devlet ödemeleri

Belediye Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama 2021; Samsun Büyükşehir Belediyesi, belediyecilik anlayışıyla birlikte halkına hizmet yapmaya ve yanında olmaya devam etmektedir. Geçimli zorluğu çeken ailelere ve yardıma muhtaç ailelere çeşitli paketlerle yardımlarını sağlamaktadır.

Bu tür yardım başvurularını Samsun Büyükşehir Belediyesine ait halkın sesini dinlemek adına oluşturduğu Çözüm merkezine arama yapılarak yapılmaktadır. Çağrı merkezine ulaşıp bulunduğunuz duruma bildirerek destek talebiniz oluşturulmaktadır. Destek talebi için ekipler araştırma altına alarak aileye yardımları sağlamaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapabilmek için Çözüm Çağrı Merkezini aramanız gerekmektedir. Çözüm Çağrı Merkezi olarak telefon numarası 0362 431 10 12 veya 0362 435 32 39 numara hatlardan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Haftanın her günü açık olan ve 7 gün 24 saat açık olan çağrı sistemi halkın isteklerini, şikayetlerini ve başvurularını almaktadır. Her bir başvurunun ekipler tarafından incelenmesiyle birlikte istediğiniz yardım başvurusunu yapabilirsiniz.

Çağrı merkezine ulaştığınızda almak istediğiniz yardım türünü belirterek sizden başvuru hakkında bazı sorular sorularak sisteme iletmektedir. Başvuru süreci tamamlandığında destek ekipleri tarafından incelenerek vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden ulaşım sağlanacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunda yardım hakkında bilgiler alınmaktadır. Bu tür bilgiler yardım yapılacak ve başvuran kişinin kimlik bilgileri alınmaktadır. Diğer bilgiler olarak adres ve iletişim bilgileri alınmaktadır.

Yardım başvuru isteği metni de yazılarak başvuru sağlanmaktadır. Bu tür başvurularda titizlikle inceleme yapıldığından dolayı yoğunluk durumu değişmektedir.

Ayrıca yardım başvuru formunu da https://samsun.bel.tr/cozum-merkezi adresinden doldurabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu sorgulama işlemi için başvuru yaptıktan sonra belirli bir süre geçmesi gerekiyor. Sorgulama işlemleri için Çözüm çağrı merkezini arayarak yardım başvurusu sorgulamak istediğinizi belirterek gerekli işlem yapılacaktır.

Çözüm çağrı merkezi sizden başvuran kişi hakkında bilgiler isteyecektir.  Bu bilgilerin verilmesi sonucunda başvuru durumu ortaya çıkacaktır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu telefon numarası olarak Çözüm Çağrı Merkezi üzerinden yapılmaktadır. Yardım numaraları olarak 0362 435 32 39 ve 0362 431 10 12 olarak bilinmektedir.

Hafta içi ve hafta sonu günü açık olan Çözüm Çağrı merkezi halkın istek ve taleplerini almaktadır. Yaptığınız başvuruyla birlikte destek ekiplerine iletilerek en kısa süre içerisinde tamamlamaya çalışmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımların biri olan erzak yardımı sayesinde ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Yapılan erzak yardımıyla birlikte kişiler aylık olarak geçinebileceği erzaklar belediye tarafından verilerek bir derdini almış oluyorlar.

Bu sayede toplum yapısını ayakta tutmaya çalışarak güçlü hale getirmeye çalışmaya devam etmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi dönemsel olarak dağıttığı yardım türü olan yardım kolisi ailenin ihtiyacı olan gıda malzemeleri tek bir araya getirmektedir.

Başvurularını Samsun Büyükşehir Belediyesinin vatandaşların isteklerini belirtmek için kurduğu Çağrı Destek Merkezi üzerinden iletişime geçerek başvuru hakkında bilgileri alabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden bilgi edinme hakkınızı kullanarak ne tür yardımların yapıldığını da öğrenim sağlayabilirsiniz.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ; İnsana dokunan hizmetleriyle gönül belediyeciliğindeki farkını ortaya koyan Samsun Büyükşehir Belediyesi, yeni bir uygulamaya imza attı. ‘Temel İhtiyaç Destek Kartı’

Yapılan incelemelerle yardım yapılması gereken aile sayısı netleştirilip, antlaşmalı bankaya kart bastırılmış durumda. İhtiyaç sahibi aileler, alışverişlerini özgürce kendileri yaparak, evlerinin temel mutfak ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlayan bu kartla ayrıca fatura ödemesi yapılabiliyor. Amaç dışı kullanılmaması için nakit para çekimine kapatılan bu kartlarla alkol ve tütün mamulleri ise alınamıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yüklenecek ; Yeni sistemde sosyal yardımlar, ailenin durumuna göre her yıl 4, 2 ve 1 kez tekrarlanacak.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu ;  Başvuru formunu doldurmak için bu https://samsun.bel.tr/cozum-merkezi linki kullanabilirsiniz ve ya +90 (362) 431 10 12 numarasını arayabilir yetkili  personel ile görüşüp başvuruda buluna bilirsiniz.

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarını ailelere kart vererek yapmaktadır. Temel ihtiyaç destek kartı verilerek ailelere yardım yapılmaktadır. Kart verildiğinde anlaşmalı yerlerden alışverişlerini yaparak aile içerisindeki ihtiyaçlarını almaktadır. Bu tür kart başvurusunu Çağrı destek merkezi üzerinden başvurularınızı sağlayabilirsiniz. Çağrı merkezine aradığınızda yardım kartı alma durumunu sorarak başvuru durumunu sorabilirsiniz.

Başvuru durumu uygun olması halinde sizden bilgiler istenerek başvuru süreciniz başlatılacaktır. Başvurularda en ihtiyaçlı tespit edilmesi için bilgiler istenerek hareket edilmektedir. Bu bilgileri vererek başvuruyu yollamış olacaksınız.

Sosyal hizmetler tarafından incelenen başvurunuz olumlu olması halinde verdiğiniz iletişim bilgilerinden geri dönüş sağlanacaktır. Alınan kart sonrasında anlaşmalı marketlerden kullanabileceğiniz karta ulaşarak bakiye yüklenmesiyle birlikte gıda ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları Neler?

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımları olarak sosyal yardımlar ve gıda yardımları olarak devam etmektedir. Yapılan yardımlar engelli ve yaşlı kişilere önceliklere yer verilerek yardım türleri çıkmaktadır. Zor durumda kalan ailelere yardımlar yapılarak ailenin toplum yapısını ayakta tutmak adına yardım türleri yapılmaktadır. Dönemsel olarak yapılan yardım türleri de bulunmaktadır. Bu tür yardımlar Samsun Büyükşehir Belediyesi Çağrı Destek Merkezi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.7/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

  1. Yardim eli istiyorum 2 cocuk annesiyim esim calisamiyor elleri sakat dogustan gunluk zor calisiyor zar zor gecim saliyoruz lutfen sizden yardim eli istiyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu