Belediye Yardımları

5500 tl öğrenci yardımı başvurusu

Öğrencilere 5500 TL yardım başvurusu e-devlet. Öğrencilere Başarı Teşvik Programı adı altında 5500 TL Destek Verilecek.

Öğrencilere 5500 tl yardım başvurusu e-devlet
Öğrencilere 5500 tl yardım başvurusu e-devlet

Öğrencilere 5500 TL yardım başvurusu e-devlet başvurusu

Öğrenciler için büyük bir fırsat. Başarı Teşvik Programı kapsamında lise ve üniversite öğrencilerine 5.500 TL destek sağlanacaktır. Bu haber, öğrenci destek ödemeleri ve başvuru süreci hakkında merak edilen tüm soruları birlikte bu haberimizde yanıtlayacağız.

5500 TL Telefon ve Bilgisayar Teknolojik Cihaz Desteği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5.500 TL‘ye kadar teknolojik cihaz desteği verileceğini duyurdu. Bu destek, 9.500 TL’yi geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için geçerli olacaktır.

Ayrıca, örgün eğitimdeki üniversite öğrencilerine bir yıllık ücretsiz 10 GB internet kotası sağlanacak ve 18 yaşına giren tüm gençlere 1 yıl süreyle geçerli Genç Kart verilecektir.

Başarı Teşvik Programı Nedir?

Başarı Teşvik Programı, devlet okullarında okuyan, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına destek sağlamayı amaçlamaktadır. Dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencileri net asgari ücretin %60’ına kadar, yükseköğretim öğrencileri ise net asgari ücret kadar destek alabileceklerdir.

Başarı Teşvik programı ile ihtiyaç sahibi ailelerin başarılı çocuklarına hem maddi destek sağlanmış olacak ve öğrencinin daha fazla derslerine motivasyonu sağlanmış olacak.

Başarı Teşvik Programı Başvuruları Ne Zaman?

Başarı Teşvik Programı’na başvuruların ne zaman başlayacağı ve başvuru şartları hakkında detaylar aile bakanlığı tarafından açıklanacak. Bu program için 1.5 milyar lira bütçe ayrıldı.

Okulların açılması ile birlikte Başatı Teşvik Programı başvurularının başlaması an meselesi diyebiliriz. Resmi açıklama gelir gelmez burada sizlerle paylaşacağız.

Başarı Teşvik Programı ile Kime Ne Kadar Destek Sağlanacak?

Dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine 2023 net asgari ücret olan 11 bin 402 TL üzerinden hesaplama yapılarak destek sağlanacaktır. Eğer asgari ücret yenilenirse, hesaplama yeniden yapılacaktır.

Mezun Olup İşe Girenlere Destek

İşe giren meslek lisesi mezunlarına, üç ayda bir dört defaya mahsus olmak üzere toplam net asgari ücret kadar destek sağlanacaktır. YKS oturumlarında ilk 500 binde yer alan öğrencilere ise tek seferlik başarı desteği verilecektir.

Öğrencilere 11 BİN 402 TL Başarı Teşvik Parası

Yurt içindeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerden not ortalaması 85 ve üstü olanlara net asgari ücret kadar, mezuniyetlerinde ise fakültede ilk 5’te yer alanlara başarı sıralamasına göre en fazla net asgari ücretin 2 katına kadar başarı desteği sağlanacaktır.

Başarı Teşvik Programı Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/lise-universite-basari-tesvik-programi-5500-tl-yardim/ Tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu