devlet ödemeleri

Maddi Yardım

Para Desteği Nasıl Alınır 2023? Kimler Para Desteği Alabilir? Para Desteği Ne Kadar Oldu? Para Desteği Başvuru Formu

Para Desteği Nasıl Alınır? Para Destek Başvurusu Nasıl Yapılır? Para Destek Başvuru Formu

Para desteği programı için başvurular, e-Devlet Kapısı üzerinden veyahut ikametgâh adresinin bağlı olduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan başvuru yapılarak alınabilir.

Bu başvuruyu sadece hiçbir sosyal yardımdan faydalanmayan vatandaşlar yapabilmektedir.

Para Desteği Nasıl Alınır E-Devlet?

 1. E-devlet Üzerinden Para Desteği Nasıl Alınır? E-Devlet Kapısı’na girerek “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvuru” yazısını aratın.
 2. Daha sonra “Yeni Başvuru” yazan yere tıklayın.
 3. Bu linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru  tıklayarak direkt olarak başvuru sayfasına gidebilirsiniz.
 4. Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasına giderek de sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru link için https://turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayınız.
 5. Karşınıza çıkan formu eksiksiz doldurun ve Para desteğindne faydalanın.

E-Devlet sosyal yardım başvuru ekranı, maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar için kolayca erişilebilir bir hizmettir. İlk adım olarak, sadece T.C. numarası ile belgelere gerek kalmadan sosyal yardım başvurusu yapmak mümkündür.

Ancak, başvuru yapmadan önce Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar ve yararlanabilecek kişiler hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir.

Maddi destek için gereken şartlar ve kimlerin yararlanabileceği sorusu binlerce insan tarafından merak edilmektedir. Vatandaş 2023 para desteği nasıl alınır diye düşünmektedir.

Para Desteği Nasıl Alınır 2023
Para Desteği Nasıl Alınır 2023

Kimler Para Desteği Alabilir 2023?

 1. Türk vatandaşı olması gerekir.
 2. Mavi Kart’a sahip kişiler başvuru yapamaz.
 3. Yerleşim yeri Türkiye olanlar başvuru yapabilir.
 4. 18 yaşından büyük olanlar başvuru yapabilir.
 5. Hanesinde memur, muhtar veya noter bulunmayan kişiler, yurtdışında çalışmayan kişiler ve yurtdışı borcu olmayan kişiler başvuru yapabilir.
 6. Maddi geliri az olanlar.
 7. İhtiyaç sahipleri.
 8. Dul ve yardıma ihtiyacı olan bayanlar.
 9. Herhangi bir güvencesi olmayanlar

Devletten para desteği haberi geldi. Her aileye gelir durumuna göre maksimum 7.200 TL karşılıksız nakit yardım yapılacak.

İlk ödemeler bayram öncesinde yapılmıştır ve devam ediyor. Başvurular halen devam etmektedir ve ihtiyaç sahipleri e-Devlet aracılığıyla kolayca başvuruda bulunabiliyorlar.

Başvuru şartları arasında 18 yaşını doldurmamış ve mavi kartı olanların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtilmektedir.

Para Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır? 

 1. Para Desteği Başvurusu için Telefonunuzda bulunan e-Devlet uygulamasından ya da internet üzerinden “Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvuru” yazarak aratma yapın. Bu linke https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru tıklayarak hızlıca gidebilirsiniz. 
 2. Daha sonra “Yeni Başvuru” yazısına tıklayın.
 3. Bilgileri okuyarak onaylama işlemi yapın.
 4. Sonra hakkınızda başvuru ile ilgili konuların araştırılmasına izin verin.
 5. Kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizin yer aldığı sayfada bilgilerinizi kontrol edin. Daha sonra devam et butonuna basın.
 6. Başvuruya Esas Bilgiler” kısmında başvuru yapan kişi yakınlık durumunu girmelidir.
 7. Sonrasında haneye giren aylık toplam geliri yazın.
 8. Gelirlerinizi belirtin.
 9. Aile içinde 18 yaş altında bulunan çocuk sayısını belirtin.
 10. Başvuru gerekçenizi yazarak devam et tuşuna tıklayın.
 11. Hanenizde bulunan çocukların kimlik bilgilerini girin.
 12. Adı, soyadı, doğum tarihi ve cinsiyet kısmını doldurun.
 13. Çocuğun öğrenim durumunu seçin.
 14. Ekle tuşuna basın ve sonrasında devam edin yazısına tıklayın.
 15. Daha sonra ekranınıza gelen bilgileri kontrol edin. 
 16.  Hatalı olan bilgileri güncelledikten sonra “Başvur” yazısına tıklayın.

Yılbaşının gelişi ile vatandaşın para desteği başvurusu nasıl yapılır sorusu aklından çıkmıyor. Aile Bakanlığı, kaymakamlıklar ve vakıflar zor durumda olan ailelerin geçimlerini sağlamalarına yardımcı olmak için farklı destek planları sunmaktadır.

Maddi destek için başvuru yapanlar arasında genellikle işsiz, engelli, yaşlı ve çocuklarının okul masraflarını karşılamakta zorlanan kişiler yer alır.

Yardım ödemeleri dönemsel olabileceği gibi uzun vadeli de olabilir. E-devlet sosyal yardım başvurusunun nasıl yapılacağı ve gerekli koşullar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen birçok kişi vardır.

Başvuru yapmak için öncelikle e-devlet sosyal yardım başvuru hizmeti sayfasına giriş yapılması ve istenilen destek programının şartlarını incelemesi gerekir. Tüm koşullar yerine getirildiğinde başvuru olumlu sonuçlanması muhtemeldir.

Para Desteği Kimler Alamaz

 1. Kişi Türk vatandaşı değilse,
 2. Mavi kart sahibi ise,
 3. Yerleşim yeri yurt dışı ise,
 4. 18 yaşından küçük ise,
 5. Aile içinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan kişi var ise,
 6. Yurtdışında çalışan ve yurtdışından borcu olan kimse ise,
 7. Özel sandıklar kapsamında olan şahıslardan biri ise başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Para desteği alabilmek için genellikle bazı şartlar ve koşullar aranır. Peki nedir bu para desteği başvuru şartları nelerdir?

Bu şartlar ve koşullar, hangi kurum ya da kuruluşun para desteği sağladığına, hangi amaçla para desteği sağlandığına ve hangi vatandaşların para desteğinden yararlanabileceğine göre değişebilir.

Örneğin, devlet tarafından sağlanan para desteği genellikle gelir seviyesi düşük olan veya ihtiyaç sahibi olan ailelere verilir, kaymakamlıklar tarafından sağlanan para desteği ise genellikle yokluk içinde olan ailelere verilir veya sosyal sıkıntıları olan ailelere yapılır.

Ayrıca bir kurumun ya da kuruluşun para desteği sağladığı amacına göre de alınabilecek katılımcılar değişebilir. Örneğin sağlık hizmetleri ile ilgili para desteği sağlamak için sadece sağlık sorunları olan vatandaşlar alabilir, eğitim amacı ile verilen destek ise eğitim hayatına devam etmekte olan öğrencilere yapılır.

Vatandaşların para desteği alabilmeleri için genellikle bir başvuru süreci geçirmeleri gerekmektedir. Bu başvuru sürecinde, vatandaşların kendileri hakkında belirli bilgileri ve belgeleri (örneğin, maaş makbuzları, evraklar, gibi) sunmaları gerekebilir.

Ayrıca, kurum veya kuruluşun belirlediği ek şartlar ve koşullar da yerine getirilmesi gerekebilir. Örneğin, mavi kart sahibi olmak, belirli bir yaş sınırına sahip olmak, belirli bir bölgede ikamet etmek gibi.

Aile Destek Programı nedir?

Aile Destek Programı nedir? Aile Destek Programı ne tür şartları gerektirir? Kimler Aile Destek Programından yararlanabilir? İşte Aile Destek Programı başvuru ayrıntıları.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, muhtaç vatandaşlar için zaman zaman para ve diğer yardımlar yapmaktadır. Örneğin, şartlı eğitim ve sağlık yardımı, SED yardımı, şartlı doğum ve gebelik yardımı, kira yardımı gibi destekler sunmaktadır.

Aynı zamanda, dul kadınlara ve yetim çocuklara dul ve yetim aylığı, engelli vatandaşlara engelli aylığı, tüberküloz hastalarına tüberküloz maaşı ve 65 yaş ve üstü gelirsiz ve kimsesiz vatandaşlara yaşlılık maaşı vermektedir.

Nakit yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların, ikamet ettikleri yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gitmeleri ve hane kayıt formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, korona virüs pandemi sürecinde oluşan zorluklardan dolayı başlatılan pandemi sosyal destek ödemelerine de e-devlet üzerinden başvurabiliyorlar.

Özellikle 3. faz 1100 TL sosyal destek ödemelerinden, ilk iki faz ödemelerinde olmayan, aylık hane toplam kazancı 5000 TL ve üzeri olan vatandaşlar da faydalanabiliyorlar. Akıllara ise kimler para desteği alabilir sorusu geliyor.

Devlet Ödemeleri Maddi Yardım Başvurusu için Hemen https://www.devletodemeleri.com ziyaret edin.

5/5 - (20 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu