Güncel

Nusret Dünya Kupasını Nasıl Kaldırdı? Nusret ve Messi Arasındaki Olay Nedir? Nusr-et FİFA’dan Ne Kadar Ceza Aldı?

Nusret Dünya Kupasını Nasıl Kaldırdı? Nusr-et Kimdir? Nusret’i Kim Meşhur Etti? Nusret Ne Kadar Zengin? Nusret Kaç Yaşında? Nusret ve Messi Arasındaki Olay Nedir?

Nusret Dünya Kupasını Nasıl Kaldırdı?

Nusret Dünya Kupasını Nasıl Kaldırdı? Nusr-et Kimdir? Nusret’i Kim Meşhur Etti? Nusret Ne Kadar Zengin? Nusret Kaç Yaşında? Nusret ve Messi Arasındaki Olay Nedir?

Dünya Kupası tarihinin en zevkli finallerinden biri olan Arjantin-Fransa maçının normal süresi 2-2 skorla bitmesiyle uzatmalara gitmiştir. Uzatmalarda Arjantin bir gol atarak öne geçmişse de bu uzun sürmemiş be Fransa beraberliği yakalayarak uzatma süreside 3-3 skorla sonuçlanmıştır.

Penaltı vuruşlarına giden bu mücadelenin kazananı Arjantin olmuştur. Final maçının bitmesiyle et restoran işletmeciliği konseptinde dünyaca ünlü olan Nusret Gökçe’nin Ayrıca Nusret’in Di Maria’nın elindeki kupaya dokunması da tepkilere neden olmuştur.

Bu tepkilerin yaşanmasının altındaki sebep ise FIFA’nın koyduğu kurallardan biri olan “Mevcut Dünya Kupası tasarımı 1974 yılına uzanıyor. Dünyanın en tanınmış spor sembollerinden biri ve paha biçilmez bir simge olarak, orijinal FIFA Dünya Kupası yalnızca galipler, eski galipler ve devlet başkanları tarafından dokunulup tutulabilir.” şartının olmasından dolayı bu tepkiler yaşanmıştır.

Nusret’in yakın arkadaşı olan FIFA Başkanı Gianni İnfantino’nun dostluğunu kullanarak kupaya dokunduğu iddia edilmektedir.

Dünya’da Nusr-et restoranlarının adreslerini öğrenmek için https://www.nusr-et.com.tr/lokasyonlarimiz/ tıklayınız.

Nusr-et Kimdir?

Maden işçisi bir babanın 5 çocuğundan biri olan Nusret Gökçe, 9 Ağustos 1983 tarihinde Erzurum ilinin Şenkaya ilçesinde hayata gözlerini açmıştır.

Nusret iki yaşına girdiği zaman ailesi Erzurum şehrinden Darıca’ya yerleşmiştir. Nusret ise burada Darıca Faik Şahenk Ortaokulunda eğitim hayatını sürdürürken, ailesinin maddi anlamda zorluk yaşamasından dolayı altıncı sınıfta eğitim serüvenini sonlandırmıştır.

Nusret’in kasap mesleğine ilk başladığı yer Bostancı’daki kasaplar çarşısı olduğu bilinmektedir. Burada kasap çırağı olarak çalışan Nusret, 10 ustayla birlikte ve günde 18 saat olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. 

Nusret’i Kim Meşhur Etti?

Nusret, Bostancı’daki çıraklı sürecini bitirdikten sonra 2007 tarihinde İstinye Park’ta açılan kasap ve restoran şeklinde olan bir mekânda işe başlamıştır. Kasaplık mesleğinde tecrübesi artan Nusret’in dünyadaki kasap ve restoran olarak işletilen mekanları daha yakından görmek için Arjantin’e giderek fikir sahibi olmak istemiştir.

Nusret Arjantin gezisini tamamladıktan sonra tekrar çalıştığı işyerine gelerek tecrübelerini aktarmıştır. Daha sonra ise Nusret, Amerika’ya gitmeyi kafasına koymuş ve yeni tecrübelere yelken açmaya karar vermiştir. Bu doğrultuda Nusret üç aylık vize alarak Amerika’ya giderek New York’ta meşhur olan dört restoranda iş başvurusu yaparak maddi bir kazanç elde etmeden çalışmıştır.

Nusret’in bu mekanlarda ortaya çıkardığı menü çok talep görmüş ve New York Times’da bu başarıyı kaleme alarak dünyaya ilan etmiştir. Amerika yolculuğundan sonra tekrar Türkiye’ye dönen Nusret bir süre işsiz olarak devam etmiş ve kendi iş yerini açmak için bir fikir arayışı içerisine girmiştir.

Nusret’in arkadaşların biri olan Mithat Erdem’in yatırımcılığı öncülüğünde ilk restoranı açmıştır. Nusret 5-6 ay sonra Mithat Erdem’e borcunu ödeyerek et-restoran sektöründe tek başına hareket etmeye karar vermiştir.

Ancak bu durum fazla sürmemiş, 2012 tarihinden itibaren Doğuş Grubu Nusret’in et-restoran konseptine ortak olmasıyla Nusret’in ünü daha da artmıştır.

Nusret’in 2017 tarihinde yayınladığı ve 10 milyon üzerinden görüntülenmeye sahip olan “Osmanlı Bifteği” adlı internet videosu ve kendi tarzı olan tuz serpme hareketi sayesinde ünlü olma yolundaki engelleri daha hızlı bir şekilde aşmıştır.

Nusret’in, tuzu parmak uçlarını ön kola düşürürek tabağa dökme tarzı dünyada “Salt Bae” olarak bilinmektedir. Salt Bae hareketi sayesinde sosyal medyada takipçi sayısında oldukça bir artış olmasına ve dünyanın her tarafından birçok ünlünün Nusret’in restoranına gelmesine aracı olmuştur.

Nusret’in kazanmış olduğu ün sayesinde 2017 yılında çekilen ve tarihin ünlü uyuşturucu taciri olan Pablo Escorbar’ın hayatını konu alan Narcos dizisinin 3. Sezon tanımında yer almıştır.

Twitter sosyal medya platformunun Netflix’in Türkiye hesabından yayınlanan Narcos dizisinin 3.sezon tanıtım videosunda ise Nusret’in tuz serpme hareketini paylaşarak “Kurtlar sofrasına hoş geldiniz” açıklamasını yapmıştır.

Nusret Ne Kadar Zengin?

Dünyaca ünlü olan Nusret’in kendine özgü olan tuz serpme hareketi dünyada bir akım haline gelmiştir. İstanbul ve Miami gibi ünlü şehirlerde restoranları bulunan ve 31 Ocak 2020 tarihinden itibaren 14 şubeye sahip olan Nusret’in günden güne parasal anlamda zenginliği artmaktadır.

Nusret’in 1,5 milyar dolar değerindeki şirketinden ayrı lüks evleri, spor arabaları ve teknelerini bulunmaktadır.

Nusret Kaç Yaşında?

9 Ağustos 1983 yılında Erzurum’da doğan ve “Salt Bae” ismiyle anılan tuz serpme akımının sahibi olan Nusret Gökçe, 2023 yılından itibaren 40 yaşına girmiştir. Bekar olan Nusret’in boyu 1.64, 60 kilo ağırlığında ve Koç burcudur.

Nusret ve Messi Arasındaki Olay Nedir?

2022 Dünya Kupasının final maçı olan Arjantin-Fransa mücadelesini tribünde takip eden Nusret Gökçe, maçın son düdüğünün çalmasıyla sahaya inerek Messi’nin yanına giderek onu kolundan çekerek gitmesini engellemesi kameralara yansımıştır.

Bu görüntüler çerçevesinde Messi’nin ise, Nusret’in yaptığı fiziksel hareketleri karşısında onu görmezden gelmesi öncelikle Türkiye kamuoyunda ve dünyada günden konusu olmuştur.

Nusret Nereli?

Dünyada et pişirme konusunda popüler hale gelen Nusret Gökçe’nin memleketi ise Erzurum’un Şenkaya ilçesinin Paşalı köyüdür. Nusret geldiği yeri unutmayarak, annesi ve babası namına köyde kütüphane ve cami yaptırmıştır.

Ayrıca köyüne laboratuvar ve İngilizce kursu gibi merkezler açarak köyünün eğitim seviyesine katkıda bulunarak örnek bir vatandaş kimliğiyle hareket etmiştir.

5/5 - (23 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu