Güncel

Sanal Portal e-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır? Sanal Portal Yardım Başvurusu

Sanal Portal e-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır? Sanal Portal Yardım Başvurusu. Sanal Portal Giriş. Sanal Portal Başvurusu. Sanal Portal Öğrenci Yardımı. Sanal Portal Maddi Yardım

Sanal Portal e-Devlet Başvuru Nasıl Yapılır? Sanal Portal Yardım Başvurusu

Günümüz şartlarında yeterli ekonomik özgürlüğe sahip olamayan vatandaşların yardım almaları için devlet tarafından düzenli olarak yapılan yardımlar bulunmaktadır.

Bu yardımlardan birisi olan sanal portal yardım başvurusu ile gerekli şartları taşıyan vatandaşlar, devlet tarafından verilen birçok yardımdan yararlanma şansına sahip olmaktadır.

Sosyal devlet anlayışına bağlı olarak yapılmaya devam edilen yardımlar arasına kiran bu yardım projesi ile birlikte de vatandaşların mağduriyetleri giderilmek ve istedikleri ihtiyaçlarını alabilmeleri hedeflenmektedir. Bu yardımlar ile birlikte vatandaşların maddi ve manevi olarak yanlarında olunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sağlamış olduğu yardımların asıl amacı, ülkesinde yaşayan vatandaşların sorunlarına yardımcı olmak, dar gelirli ve muhtaç olan kişilere daha kaliteli bir yaşam sunabilmektir.

sanal portal
sanal portal

Sanal Portal Giriş

Yardım alabilmek isteyen kişilerin sanal portal devlet yardımı başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu işlemi yapmak isteyen vatandaşlar telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletler vasıtası ile internet ulaşımı olan her türlü cihazdan başvurularını yapabilirler.

Bu yardımları devlet verdiği için başvurularda devlete yapılması gerekmektedir. Giriş işleminin internet üzerinden yapılabilmesi için arama çubuğuna ilk olarak e-Devlet yazılması gerekmektedir.

Burada gelen birçok sayfa içerisinden ilk sırada bulunan e-Devlet giriş, başvuru yapılacak olan yerdir. Başvuru yapmak için herkes kendi e-Devlet sayfasına giriş yapmalıdır.

Bu işlemin ardından gelecek olan sayfada arama kutucuğuna sanal portal yardımı yazılması gerekir. Ardından gelen kısımda sizlerin başvuru yapacağı ekran açılacaktır.

Önünüze gelen sayfada sizden istenen gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvuru esnasında girilen yanlış bilgiler olduğu takdirde başvurunuz reddedilecektir. Bundan dolayı girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol etmenizde yarar vardır.

Sanal Portal Başvurusu

Yardım almak isteyen vatandaşlar başvuru işlemlerini nasıl yapacaklarına dair internet üzerinden bilgi arayışı içerisine girmektedirler.

Doğrultuda yapılması gereken işlemler ve başvuru esnasında gerekli olan bazı şartlar bulunmaktadır. Böylece devlet yardım verecek olduğu vatandaşların doğru kişiler olduğunu tespit etmeye çalışır ve yardımların en doğru kişilere ulaşması için araştırma yapar.

Ekonomik olarak zor durumda olan ve devlet tarafından yapılan yardıma başvuru yaparak alacak olduğu yardım sayesinde bir nebze de olsa rahatlayacağını bildiği için sanal portal e devlet başvurusu yapmaktadır. Devlet tarafından verilmeye devam edilen yardımlar kapsamında büyük kişilere 1200 TL’lik yardım yapılmaktadır.

Bu yardımlar ile dar gelirli ailelerin ihtiyaçlara giderilebilmektedir ve yaşam standartlarının yükselmesine yardımcı olmaktadır. Bu yardımlar kapsamında yapılacak olan sosyal yardımlar arasında okula giden çocuklarda bulunmaktadır. Yardımlardan yararlanmak için interneti kullanmayacak ve yaşamış olduğu çevredeki kurumlara gidecek olan kişilerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yönlendirilmiş oldukları yerlere gitmeleri gerekmektedir.

Sanal Portal Öğrenci Yardımı

Sanal portal öğrenci yardımı ile okuyan çocuklara devlet yardımcı olmak istemektedir. Burada da aranan asıl kriter ailenin fakir veya muhtaç olmasıdır. Gerekli kriterleri sağlayan tüm ailelerin çocukları aynı şekilde yardımlardan istifade edebilmektedirler.

Verilen yardımlar Aile ve Çalışma Bakanlığı tarafından istenilen belgeleri doğru bir şekilde götürmeniz halinde hesaplarınıza yatırılacaktır. Her sene fiyatlar değişmekte ve öğrenciye okul olduğu sürece verilmekte olan yardım, senede bir kereye mahsus verilmektedir. Verilme zamanı ise genelde okul başlamadan önce olmaktadır. Verilen bu yardımdan istifade etmek isteyen vatandaşların e-Devlet üzerinden başvuru yapma hakları bulunmaktadır.

Devlet tarafından yapılan birçok yardım daha bulunmaktadır. Bunların her birine detaylı olarak incelemek için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sayfasını ziyaret edebilir veya internet üzerinden bu konu ile ilgili araştırmada bulunabilirsiniz. Yapılacak olan diğer yardımlar ile de öğrencinin servis ihtiyacı, yemek ihtiyacı, kırtasiye ihtiyacı ve kıyafet ihtiyacı gibi birçok ihtiyacı giderilmektedir.

Sanal Portal Maddi Yardım

Ülkemizde yeterli maddi kazancı olmayan kişiler devlet tarafından verilen yardımlar ile geçinmeye çalışmaktadır. Bu şekilde hayatlarını karşılamayı sürdüren birçok insan bulunmaktadır. Devlet tarafından başlatılan projeler için her zaman için belirli şartlar bulunmakta ve bu şartlar ile birlikte asıl ihtiyacı olan vatandaşları bulunmak hedeflenmektedir. Devlet tarafından verilmekte olunan sanal portal maddi yardım başvurusu için aranan şartlar şu şekilde direk:

 • Başvuru yapacak olan aile veya kişinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yaşıyor olması gerekmektedir.
 • Aile içerisinde bulunan bireylerin çalışmasına engel olacak bir durum olduğu takdirde bunu kanıtlaması gerekmektedir.
 • Çalışan kişinin işten çıkarılması ve akdi sözleşmesinin fesih edildiğine dair belgeyi İŞKUR tarafından alarak başvuru sırasında göstermesi gerekmektedir.
 • Hiçbir şekilde çalışmayı engelleyecek durumunun olmadığı fakat aile içerisindeki bireylerin iş bulamıyor olmasından dolayı İŞKUR tarafından verilen iş arayan kayıt belgesinin elinde mevcut olması gerekmektedir.
 • Yardımı alacak kişinin ailesinde bakmakla yükümlü olduğu çocuklarının olması gerekmektedir.
 • Verilecek olan yardımlardan istifade etmek isteyen ailelerin okul çağında çocukları olması halinde bu çocuklar için gerekli yardımlar başvuruların onaylanmasından sonra başlayacaktır.
 • Yardım almak isteyen aile başvuru sırasında kirada oturuyor ise bunu kanıtlayacak şekilde ikamet etmiş olduğu eve ait kira sözleşmesini başvuru sırasında göstermesi gerekmektedir.

Sanal Portal Başvuru İçin https://www.devletodemeleri.com/sanal-portal-com-basvuru-nasil-yapilir/ Tıklayın.

4.4/5 - (37 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

176 Yorum

 1. Eşimin de buyardimdan yararlanmasını istiyorum dorttane çocuğum var gecindiremiyorum yardıma ihtiyacım var

 2. Geri bildirim: Sanal Portal 7200 TL Yardım başvurusu başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları Nelerdir?
 3. Ben Meral T**** bahçe işlerine gidiyorum ama herzaman yok hastaligimdan dolayı çalışamıyorum 4 çocuğum var 3 tanesi okuyo okutmakta zorlanıyorum eşim böbrek hastası çalışamıyor bende koha hastasıyım çalışamıyorum sağdan soldan borç yapıyorum ve bu borçları ödemekte zorlanıyorum ayrıca deprem oldu evlere giremiyoruz sokakta yatıyoruz çocuklar korkuyorlar yemek bile zor yiyoruz eskiden bahçe işlerine gidiyodum artık oda yok napacagimi bilmiyorum yardım edin Allah rızası için. Mağdurum gerçekten . Hiçbir yerden gelirim yok . Lütfen . Teşekkür ederim.

 4. 3 çocuk annesiyim gecimim çok zor durumdayım yardım etseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

 5. Evim kira çok zor durumdayım 4 çocuğum var okuyorlar sıkıntı çekiyorum çocuklarım henüz küçük bakımlarında Zorluk çekiyorum lütfen yardımdan faydalanmak istiyorum

 6. Evliyim 3 cocugum var maddi durumum iyi degil eşim calismiyor yardımcı olursanız sevinirim

 7. Depremden dolayı evlerimiz yıkıldı 4kardesiz gelirimiz yok sizden yardım bekliyorum

 8. İşimiz de yok paramizda yok hepimize geçmiş olsun çok büyük bir deprem ile karşılaştık Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Şehrimiz harabe oldu çok üzgünüz.

 9. İnşaat iscisiyim Şanlıurfa da yaşıyor kiracıyım mağlum Allah hepimizin yardımcısı olsun durumumuz çok kütü elde avucunuzda bisimiz yok yavrularımıza mama bez ilaç alacak durumumuz kalmadı yardımı istiyoruz

 10. Çalışmıyorum kirami ve faturaları ödeyemiyorum lütfen çok ihtiyacım var

 11. Ev hanımıyım iki çocuğum var eşim geliri yok cocuklarima bakmakta zorluk çekiyorum ne süt mama bez alamıyorum elektirik su faturam aşmış odeyemiyorum evim sobalı doğru düzgün isinamiyoruz sizden herturlu yardım bekliyorum

 12. Kızım okulla gidiyor çalışamıyorum eşimden ayrildim destek istiyoruz

 13. 3 çoçuk annesiyim kirada oturuyorum eşim çalışmıyor geçim sıkıntısı yaşıyorum lütfen bana da yardım edermisniz

 14. 3 çoçuk annesiyim kirada oturuyorum eşim çalışmıyor geçim sıkıntısı çekiyorum yardımdan faydalanmak istiyorum

 15. Eşim çalışmıyor gecimde çok zorlanıyorum lütfen yartm edin 2 çocuğum var hani bora fakirleri görün zenginler almasın bu parayı

 16. Benim durumum yok 1 tane çocuğum var ama herşey istiyor eşim ise onunda aya ve eli alçıda beni de işlere uygun görmyorlar lütfen yardımcı olun

 17. Babam vefat etti annem hasta benimde epilepsi hastalığım var çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var yüzde kırk epilepsi raporun var çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var yüzde kırk epilepsi raporun var çalışamıyorum yardıma ihtiyacım var kırda oturuyorum

 18. 3 çocuğum var evim kira çalışmıyorum kış geldi ne kömür nede odun alabildim evde çok soğuk ihtiyaçim var bu yardıma

 19. İş bulamıyorum geçinmekte zorlanıyorum maddi destekten yararlanmak istiyorum Gazi çocuğuyum

 20. Maddi durumum fazla yok maaşım yetmiyor evim kira elektrik dogalgaz su faturamı ödeme zorlanıyorun

 21. 2 cocugum var bakmakda zorlaniyorum esimden ayriyim ben oglum kucuk kizimda okula gidiyor yardimlarinizi bekliyorum

 22. Ben engelli olarak fabrikada çalişiyordum ve rahatsızlıktan dolayı ayrıldım işsizim calişmiyorum evim kira elektrigimi suyumu odeyemiyorum lütfen sayın büyüklerimizden gerekenin yapılmasını arz ve talep ederim

 23. Eşim inşaat işçisi 4 çocuğum var çok zor bir durum dayım eşim askeri ücret bile almıyor evim kira geçinemiyorum sizden yardım istiyorum 3 öğrencim var evim sobalı destek bekliyorum lutfen

 24. Eşim yevmiyeli çalışıyor 1 tane çocugum var evim kira yetişemiyoruz çocugama hiç birşey alamıyorum mama bez yardım istiyorum ?

 25. Ben nişanlıyım ailemin ve nişanlımın durumu Yok ceyizimi alamiyom lutfen yardımcı olurmusnuz

 26. Benim eşim hapiste 3 senedir geçinemiyorum Ne olursun bana yardımda bulunur evim Çok buz gibi iki çocuğum küçük evime doğrusunu yardımda bulunun Benim evim kira 2 adet kiramı ödemiyorum

 27. Benim eşim 3 senedir hapiste geçinemiyorum Ne olursun bana yardımda bulunayım Benim iki kızım var Biri 4 biri 3 Ne olursunuz bana yardımda bulunun Benim evim kira kirayı ödeyemiyorum 2 aydır çok soğuk kömür yok kiracıyım Ne olursun bana da bir soba lazım

 28. Eşim çalışmıyor hasta bitane kızım var evim kira hiçi gelirim Yok lütfen yardımcı olun

 29. Eşim 2yildir işsiz çocuklarım okula gidiyor hiç bir yardım desteği almıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 30. İki çocuğum var biri okuyor kiraciyim maddi durumum yok yardıma ihtiyacım var

 31. Benim üç tane çocuğum var hepsi okuyor evim kira suden yardım istiyorum teşekürler

 32. Mrb kolay gelsin benim eşim calismiyo böbrekleri sen rahatsız çocuğum okula gidicek calisika kimemi yok buranede 3aylik bitane bebeğim var bezi yok

 33. Çocuğuma bez alacak para bile bulamıyorum bazen eşim çalışmıyor diye babam aliyor arada

 34. Eşim çalışıyor askeri ücret yetiştiremiyoruz 1 kızım var kiracıyım kiram 200 500 elektirigim 365 geliyo ihtiyacım var

 35. Çalışmiyorum Kirada oturuyorum iki tane çocuğum var bana yardım edilmesini talep ediyorum

 36. Merhaba ben 2 ameliyat geçirdim ve çalışamıyorum evde çalışan 1 kızım var maddi durumumuz yok evde 11 kişi yaşıyoruz maddi durumum olmadığı içinde borç yapıyorum sırf aileme bakmak için fakat artık kimse yardım etmemeye başladı lütfen duyun sesimi.

 37. Eşim iş kazası nedeniyle parmağını kullanamiyo kiralar cikdikdan sonra ailemin yanına gitmek zorunda kaldık bı tane oğlum var ikinci evlilik olduğu için oğluma hiç birşey yapamıyorum babası zaten ilgeilenmiyor lütfen yardımcı olun

 38. 2 cocugum var 4 yasinda oglum engelli 13 yasinda kizim okula gidiyor bakmakta zorlaniyorum bosandim ben

 39. Ev hanimiyim dort cocuk annesiyim cok zor sartlarda gecimim oluyor yardima ihtiyacim var

 40. Merhaba ben ev hanimiyim kiraciyim 4 çocuğum var 2 aylık hamileyim 3 öğrencim var eşim rahatsız elektirik ve su faturası çok geliyor ödeyemiyoruz çocuklarımın okul ihtiyaçlarını karşılayacak durumumuz yok bize yardımcı olabilir misiniz teşekkürler

 41. 5 çocuk annesyim kirada oturyorum eşim calismiyo ihtyacim var gelirimiz yok

 42. Bir yıldır işsizim iki çocuk okutuyorum yetmiyor işsizlik maaşı alıyorum evim kira devletimden yardım istiyorum eşim de çalışmıyor

 43. 1tane cocgum var 2yasinda esimden ayriyim esim madde bagimlisiydi merdiven temizlne gidiyorum ama cok zor geciniyorum allah rizasi icin bana yardim edin lutfen

 44. İki yürüme engeli çocuğum var onlara bakdıgım için calışamıyorum kirada oturuyorum zor durumdayım yardım istiyorum

 45. Ev hanımıyım beş çocuk annesiyim eşim tek çalışıyor oğlum askerde eşimin maaşıyla geçinemiyoruz bi yardımda bulunun bize

 46. Üç çocuk annesiyim eşim insatta calisyr ve aldigi maaş yetmiyr kendimde çalışamıyorum. Çocuklar küçük sizlerden yardım bekliyorum

 47. Bir kızım var küçük eşimden yarıldım çalışamıyorum kizama mama ve bezini alamiyorum

  1. Merhaba sevtap hanım gerçekten bu kadar zor durumdaysan kızına bez ve mama alırım

 48. Eşim cezaevinde üçtane çocugum var madi ve manevi yardım istiyorum kömür erzak.

   1. İyi günler benim yardıma var evim kira birikmiş faturalarım var çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum 5 çocuğum var

 49. Okul yardımı başvurmak istiyorum durumum hiç yok kiracıyım çocukları ufaktır çalışmıyorum yardım

 50. Mahkum olduğum için ise giremiyorum maddi manevi zorluk çekiyorum bana ulaşın lütfen başkanım

 51. Yardım ihtiyaçim var eşim kağıt topluyarak geçim sağlıyoruz çok zor şartlarda geçim sağlıyoruz

 52. Eşimden ayriyim çocuklarımla kalıyorum ve ikiside okuyor üniversite ve ortaokulda evim kira ihtiyacım varc

 53. Benim yardıma ihtiyacım var çalışmıyorum devletimizden yardım bekliyorum

 54. Eşim kazada bir gözü kaybetti beş çocuğun var çocuk biri okula gidiyor çocuk larimin süt bezi alamiyoruz

  1. Merhaba eşiniz ile ilgili Tazminat ödemesi yapıldı mı yapilmadiysa ayrıntılı görüşme için e postandan bana mail atar mısın

 55. gecim sıkıntısı yasıyorum evim kira esim madde bagımlısı 2tane cocugum var lütfen yardım edin

 56. evim kira esim madde bagımlısı 2tane cocugum var gecim sıkıntısı yasıyorum lütfen yardım edin

   1. Çok zor durumdayım evim kira Allah kimseyi kiracı etmesin yardımcı olursanız çok sevinirim

   2. Selam zordayım maddi durumum kötü doğalgazım kesildi borcumdan dolayı icramda yardıma ihtiyacım var 05013648094

   3. Ayrıyım 3 çocugum var kğçüjler ev kira bana yardımcı olyn zor durumdayız

   1. Bosandim çalışıyordum ama şuan clsmiyorum çocuklarim var babasinda ama ilgilenmiyo gnlde bnde kalıyorlar ihtiyaçlarını krsilayamiyorum esyam yat Beyaz esyam yok evim kira borcum çok yardım edin.

     1. Bana yardım edin Bir kızım var boşandım çalışmıyorum lütfen yardım edin

   2. Selamın aleyküm sigortalı çalışanım asgari ücretin biraz aşağısını alıyorum ama aileri giderime yettiremiyorum ben annem ve babam la yaşıyoruz yardımcı olabilmek biri olursa çok memnun kalırım şimdiden Allah sizden razı olsun

   1. Ben izinli olarak çıktım ceza evinden 1 yıl oldu evleneli ve borcum var mati sıkıntı çekiyorum sabikamdan dolayı her iş başvurusu yaptığımda sabikam ve izinli olmam nedeniyle kabul etmiyorlar ve bu yüzden babamın yanında kalıyorum ailem olmasa hiçbir şekilde gecinemem gündelik is olduğunda gidiyorum ancak abim SSK mi yaptı rahatsızlığım dan dolayı oda cikisimi vermek zorunda kaldı pirimi yüksek diye

  1. Benim eşim çalşmyr borcum çok zor durumdaym 5tane çocuğum var yardma ihtycm var leyla saçkın

   1. Zor durumdayim 4 tane cocugum var esim tek çalisiyo gecinemiyoruz kirayi zor oduyoruz faturalar cok pahali geliyo yardim edin

   2. Aile durumumuz cok iyi degil bazen geçinme sıkıntıları yaşamamıza ragmen yardıma ihtiyacım var

  2. Benim iki tane çocuğum var okul ihtiyaçlarıni yetiştiremiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

   1. Benim adım Yusuf kahraman 4 çocuğum maddi anlamda çok zorluk çekiyorum ben ve kızım engelli ben çalışmıyorum kimse bana iş vermiyor geçimiyi engelli maaşi ile sağlamaya çalışıyorum sizden yardım istiyorum saygılarimla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu