Güncel

Sahte Kredi Kartı Oluşturma 2023

Sahte Kredi Kartı Oluşturma 2023. Sahte Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur? Sahte Kredi Kartı Numarası Nasıl Bulunur? Sahte Kredi Kartı Bilgileri

Sahte Kredi Kartı Oluşturma 2023. Sahte Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur? Sahte Kredi Kartı Numarası Nasıl Bulunur? Sahte Kredi Kartı Bilgileri

Kredi kartları son derece önemlidir. Özellikle son dönemde test amaçlı olan sahte kredi kartı oluşturma konusu merak ediliyor. Bu anlamda nasıl olacağını kısaca yazmak isteriz.

Sizler de e-ticaret ya da diğer farklı olan test amaçları için kullanarak kendinize gerçek anlamda ama sahte bir kredi kartı alabilirsiniz.

Aslında bu kartın oluşturulması oldukça basit olacaktır. Visa başta olmak üzere Master Card ve de American Express gibi kartların oluşturma adımlarından alt kısımda söz edeceğiz.

Kredi kartlarına bakıldığı zaman özellikle de günümüz bankacılık sisteminde gerçekten de önemli bir yerdedir. Çevrimiçi, aynı zamanda çevrimdışı ödeme yapmanın belki de en uygun yolu konusunda hizmet verirler.

Kimi banka kartları bakıldığı zaman doğrudan banka hesaplarınızdan gerekli olan işlemler açısından kullanılır. Ancak kimi kredi kartları kartı veren kuruluştan ise çoğunlukla bir şekilde borç almanıza da izin verir.

Bu durum sizleri özellikle de sahte banka ya da kredi kartı oluşturucunun daha sık biçimde kullanımına neden oluyor. Öte yandan da bu araçları kullanmanın bakıldığı zaman yasal anlamda durumu da merak ediyor. Öncelikle size sahte kredi karşı oluşturma açısından bilgi verebiliriz.

Sahte Kredi Kartı Oluşturma 2023
Sahte Kredi Kartı Oluşturma 2023

Sahte Kredi Kartı Nasıl Oluşturulur?

Bu aslında oldukça basittir. Bu anlamda sizler de sahte kredi kartı nasıl oluşturulur derseniz hemen yazmak isteriz. Bunun için hemen sahte kredi kartı oluşturan sitelerden birini ziyaret edebilir, daha sonra ise olacakları alt kısımda yazabiliriz.

  • Açılacak olan menüden sizin temel ihtiyacınıza uygun olan kart markasını seçin.
  • Ardından da son kullanma konusunda gerekli olan ayı seçin ve de bunu gerekirse rastgele de bırakabilirsiniz.
  • Daha sonra da yine son kullanma tarihini seçmeniz gerekiyor.
  • Ardından da ise güvenlik kodunu yani diğer ifade ile CVV numarasını girmeniz gerekiyor. Bunu da dilerseniz rastgele olacak biçimde de bırakabilirsiniz.
  • Yine dilediğiniz sahte bir cc numaralarının gerekli olan sayısını girmeniz gerekiyor.

Bütün bu işlemlerin ardından da ise artık sahte olan kartınızı anında alma konusunda sadece oluştur sekmesine tıklamak yeterli olacaktır.

Ancak burada önemli bir detayı da açık biçimde söylemek isteriz. Bu sahte kredi kartını sadece test amaçlı olacak biçimde kullanmanız yerinde olacaktır.

Sahte Kredi Kartı Numarası Nasıl Bulunur?

Aslında sahte kredi kartı numarası nasıl bulunur konusunda birden fazla yöntem yoktur. Bu anlamda yapılması gereken SSL sertifikası olan sitelerden bilgi almak olacaktır.

Çalınmış ya da diğer yandan da dolandırıcının adına olan sahte kredi kartının üzerinde bulunan numaranın ütüleme denen yöntemle yok edilmesi, ardından da yerine bu kez de başka birinin kredi kartı numarasının basılması aslında bu işin temelidir. Bu duruma zaten dolandırıcılık yapmak için yapılmış olan sahte kredi kartı yöntemi de deniyor.

Sizlerin de olası bir kredi kartınızın çalınması, öte yandan da kaybolması durumunda ise kartınızı anında iptal ettirmeniz ve de yenilemeniz gerekir. Bu bakımdan da bankanızdan gerekli olan bilgileri alarak kredi kartınızı ne şekilde yenileyebileceğinizi anında öğrenebilirsiniz.

Yine bu anlamda sahte kredi kartı dolandırıcılığı konusunda bilinen seçeneklerde biri de aslında boş plastik olarak bilinen yöntemdir. Bu şekilde ise, kredi kartı yönteminde boş plastik olarak gerekli olan plakalara aslında gerçek olan kredi kartı numaralarının basımı yapılıyor.

Bu sahte olan plastik kart ile daha öncesinden bir yerden alışveriş yapılmış gibi bir de üstüne bir fiş hazırlanıyor. Daha sonra ise iş yeri bankadan gerekli olan para tahsil ediliyor ve de bu sayede aslında dolandırıcılık meydana geliyor.

Sahte Kredi Kartı Bilgileri

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki sahte kredi katı konusunda oluşturma yapılan sistem yasal anlamda sadece test amacı ile kullanılabilir.

Diğer farklı olan herhangi bir şekilde yasal araç ya da siteler gibi dolandırıcılık amacıyla kullanmak ise çok ciddi anlamda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle de bu şekilde olan kullanımlardan her zaman uzak durmanız yerinde olacaktır.

Sizlerin de bildiği gibi sahte kredi kartı bilgileri konusunda kart bilgilerinizi korumanızı gerektiren en önemli olan durum is aslında sahte kredi kartıdır.

Bu şekilde olan dolandırıcılık yönteminde bakıldığı zaman gerçek olmayan yani sahte bir kredi kartı basılarak kartın arkasında bulunan manyetik alana başkasına ait olan kart bilgileri kodlanıyor. Sizler de bu bağlamda size ait olan kartınızdan herhangi bir şekilde şüpheli alışveriş durumu görmeniz durumunda hemen bankanızla iletişime geçmeniz gerekiyor.

Sahte Kredi Kartı Ne İşe Yarar?

Ülkemizde sıklıkla rastlanan yöntemlerden biri son dönem özelinde kart kopyalama olmuştur. Aslında bir tek yurt içinde değil, öte yandan yurt dışında da alışveriş yaparken oldukça bu anlamda dikkatli olmanız gerekiyor. Aslında sahte kredi kartı ne işe yarar dendiği zaman tamamı ile dolandırıcılık diyebiliriz.

Bu yöntemde aslında kartınız sizler görmeden adı encoder olan bir cihazdan geçirilerek tamamı ile kopyalanıyor. Ardından da kopyalanan sahte bir kredi kartına size ait olan tüm bilgiler aktarılarak haberiniz olmadan alışveriş yapılır.

Bu yöntem açıkçası daha çok yolsuzluğun açık biçimde ispatlanmasının oldukça zor olması yüzünden de son derece tehlikelidir diyebiliriz. Bu anlamda kartınızın kopyalanmasının sizler de önüne geçmek isterseniz o zaman alışverişinizi özellikle de internet üzerinden gerçek sanal kart ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sahte Kredi Kartı Nasıl Anlaşılır?

Bilindiği gibi sahte kredi kartı nasıl anlaşılır merak edilen konulardan biridir. Bu anlamda sahte olan kredi kartı aslında size ait olan kart bilgilerinin kopyalanarak haberiniz olmadan basılan farklı bir karta kodlanması demektir.

Bu bakımdan da sahte olan karta kodlanan bilgiler doğal olarak da gerçek olan kredi kartının arka kısmında bulunan manyetiğinden ele geçirilerek kopyalama işlemi yapılır.

Bu nasıl anlaşılır konusunda da, kredi kartınızdan yapılan herhangi bir şekilde şüpheli işlemler, aslında kartınızın kopyalanmış olduğuna açık biçimde işaret edecektir. Bu gibi bir durumda ise hemen bankanıza bilgi verilmeli ve de kart tamamı ile alışverişe de kapatılmalıdır.

Yani kartın kopyalandığından bir şekilde şüphelenilmesi durumunda hemen kartın hızlı biçimde kullanıma kapatılması gerekiyor.

Sahte Çalışan Kredi Kartı Numarası Nasıl Oluşturuluyor?

Kısa da olsa sahte çalışan kredi kartı numarası nasıl oluşturuluyor konusunda sizlere bilgi vermek isteriz. Kredi kartı bilgileri özellikle de ATM, öte yandan da pos cihazlarına gizli biçimde yerleştirilen kart kopyalama araçları üzerinden rahatlıkla ele geçirilebiliyor. Bu konuda da;

  • Özellikle ATM’lerde bildiğiniz gibi kart takılan böle vardır. Buraya yerleştirilen kopyalama cihazı sayesinde kartın arka kısmında bulunan manyetiğinden gerekli olan tüm bilgiler anında kopyalanabiliyor. Öte yandan da kart şifresi ise yine ATM’de şifrenin girildiği alanı yakından görüntüleyen küçük ve gizli bir kamera sayesinde maalesef ele geçiriliyor.
  • Ayrıca POS makineleri üzerinden de yapılan bu kredi kartı dolandırıcılıkları genelde sözü geçen POS makinesine takılan kopyalama cihazı ile oluyor. Ya da müşteri fark etmeden kartın okutulması üzerinden de oluşturuluyor.

Sahte Kredi Kartı Numarası Oluşturmak Mümkün mü? 

Bu konuda sizlere maalesef sahte kredi kartı numarası oluşturmak mümkün mü denince mümkün demek zorundayız. Bu durum özellikle de dolandırıcılar tarafından bilginiz olmadan yapılıyor.

Fiziki olarak alışveriş ve bir yandan da ATM üzerinden yapılan işlemlerde gerekli biçimde kart şifresinin başka kişilerle paylaşılmaması son derece önemli olacaktır. Ayrıca bakıldığı zaman özellikle de kredi kartından yapılan işlemler internet üzerinden de sıklıkla kontrol edilmelidir.

Bu bakımdan da herhangi bir şekilde şüpheli işlem olması durumunda ise hemen ilgili bankaya bildirmek gerekiyor.

Adıma Sahte Kredi Kartı Var mı?

Aslında adıma sahte kredi kartı var mı konusunda anlamanın tek yolu kredi kartı işlemlerinizi belli zaman aralıklarında incelemek olacaktır. Diğer yandan bu durum online alışverişler ve aynı zamanda fiziki olarak yapılan alışverişler şeklinde aslında ikiye ayrılır.

Dışarıda bakıldığı zaman size ait kartınızla alışveriş yaparken net biçimde dikkat etmeniz gereken en güvenli yerlerden alışveriş yaptığınıza her zaman emin olmanız gerekiyor. Çünkü kart kopyalama cihazları ile size ait olan kart bilgileriniz ve de şifreniz başkalarının da eline geçebilir.

Yine aynı şekilde internet üzerinden alışveriş yaparken de dikkat etmeniz gereken bir konu vardır. O da bu anlamda alışveriş yaptığınız sitenin gerçekten de güvenli bir adres olması olacaktır. Bunu aslında anlamak çok kolaydır. Bunun için de sitenin hem bilinir olması ama aynı zamanda hem de SSL sertifikasının olması gerekiyor.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu