devlet ödemeleri

Güncel

PTT Personel Alımı Ne Zaman

PTT Personel Alımı Ne Zaman 2023. PTT personel alımının ne zaman yapılacağı, başvuru tarihleri ve hangi şartlar altında gerçekleşeceği birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Bu yüzden PTT personel alımı ne zaman 2023 yılında da sorulan sorular arasında yer alıyor. PTT kadrosunda yer almak ve bu şekilde çalışmak isteyen kişiler PTT Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak duyuruları bekliyor.

PTT personel alımının 2023 yılında ne zaman yapılacağı ile ilgili tarih ile alakalı henüz kurum tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Henüz 2023 yılına yeni girildiği için bu konu hakkında açıklama yapılması için erken sayılabilir.

PTT Personel Alımı Ne Zaman 2023
PTT Personel Alımı Ne Zaman 2023

PTT Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak 2023?

Bu yüzden birçok kişi tarafından bu açıklama sabırsızlıkla bekleniyor. PTT her yıl kendi resmî web sitesi ile yaptığı açıklamada bu konu hakkında gerekli bilgilendirmeleri yapıyor.

Böylece PTT personel alımı için başvuracak kişiler neler yapmaları ve hangi tarihler arasında bunu yapmalarının gerektiğini bu şekilde öğreniyorlar.

Duyuru yapılmasının ardından PTT resmî web sitesi üzerinden bir kılavuz yayınlanıyor ve başvurular bu kılavuzdaki bilgilere göre gerçekleştiriliyor.

PTT bünyesinde çalışmak isteyen kişiler tarafından PTT iş başvurusu koşulları araştırılıyor. PTT’nin 2023 yılında çok fazla sayıda personel alması bekleniyor. Bu konuda beklentiler kurumun yaklaşık 15.000 kişi için personel alımı yapması ve buna göre bir kadro açması yönünde.

İlgili Makaleler

Personel alımı hakkında gerekli açıklamasının yapılmasının ardından 2023 yılında da vatandaşlar yapılacak sınavların ve mülakatların tarihleri hakkında bilgi sahibi olacaklar. Böylece katılım gösterme hakkına da belirlenen şartlar dahilinde sahip olacaklar.

Ardından yapılan değerlendirmeler ve sınav sonuçları ile birlikte kadro için en uygun olan kişiler kurum tarafından belirlenecek ve ilgili kadrolara yerleştirilecek.

TYT Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır 2023?

TYT sınav sonuçları ne zaman açıklanır 2023 sorusu sorulduğunda bunun için YKS sınavının da incelenmesi gerekmektedir. ÖSYM tarafından açıklanan bu seneye ait sınav takvimi sonrasında YKS için heyecanlı bir bekleyiş devam ediyor.

2023 yılında YGS sınavının ne zaman yapılacağı yani hangi ayda olacağı için birçok kişi araştırma yapıyor. 2023 yılında yapılacak olan YKS için çok sayıda öğrenci hazırlıklarını devam ettiriyor ve ÖSYM’nin yapacağı sınav takvimi açıklamasını bekliyor.

ÖSYM sınav takvimi ile ilgili yaptığı açıklamada YKS dahilinde olan Temel Yeterlilik Testi yani TYT için 17 Haziran olarak sınav tarihini belirledi. Bunun dışında Alan Yeterlilik Testleri yani AYT ve yabancı dil testi yani YDT 18 Haziran’da yapılacak.

Yakın dönemde Türkiye’de seçim olacağı için seçimle birlikte sınavların denk gelmemesi adına ÖSYM bir planlama yapıyor. Bu yüzden 2023 yılında ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimi geri çekilerek bu duruma çözüm bulunmak isteniyor.

Seçim dönemi ile çakışması nedeniyle 2023 sınav takvimi ÖSYM‘nin resmi internet sitesinden ve tüm sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarından kaldırıldı. Bu konuda bir çalışma yapacak olan ÖSYM ardından kesinleşmiş sınav tarihini açıklayacak.

PTT Memur Kaç Puanla Alınıyor 2023?

Personel alımı konusunda PTT tarafından yapılacak açıklamayı bekleyen kişiler aynı zamanda PTT memur kaç puanla alınıyor sorusunu da sormaktadır.

Bu konuda yapılan incelemelerde gişe ve büro görevlisi memur pozisyonları için bazı bilgilere bu pozisyonlara başvuru yapılabilmesi için en az 4 yıllık üniversite mezunu ya da YÖK tarafından kabul edilen yurt dışı okullarından mezun olmak gerekiyor. KPSS puanı için P3 puan türü baz alınarak en az 70 puan alınması gerekiyor.

Dağıtıcı pozisyonunda başvuru yapabilmek için PTT tarafından adaylardan en az 2 yıllık yüksek okul ya da buna denk olarak YÖK tarafından kabul edilen yurt dışı okulların ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Dağıtıcı pozisyonuna başvuru yapacak adaylardan KPSS için P93 puan türü baz alınarak en az 60 puan almaları talep ediliyor.

PTT Alımı Nasıl Oluyor 2023?

Birçok kişi personel alımına başvurmak için beklerken aynı zamanda PTT alımı nasıl oluyor diye de sormaktadır. Bu konu birçok kişi tarafından sıkça araştırılıyor ve detayları merak ediliyor.

2023 yılında PTT alımları için oldukça geniş bir kadro planlaması yapılması bekleniyor. PTT alımları için öncelikli olarak kurumun açıklama yapması ve başvuru şartlarını ilan etmesi gerekiyor. Daha sonrasında şartlara uygun olan kullanıcılar tarafından gerekli başvurular yapılıyor.

Başvuru yapılması için PTT personel alım şartlarını incelemek en doğru başvuruyu yapmanızı sağlayacaktır. Böylece uygun başvuru sahipleri kurum tarafından uygulanan sınav ya da mülakatlara katılabilirler.

Yapılan sınavların ya da mülakatların ardından başarılı olan kişiler arasından belirlenen kontenjan dahilinde kadrolara yerleştirme yapılacaktır. Başvuru esnasında adaylar https://www.pttteknoloji.com.tr/insan-kaynaklari/ tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilir. 

  • Adaylar başvuru sırasında en fazla 25 tercih yapabilir. 
  • Kurum tarafından yapılan personel alımı mülakatı sonucu asil olarak atanmaya hak kazanan ve mülakata hak kazanan adayların gerekli şartları taşımadığı tespit edilirse ve mazeretsiz bir şekilde mülakata katılmamaları halinde başvuruları geçersiz sayılacaktır. 
  • Bununla birlikte belirtilen bölümlerin dışında bölümlerden mezun olan adayların da başvuruları yine geçersiz sayılacaktır. 
  • Adayların aldığı puan KPSS ile aldığı puan ve mülakattan aldığı puanın aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacaktır. 
  • Yapılacak personel alımı sayısının 3 katı kadar aday mülakata çağrılacaktır. 
  • Sınav notu belli olduktan sonra en yukarıdan başlanarak personel alımı için ilan edilen pozisyon kadar atama işlemi gerçekleştirilecektir. 
  • Eşit puanların görülmesi durumunda, öncelikli olarak KPSS puanı daha yüksek olan aday seçilecektir. 
  • Eğer bu puanda da eşitlik bulunursa diploma tarihi açısından daha önce mezun olan kişi daha öncelikli seçilecektir. Yine eşitliğin olması halinde yaşı daha büyük olan aday öncelikli olarak seçilecektir.

Sınav sonuçları ve atamalar açıklandığında http://www.ptt.gov.tr ya da http://ik.ptt.gov.tr sonuçlara bakabilirsiniz. Ayrıca adayların cep telefonlarına ve mail adreslerine de bildirim yapılacaktır.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu