devlet ödemeleri

Güncel

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı! 42.500 Personel Alınacak. Aralık Ayında İş Başı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı! Sağlık Bakanlığı İş İlanı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sağlık Bakanlığı İş İlanı Başvuru Şartları Nelerdir? Yeni Atanacak Sağlık Personellerine İlişkin Detayları

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı. Son dönemde Sağlık Bakanlığının personel alımı yapacağı ve bu alımların 40 binin üzerinde kişiyi kapsayacağı konuşulurken bakanlıktan son dakika açıklaması geldi.

Gelen açıklamaya göre işe alınacak olan personel sayısının net 42.500 kişi olacağı bildirildi. Sağlık Bakanlığının uzun bir süredir personel alımı yapmamasının üzerine gelen 40 binin üzerinde yeni personel sayısı pek çok kişinin heyecana kapılmasına neden oldu.

Bu noktada başvuruların nereden yapılacağı ve sonuçların nasıl takip edileceği ise insanların aklındaki soru işaretlerinden biri oldu. Resmî Gazete aracılığıyla yayınlanan personel alım ilanına göre tarihin rekor işe alım süreçlerinden birinin daha yakında başlayacağı düşünülüyor.

Resmî Gazete, bakanlığın işe alacağı 42.500 kişilik boşluğunu 30 bini sağlık personeli, 11 bin 317’si işçi ve bin 183’ünün sözleşmeli personel olarak dağılacağını belirtiyor. Son dönemde işsizlik rakamlarının da yukarı tırmanmasıyla birlikte gelen bu açıklama vatandaşların büyük ölçüde rahatlamasını sağlayacak gibi görünüyor.

Sağlık Bakanlığınca yapılacak olan personel alımına ilişkin başvuru detayları ve başvuru takip detayları da geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. 42.500 kişinin direkt olarak aralık ayında işbaşı yapacağı personel alım ilanı yayınlandıktan oldukça kısa bir süre sonra yüz binlerce başvuru aldı. İnsanların büyük bir çoğunluğu işbaşı yapmaya hazır olarak Sağlık Bakanlığı personel alım ilanlarına başvuru yapmaktan geri durmadı.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı!
Sağlık Bakanlığı Personel Alımında Kadro Dağılımları Açıklandı!

Sağlık Bakanlığı İş İlanı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan iş ilanına başvuru yapabilmek için pek çok kişi sıraya girmiş durumda. İstihdam edilmek üzere işe alınacak olan personeller kadrolu bir şekilde çalışma şansını da elde edebilecek gibi görünüyor.

Bu noktada Sağlık Bakanlığı tarafından gelen açıklamalara göre taşra teşkilat hizmet birimlerinde görev alacak olan personeller KPSS sonuçlarına göre yerleştirilecek. Bu sebeple pek çok sağlık personel adayının da KPSS başvurusunda bulunduğu ve sınav tarihini beklediği bilinmektedir.

İlgili Makaleler

KPSS sonuçlarına göre işe alınacak olan personel adayları şimdiden oldukça büyük bir heyecanın içerisinde yer almaktadır. Sağlık Bakanlığı iş ilanı başvurusu yapabilmek için KPSS üzerinden yeterli puanın alınması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı İş İlanı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanına başvurmayı düşünen kişilerin büyük bir çoğunluğu başvuru şartlarını merak etmektedir. Bu noktada bakanlık tarafından yayınlanan yeni yönergeye göre başvuru şartları artık belirlenmiştir.

Personel adaylarının istedikleri pozisyona göre KPSS sınavına girerek gerekli puanı alması gerekmektedir. Bunun yanı sıra lisans eğitimi gerektiren pozisyonlarda da KPSS Lisans derecesinden sınava girmek gereklidir. Sağlık Bakanlığının sunduğu iş ilanında başvuru şartlarından bir diğeri de 18 yaşını doldurmuş olmaktır.

Buna göre bakanlıkta kadrolu personel olarak çalışmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması ve başvuru yapması şartı eklenmiştir.

Yeni Atanacak Sağlık Personellerine İlişkin Detayları

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan yeni atamaya ilişkin detaylar da paylaşılmaya başlandı. Yeni atanacak sağlık personellerinin hangi pozisyonlarda çalışacağı ve bu pozisyonlar için hangi öğrenim düzeyine sahip olmaları gerektiğine kadar her şey belirlenmiş durumda.

Bu sebeple sağlık personeli adaylarının yapması gereken tek şey yeterli KPSS puanını alarak başvuruda bulunmak oluyor. Sonrasında atamaların da yapılmasıyla birlikte toplamda 42.500 sağlık personeli aralık ayı itibarıyla işbaşı yapmak için hazır olacak.

Sağlık personellerinin büyük çoğunluğunun lisans mezunu olması gerektiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Buna göre en sık rağbet gören branşlardan biri olan Çocuk Gelişimcisi gibi bölümler lisans ile atanacak.

 • 27 Biyolog – Lisans
 • 98 Çocuk Gelişimcisi – Lisans
 • 41 Dil ve Konuşma Terapisti – Lisans
 • 4998 Hemşire – Lisans
 • 245 Psikolog – Lisans
 • 83 Sağlık Teknikeri – Ön lisans
 • 490 Yaşlı Bakım – Ön lisans
 • 490 Evde Bakım – Ön lisans
 • 483 Şoför – Ortaöğretim
 • 79 Sağlık Teknisyeni – Ortaöğretim
 • 1470 Ebe – Lisans
 • 25 Odyolog – Lisans
 • 245 Diyetisyen – Lisans
 • 25 Perfüzyonist – Lisans
 • 28 İş ve Uğraşı Terapisti – Lisans
 • 147 Ameliyat Teknikeri – Ön lisans
 • 114 Odyometri- Ön lisans
 • 400 Büro personeli – Lisans
 • 38 İstatistikçi – Lisans
 • 70 Bilgisayar mühendisi – Lisans

Yukarıda yer alan pozisyonlar sağlık sektöründe en çok rağbet gören ve yeni yapılacak olan kadro dağılımlarına ilişkin bazı pozisyonlar hakkında detayları içermektedir. Bu kapsamda pek çok kişinin kadro dağılımlarına göre ilgili KPSS puanını alabilmek için uğraş gösterdiği de bilinmektedir.

2 Aralık itibarıyla tamamlanacak olan seçim aşamasıyla birlikte aralık ayında 42.500 yeni sağlık personelinin işbaşı yapacağı da bilinmektedir. İşbaşı yapacak olan sağlık personeli adaylarının ise istediği pozisyonlarla ilgili başvurularını geciktirmeden yapması gerekmektedir.

Evden İş Fikirlerim için hemen https://www.devletodemeleri.com/evden-is-fikirlerim/ Tıklayın.

5/5 - (23 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu