devlet ödemeleri

Sosyal Yardım

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2023? Nereden Alınır? Başvuru Formu

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nereden Alınır? Başvuru Formu. Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Patates Soğan Yardımı; Pandemi nedeniyle uzun süre kapalı olan restoran ve kafelere gitmesi nedeniyle tonlarca patates ve soğan üreticilerin elinde kaldı. Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla üreticilerin elindeki patates ve soğanlar alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı haberleri çıkmıştır.

Yazımızın içeriğinde patates, soğan yardımı nasıl alabilirim, patates soğan yardımı başvurusu nasıl yapılır ve patates soğan yardımı ile ilgili merak edilen soruları sizler için yanıtlamaya çalışacağız.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2023?

Ücretsiz patates soğan nasıl alınır; Patates ve soğan üreticisinin elinde kalan ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak. Tarım Mahsulleri Ofisi tarafından alımı yapılan patates ve soğanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla hak sahiplerine dağıtılacaktır. Kaymakamlığa bağlı hizmet Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından  düzenli yardım alan ihtiyaç sahibi ailelere patates soğanlar ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Patates soğan yardımı başvurusu nasıl yapılır; Patates soğan yardımı almak isteyen kişiler bulundukları mahallenin muhtarlığına başvuru yapabilirler.

Ayrıca; ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar ücretsiz patates soğan başvurusunda bulunmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek burada bizzat başvuruda bulunabilirler veya e-devlet platformu üzerinden bağlı oldukları belediyeyi seçerek başvuru yapabilirler.

Patates Soğan Yardımı Başvuru Formu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında patates soğan yardımı başvurusu esnasında sizlerden başvuru formu doldurmanız istenecektir. Başvuru formu doldurulması ve teslim edilmesi ile başvurunuzun değerlendirilme süreci başlamış olacaktır. Patates soğan yardımı başvuru formunda istenen bilgiler yardım yapılacak kişinin adı soyadı, iletişim bilgileri, adres bilgileri, gelir-gider bilgileri alınarak başvurular  değerlendirilmeye alınır.

Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Nereden Alınır? Başvuru Formu

Patates Soğan Yardımı Başvuru Sorgulama

Patates soğan yardımı başvurusunda bulunan ihtiyaç sahipleri hak sahibi olup olmadıklarını öğrenmek için patates soğan yardımı başvuru sorgulama yapabilirler. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında başvuru gerçekleştiren vatandaşlar vakfa bizzat giderek yada telefon ile iletişime geçerek hak sahibi olup olmadıklarını sorgulama yaparak öğrenebilirler.

Patates Soğan Yardımı Nereden Alınır?

Vatandaşlar tarafından merak edilen sorulardan bir tanesi de ücretsiz patates soğan nerden alınır sorusudur.

Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlara gıda yardımı kapsamında ücretsiz patates ve kuru soğan yardımı yapılmaktadır. Başvurular, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımları başvuru formunda belirtmiş oldukları ikametgah adreslerine teslim edilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından düzenli sosyal yardım alan hak sahiplerinin başvuruda bulunmalarına gerek yoktur.

Patates Soğan Yardımı Telefon Numarası

Telefon ile patates soğan yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile iletişime geçebilirler. Bulunduğunuz ile göre iletişime geçebileceğiniz telefon numaraları değişiklik göstermektedir.

İBB Patates Soğan Yardımı Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? İBB patates soğan yardım başvurusu için vatandaşların bağlı bulundukları ilçenin kaymakamlığına bağlı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek bizzat başvuruda bulunması gerekir.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Ankara il sınırlarında yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar patates soğan yardımı başvurusu için  Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne gidebilir, ALO153 Beyaz Masa Hattı ile iletişime geçebilir, e-devlet üzerinden veya mavi masa internet adresinden https://baskent153.ankara.bel.tr/Basvuru/1#/ başvuru oluşturabilirler.

Ankara Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru için gitmeden önce 0312 418 66 62 numarasını arayarak sürece dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz başvuru seçeneklerinden hangisi ile başvurularınızı gerçekleştirdiyseniz tekrar aynı seçenek üzerinden Ankara patates soğan başvuru sorgulama yaparak başvuru sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

Başvurular ortalama 15 ile 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.


Ankara Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama


Mersin Büyükşehir Belediyesi Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Sosyal Yardımlar Şube Müdürlüğü’ne bizzat giderek Mersin Belediyesi sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Mersin patates soğan yardımına internet üzerinden başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar https://www.mersin.bel.tr/dilek-sikayet linke tıklayarak başvuruda bulunabilirler veya info@mersin.bel.tr adresine mail gönderebilirler.

Patates Soğan Yardımı Kimlere Verilir?

Ücretsiz patates ve soğan yardımından ihtiyaç sahipleri yararlanacak. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri öncelikli olarak yardımdan faydalanacaktır.

 • Geçim sıkıntısı çekenler,
 • İşsiz kişiler,
 • Engelli bireyler,
 • Hasta ve bakıma muhtaç kişiler,
 • Muhtaç Şehit ve gazi yakınları,
 • Yaşlı kimsesiz bireyler,
 • Dul kadınlar patates soğan yardımından faydalanmaktadır.

Patates Soğan Yardımı Nereye Başvurulur?

Bağlı olduğunuz ilçedeki kaymakamlık binalarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından patates soğan yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Bakanlık; yeni hasat dönemi öncesi elinde patates ve kuru soğan bulunan üreticilerinin kayıplarını önlemek amacıyla alınan patates ve kuru soğanlar, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtarak ailelerin gıda giderlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

E-Devlet Patates Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Patates soğan yardımı başvuruları e-devlet üzerinden de yapılmaktadır. E-devlet platformunda bilgilerinizi girdikten sonra bağlı olduğunuz belediyeyi seçerek başvuru yapabilirsiniz.

E-devlet patates ve soğan yardımı başvurusu için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayabilirsiniz.

Başvuru sorgulama yapmak için aynı linki kullanabilirsiniz.

SYDV Patates Soğan Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kaymakamlık binalarında hizmet vermektedir. Başlı olduğunuz ilçedeki SYDV giderek patates soğan başvurusu yapabilirsiniz.

SYDV tarafından düzenli sosyal yardım yapılan hak sahiplerinin başvuru yapmasına gerek yoktur.

Kaymakamlık Patates Soğan Yardımı

Kaymakamlık patates soğan yardımı başvurusu için Kaymakamlık binalarında faaliyetlerine devam eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapabilirsiniz

4.9/5 - (54 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

7 Yorum

 1. Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2 tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokula 2sınıf gidiyor kırtasiye malzemesi ve tablet ihtiyaçımız var. Öbürü de 1yaşında bebek bezi ve ıslak mendil bebek püsküvisi ihtiyaçımız var. Mahallemizde bakkal yok sizden yardım etmenizi istiyorum. Ramazan mübarek günü sizden gıda sebze-meyve temizlik patates ve soğan yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 2. Ben epleks hastasıyım çalışamıyorum yeni havale geçirdim hastane de 3 gündür yatıyorum dum kurban bayramı 1 ci günü hastanemden taburcu oldum sizlerden aile ihtiyaç var. 2 tane kızım çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokula 3 sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyaçımız var. Öbürü de 1.5 yaşında bebek bezi ıslak mendil arkası kızarmış meğlem alamıyorum sizden yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiçbir bakkal yok sizden gıda soğan ve patates temizlik koli yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

  1. Yıkılma tehlikesi hane yardım talep ediyorum kira yardim i madi destek gıda yardımı ulusal hane yardımı ediniz yıkılma tehlikesi hane yardım talep ediyorum kira yardim i madi destek gıda yardımı ulusal

 3. Kiracıyım Durumum Yok Herhangi Bir Yardım Almıyorum Kiram 1.500 Elektrik Su Faturası Üst Üste Duruyor Zor Ödüyorum Eşim Hamile Daha Doğacak Çocuğuma Hiçbirsey Almadım Ben Sevdiğimi Kaçırdım Evlendik Ikimizinde Ailesi Destek Çıkmadı Ailemle Aynı Evde Yaşıyorduk Fakat Babam Bizi Kovdu Kendi Başınızın Çaresine Bakın Dedi Işim 1hafta Oluyo 10 Gün Olmuyo Kiram Geçikiyor Kimse Bize Destek Çıkmadı Bnde Sizden Yardım Bekliyorum Herhangi Bir Gelirim Yok Sadece Toplam Aylık 3.100 Alıyorum 1.500 Kiraya Gidiyo 250 Elektrik Faturası 190 Su Faturası Evin Masrafı Pazarı 1milyar Gidiyor Doğacak Çocuğuma Nasıl Gelecek Kurcam Bilmiyorum maddi geçimsizlik yaşıyoruz

 4. Gerçekten çok ihtiyacım var kiracıyım çok zorunda kiramı üdiyemiyorum gıda para yardımı çok ihtiyacım var ikiçocuğum var

 5. Ben epleks hastasıyım ve sağ elim donduralacak çalışamıyorum aile ihtiyacımız var. 2 tane kız çocuğu var. Birisi 9 yaşında ilkokul öğrenci 3sınıfa geçti kırtasiye malzemesi ve tablet alamıyorum ihtiyacımız var. Küçük kız çocuğu 1.5 yaşında bebek bezi ve lslak medil yardım etmenizi istiyorum. Mahallemizde hiç bir bakkalyok sizden gıda ve temizlik yardım etmenizi istiyorum. Yardım ederseniz hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 6. 8nufusumvar.6cocugumvar.hicbiryerdengelirimyok.kendime.gorebiris.bulamiyorum hala evime bir çuval patates ve soğan alamadım çocuklarımın kışlık sebzeye ve meyveye ihtiyaçları var ama alamıyorum lütfen bize yardımcı olabilir misiniz sizden yardım almak istiyoruz sizden sadece patates ve meyve yardımında bulunmanızı istiyoruz teşekkür ederiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu