihtiyacı olan ailelere Sivas Belediyesi gerekli incelemeleri sağladıktan sonra yardımını gerçekleştirecektir. Sivas Belediyesi’nin kömür yardımına başvurabilmek için 30 Kasım 2022 mesai saati bitimine kadar başvuru formunu doldurup internet üzerinden ya da bizzat belediyeye gidip verilmek suretiyle yapılabilir. 

Sivas Belediyesi Kömür Alma Şartları Nelerdir? 

 • Hane halkının toplam gelirinin 5500 TL ve altında olması
 • Kronik hastalığa ya da herhangi bir engeli olan çalışmadığını gösteren belgeye sahip olunması
 • Öğrenci evinde en az 3 öğrencinin yaşaması ve bu öğrencilerinin toplam gelirinin 5500 TL ve altında olması
 • Her aileden yalnızca bir kişinin başvuru yapabilmesi
 • Başvuru sahiplerinin ve ailede yaşayan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartları Sivas kömür para desteğinden yararlanmak için gerekli ve yeterlidir.

Sivas Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu nasıl yapılır?

 • E-devlet üzerinden belediyenin yaptığı sosyal yardımlara başvurmak için aile içinde 18 yaş üzerinde olan bir kişi https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak destekten faydalanabilir.
 • Web sitesine kişisel e-devlet bilgileri ile giriş yapılmaktadır.
 • E-devlete giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ‘sosyal yardım hizmetleri’ yazıp ilerledikten sonra ‘sosyal yardım başvurusu’ seçeneğine gidilmesi gerekir.
 • Ardından karşınıza başvuru sayfası çıkacaktır. ‘Yeni başvuru’ kısmına tıkladıktan sonra karşınıza form çıkacaktır ve bu formu eksiksiz, doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Geçmişte yaptığınız yardım başvurularının sonucunu öğrenmek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama tıklayabilirsiniz. 

Sivas Belediyesi’ne yaptığınız her sosyal yardım başvurusunu belediye hizmet binasına giderek öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda belediyenin internet sayfasından hızlı sorgulama ile T.C. kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranız ile başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. 

Sivas Belediyesi’ne telefon aracılığıyla ulaşmak için 444 58 44 (Çağrı Merkezi)0 (346) 221 01 10 (Santral) numaralarını kullanabilirsiniz. Mail adresi: sivas@sivas.bel.tr 

ALO 153 numarası üzerinden destek alabilir ve belediyenin Beyaz Masa birimine ulaşarak aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. 

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (12 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Merhaba 4 çocuk annesiyim 2 öğrencim var Kiradayım Kiradayım ev hanımıyım sizden çocuklarım için yardım istiyorum

 2. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar iki çocuğum okuyo çok zor durumdayim 5 çocuğum var 5 çocuğum var calisanim yok yardımlarınızı bekliyorum saygilarim 3500 gelirim var başka gelirim yok yardımlarınızı bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu