Sosyal Yardım

Ramazan kolisi yardımı başvurusu e-devlet

Ramazan kolisi yardımı başvurusu e-devlet. Ramazan kolisi yardım başvurusu. Ramazan kolisi nasıl alınır? Ramazan kolisi başvuru formu

Ramazan kolisi yardımı başvurusu e-devlet

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu; Ramazan ayı başlamadan önce TC Vakıflar Genel Müdürlüğü,  belediyeler, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları vb. kurumlar tarafından muhtaç, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan kolisi dağıtılmaktadır.

4 kişilik bir ailenin temel mutfak ihtiyaçlarından oluşan Ramazan kolisi ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine teslim edilmektedir.

Ramazan yardımı almak istiyorum diyorsanız muhtaçlık sınırının altında yaşıyor olmanız gerekmektedir. Muhtaçlık sınırının altında yaşayan tüm vatandaşlar Ramazan kolisi yardımı başvurusu yapabilirler.

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ramazan kolisi yardımına nasıl başvuru yapılır diye merak eden vatandaşlarımız için Ramazan yardımı veren kurum ve kuruluşları listeledik. Aşağıda listelemiş olduğumuz seçeneklerden kendinize uygun olanı tercih ederek Ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

Belediye Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Ülkemizde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa başta olmak üzere büyükşehir ve belediyeler tarafından muhtaçlık sınırında yaşayan vatandaşlara Ramazan ayı öncesinde Ramazan yardım kolisi dağıtımı yapılmaktadır.

Muhtarlıkların muhtaçlık listesinde kaydı olan vatandaşlar Ramazan yardımlarını başvuru yapmadan alabilmektedirler. Sizlerde bağlı olduğunuz belediyeden yardım almak istiyorsanız belediye ramazan kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

Belediye Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu;

Başvurularınızı yaparken bağlı olduğunuz belediyeyi ve sosyal yardım türleri arasından gıda ve erzak yardımı seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.

Belediye Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Sorgulama

 • Ramazan yardımı başvuru sonucunuzu öğrenmek için ALO153 Beyaz Masa Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bizzat başvuru yaptığınız büyükşehir veya ilçe belediyesine giderek veya telefon ile iletişime geçerek belediye ramazan kolisi yardımı başvuru sorgulama yapabilirsiniz.
 • E-devlet üzerinden başvuru yaptıysanız  sosyal yardım başvuru sayfası üzerinden  gıda ve erzak yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Kızılay Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Kızılay, Ramazan ayı boyunca şube ve temsilcilikler aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine Ramazan kolisi dağıtacaktır. Gıda kolisi temel gıda ve erzak paketlerinden oluşmaktadır.

Kızılay gıda ve erzak yardımı için Kızılay temsilciliklerine gidebilir veya Kızılay resmi internet sitesi https://www.kizilay.org.tr/iletisim üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu

Kızılay Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Başvurunuzu bizzat gerçekleştirdiğiniz Kızılay temsilciliğini gidebilir veya telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, Kızılay Çağrı Merkezi ALO168’i arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ülkemizin en büyük yardım kuruluşlarından olan Kızılay’ın 81 ile temsilcilikleri bulunmaktadır. Kızılay yardımları ile ilgili bilgi almak için temsilciliklerde çalışan yetkililerden ve çağrı merkezi çalışanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kızılay Ramazan Yardımı Başvurusu ve Başvuru Formu

Ramazan Gıda ve Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine düzenli sosyal yardım veren kurumlar arasındadır. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü; ailelerin bütünlüğünü korumak, parçalanmış aileleri korumak, yardıma ve bakıma muhtaç bireylerin çocuklarına her türlü maddî, manevî ve sosyal destek sağlamaktadır. Bu amaçla bütün planlamaları yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine Ramazan Kolisi Yardımı vermektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ramazan yardımı başvurusu için, bağlı olduğunuz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında  hane kayıt formu doldurarak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

İhtiyaç sahibi vatandaşlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen Ramazan paketi başvuru sonucunuzu öğrenmek için ALO144 ya da ALO183 Sosyal Destek hatlarından birini arayabilirsiniz.

Ayrıca başvuru yaptığınız SYDV’na gidebilir veya telefon ile başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Ramazan Yardımı için bağlı olduğunuz il veya ilçedeki SYDV’na giderek başvuru formu doldurabilirsiniz.

Vakıftan düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri başvuru yapmadan Ramazan Kolisi Yardımı alabilmektedirler.

Başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için vakfa gidebilir veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Ramazan kolisi yardımı hizmetinden yararlanmak isteyen muhtaç kişiler aşağıda yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü Aşevi ve Kuru Gıda Hizmeti Başvuru Formu doldurmak suretiyle Bölge Müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü kuru gıda yardımından yararlananların ölümü, muhtaçlığının ortadan kalkması veya bakım altına alınması, bilgi verilmeksizin 3 ay paketin teslim alınmaması halinde yardımlarına son verilir. İhtiyaç sahibi vatandaşların kuru gıda yardımı hizmetinden yararlanma süresi aralıksız 5 yıl ile sınırlıdır. 5 yılın sonunda hala yardım almak istiyorsanız tekrar başvuru yapmanız gerekir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ramazan Kolisi Başvuru Sorgulama

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ramazan kolisi yardımı başvuru sonucunuzu öğrenmek için  Bölge müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaymakamlık ve Valilik Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Kaymakamlık ve valilikler ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım konusunda çok titiz çalışma yapmaktadır. Bu kurumlara ihtiyacı olmadığı halde yardım talebinde bulunan vatandaşlar bulunmaktadır. Bu sebeple başvurular titizlikle incelendikten sonra yardım yapılıp yapılmayacağına karar verilir.

Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi ile başvuru yapan vatandaşların başvuruları genellikle kabul edilmektedir.

Kaymakamlık ve valilik ramazan kolisi yardımı başvurusu için kurumlara giderek bizzat başvuru yapabilirsiniz.

Kaymakamlık ve Valilik Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Sorgulama

Başvuru yaptığınız Kaymakamlık veya valiliğe giderek ya da telefon ile iletişime geçerek, Ramazan kolisi yardımı başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

İHH Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

İHH; Merkezi İstanbul’da olan, yurt içi ve yurt dışında yaşayan ihtiyaç sahiplerine yaptıkları yardımlar ile adından sıkça söz ettiren vakıfların başında gelmektedir. Kuruluşun amacı; nerede olursa olsun aç veya açıkta kalmış muhtaç durumdaki tüm insanlara yardım ulaştırmaktır

İHH Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

İnsani Yardım Vakfı; Ramazan Kolisi Yardımı ile muhtaç vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır.

İHH’nın resmi web sitesinde yardım başvuru formu bulunmamaktadır. İHH yardım almak isteyen vatandaşlarımız iletişim numaraları ve mail üzerinden yetkililere yardım taleplerini iletebilirler.

İHH’nın temsilcilikleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bağlı olduğunuz ilde bulunan İHH temsilcilik veya partner yardım kuruluşlarını arayarak yardım başvurusu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İHH Yardım Dernekleri Adres ve Telefon Numaraları için linke https://ihh.org.tr/partner tıklayınız.

Diyanet Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

Türkiye Diyanet Vakfı resmi sitesinde paylaşmaya ve şükretmeye en çok değer verdiğimiz bu ayda milletimizin vakfımıza emanet ettiği zekat ve fitreleri yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını duyurmuştur. Milyonlarca Müslüman Diyanet Vakfından Ramazan yardımı almaktadır.

Sizlerde Diyanet Ramazan Kolisi Yardımı başvurusu yapmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim numarasını arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No:72/B 06420 Kocatepe/ANKARA
Tel : +90 312 416 90 00

İBB Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu ve Sorgulama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı öncesi yardım dağıtmaktadır. Ailelerin temel mutfak ihtiyaçlarından oluşan Ramazan Kolisi için sizlerde başvuru yapabilirsiniz.

İBB Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu

 • Bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime yardım talebinizi iletebilirsiniz.
 • ALO153 Beyaz Masa Hattını arayarak yardım talebinizi yetkililere iletebilirsiniz.
 • İBB resmi web sayfasından https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuru başvuru formu doldurabilirsiniz.
 • Büyükşehir veya ilçe belediyesine giderek bizzat İBB Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu yapabilirsiniz.

İBB Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Sorgulama

İBB Ramazan Kolisi başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını nasıl öğreneceğini merak etmektedir.

Başvurular 1 hafta ile 3 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Başvuru sonuçları, başvuru formunda belirtmiş olduğunuz iletişim numarası aracılığı ile sizlere iletilmektedir. Ayrıca sizlerde başvuru sorgulama yaparak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

İBB Ramazan kolisi başvuru sorgulama için İstanbul Büyükşehir Belediyesi web sitesine giriş yapınız. Başvuru  Sorgulama için doğum tarihinizi ve kimlik numaranızı doldurmanız ve sonrasında sorgulama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca ALO153’ü arayarak başvuru sonuçlarınızı öğrenmeniz mümkündür.

Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Formu

Ramazan Kolisi yardımı almak isteyen vatandaşlarımız hangi kuruma başvuru yapacak olurlarsa olsunlar kendilerinden başvuru formu doldurması istenecektir. Başvuru formlarının incelenmesi sonucu yardım edilip edilmeyeceğine karar verilmektedir. Yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması için başvuru formları titizlikle incelenmektedir.

Ramazan kolisi yardımı başvuru formu kimlik, iletişim, ikametgah, maddi gelir-gider bilgilerine dair sorulardan oluşmaktadır. Başvurularınızın olumlu sonuçlanması için formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması gereklidir.

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu Sorgulama

Başvuru sonuçları genellikle başvuru formunda belirtmiş olduğunuz iletişim numaraları aracılığı ile sizlere iletilmektedir. Başvuru sorgulama işlemi için; başvuru yaptığınız kuruma gidebilir, telefon ile arayabilir yada kurumun resmi internet sitesine giriş yaparak başvuru sonuçlarınız öğrenebilirsiniz.

Ramazan Kolisi Yardımı Yapan Yerler

Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri, Ramazan Kolisi başvurusu yapmadan yardımlarını almaktadırlar. Sizlerde yardım kolisi almak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz kurum, kuruluş, dernek veya vakıflara yardım kolisi başvurusu yapabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Veren Yerler;

E-Devlet Ramazan Paketi Yardımı Başvurusu

Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlarımız e-devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Belediye hizmet binalarına gitmek yerine, e-devlet üzerinden Ramazan yardımı başvuru seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Ramazan yardımı e-devlet başvurusu nasıl yapılır;

 • Ramazan yardımı e-devlet başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671linke tıklayınız.
 • Açılan sayfada sizden istenilen bilgileri giriniz, bağlı olduğunuz belediyeyi ve almak istediğiniz yardım türünü işaretleyin.
 • Yardım türü seçimi yapılırken bayram para yardımı seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız.
 • Adres ve iletişim bilgilerinizin doğru ve güncel olmasına dikkat ediniz.

Ramazan Paketi Yardımı Almak İstiyorum

Ramazan paketi yardımı almak isteyen vatandaşlarımız yukarıda belirtmiş olduğumuz kurum, kuruluş, dernek ve vakıflara başvuruda bulunabilirler. Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlarımızın en çok tercih ettiği başvuru seçeneği e-devlet ramazan yardımı başvurusudur.

Ramazan yardımı almak isteyen vatandaşlar için E-devlet üzerine kurulan sisten üzerinden kolaylıkla Ramazan yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Ramazan Kolisi Yardımı Nasıl Alınır?

Ramazan kolisi yardımı almak için başta muhtarlıklar olmak üzere belediye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay’a giderek veya resmi internet sitelerine giriş yaparak başvuru formu doldurmak suretiyle başvuru yapabilirsiniz.

Ramazan paketi yardımı almak için gerçek ihtiyaç sahibi olmalı, başvuru formu ve gerekli belgeleri başvuru yapacağınız kuruma teslim etmelisiniz.

Ramazan Kolisi Yardımı Kimlere Verilir?

Ramazan gıda ve erzak kolileri; işsiz ve muhtaç vatandaşlara, geliri olmayan kimsesiz yaşlılara, gelirsiz dul kadınlara, yoksul yani hane halkı kişi başı net aylık kazancı, net asgari ücretin 1/3’ünün altında olan vatandaşlara öncelikli olarak verilmektedir.

Ramazan Yardımı Kimlere Verilir;

 • İşsiz ve muhtaç kişiler
 • Yoksul ve dar gelirliler
 • Kimsesizler
 • Afetzedeler
 • Engelliler
 • Kronik hastalar
 • Geliri olmayan dul kadınlar
 • Geliri olmayan 65 yaş üstü yaşlılar
 • Muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları
 • Yetim ve öksüzler

Ramazan Kolisi Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ramazan yardımı alabilmeniz için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız ve bu durumu fakirlik belgesi ile ispatlamanız gereklidir.

İhtiyaç sahibi olan ancak üzerine kayıtlı menkul veya gayrimenkulü olan kişiler yardım alamazlar.

Başvuru için gerekli belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde tamamlayan her ihtiyaç sahibi vatandaş ramazan kolisi başvurusu yapabilir.

Ramazan Kolisi Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ramazan gıda ve erzak kolisi yardımı başvurusu için gerekli belgeleri sizler için maddeler halinde yazdık.

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • İkametgah belgesi
 • İşsiz kişilerin işsiz olduklarına dair SGK’dan alınması gereken belge
 • Mal beyanına ilişkin belgeler
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
 • Kira sözleşmesi

Bazı kişilerden özel durumlarına ilişkin ek belgeler talep edilmektedir.

 • Engelli bireylerden engelli raporu
 • Kronik hastalardan sağlık kurulu raporu
 • Afetzedelerden bilirkişi raporu
 • Eşi vefat eden dul kadınlardan eşlerine ait ölüm belgesi

Engellilere Yönelik Ramazan veya Bayram Kolisi Var Mı?

Engelli vatandaşlarımız ihtiyaç sahibi olmaları halinde belediye, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Kızılay ve derneklere başvuru yaparak yardım alabilirler.

Engelli bayram ikramiyesi haberleri doğru değildir. Bayram ikramiyesi sadece emekli vatandaşlara verilmektedir.

Engelli Ramazan kolisi yardımı için bağlı olduğunuz ilçe belediyesi veya kaymakamlıklara bağlı hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca e-devlet Ramazan yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İşveren Ramazan Kolisi Yardımı ve Sorgulama

İşveren ramazan kolisi yardımı ve sorgulama işleminizi yapabileceğiniz bir yer bulunmamaktadır. Ancak çalıştığınız işyerinde görevli personel size gereken bilgiyi verecektir.

Sosyal Yardım Ramazan Yardım Kolisi ve Sorgulama

Sosyal devlet anlayışı ile dar gelirli, muhtaç ve yoksul vatandaşlara bazı kurum, dernek ve vakıflar tarafından sosyal yardım yapılmaktadır. Sosyal yardımlar; ayni ve maddi yardım olarak ihtiyaç sahibinin muhtaçlık seviyesine, ailede yaşayan kişi sayısına ve yardımı yapacak olan yerin bütçesine göre belirlenmektedir.

Düzenli sosyal yardım alan hak sahiplerinin Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesi yardım kolileri ev adreslerine teslim edilmektedir.

Sosyal yardım Ramazan paketi yardımı almak istiyorum diyorsanız bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilirsiniz, ikametgahınızın bulunduğu kaymakamlık ve belediye binalarında başvuru formu doldurarak yardım talebinizi oluşturabilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınızı başvuru yaptığınız yer ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

ALO153 Beyaz Masa Hattı başvuru sorgulama için en çok tercih edilen seçenekler arasındadır.

Yazımızın içeriğinde Ramazan Paketi Yardımı, Ramazan Kolisi Yardımı, Ramazan Gıda ve Erzak Yardımı ile ilgili merak edilen soruları sizler için yanıtlamaya çalıştık…

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

4 Yorum

 1. Ben Yasemin Ö***** çok dardayım evimde yiyecek hiçbirşeyim yok nolur bana yardım edin lütfen sizden yardım istiyorum eşyam oturacak kanepem televizyonum çamaşır makinem bile yok buzdololabım bile yok o kadar muhtaç durumdayım oturacak halım bile yok eşimde amelye olduğundan işe almıyorlar ekmek alacak param yok o kadar zor durumdayım nolur bana yardım edin lütfen sizden yardım istiyorum

 2. Yardım edinin nolur 3 cocugumla dükkanda kaliyoz evim yok mide kanaması geçirdim ameliyat oldum ev temizliğine godemiyom bana yardım edin dükkan sahibi bizi çıkariyo

 3. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi doldurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaçımız var. 2 tane çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 2 sınıfa gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 1yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Mahallemizde bakkal yok gıda sebze-meyve temizlik koli yardım ihtiyaçımız var sizden yardım etmenizi istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu