devlet ödemeleri

Maddi Yardım

Nakdi Ücret Desteği Neden Yatmadı? 1.787 TL Nakdi Yardım Nasıl Alınır? Başvuru Formu

Nakdi Ücret Desteği Neden Yatmadı? Nakdi Ücret Desteği En Son Ne Zaman Ödenecek? Nakdi Destek Ödemesi Bitti Mi? Nakdi Destek Ödemeleri Kaç Ay Verilecek?

Nakdi Ücret Desteği Neden Yatmadı?

Nakdi Ücret Desteği Neden Yatmadı? Nakdi Ücret Desteği En Son Ne Zaman Ödenecek? Nakdi Destek Ödemesi Bitti Mi? Nakdi Destek Ödemeleri Kaç Ay Verilecek?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 2019 yılında tüm dünyayı etkisi alan korona virüs kapsamında sınırları içerisinde yaşayan bazı dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşları için birtakım maddi yardım projeleri üretti.

Yapılan bu yardımlar, devletin sosyal devlet olma yolunda attığı önemli adımlardır. Aynı zamanda artan enflasyon oranları ile alım gücü gün geçtikçe düşen vatandaşı da maddi anlamda desteklemek, devletin asli görevlerinden birisidir. Bu amaçlarla vatandaşını koruma politikası da güden devlet, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarına birtakım maddi yardımlarda bulundu.

Ama son zamanlarda vatandaşlar nakdi ücret desteği neden yatmadı sorusuna cevap arıyorlar. Devletin verdiği bu maddi yardımlar korona virüs kapsamında yapıldığı için kısıtlamalar kalktığı için bazı yardımların da vatandaşa tahsilatı kesilmiş olup, başka bir yardım fonuna devredilmiş olabilir.

nakdi ücret neden yatmadı
nakdi ücret neden yatmadı

Nakdi Ücret Desteği En Son Ne Zaman Ödenecek?

Yukarıda belirttiğimiz gibi korona virüs tedbirleri kapsamında verilen nakdi ücret desteği en son ne zaman ödenecek diye merak ediyorsanız konuyu size şu şekilde özetleyebiliriz. 2019 yılından beri düzenli olarak hesaplara yatan bu maddi yardımların devletten tahsil zamanı 1 Temmuz 2021 olarak belirtilmiştir.

Ama biten bu yardım ödemeleri başka bir fona aktarıldığı için bu yardım türünden yeniden faydalanabileceksiniz.

Nakdi Destek Ödemesi Bitti Mi?

Salgın kapsamında verilen bu yardımların varlığını hala merak eden vatandaşlar, nakdi destek ödemesi bitti mi sorusuna devletten bir yanıt bekliyor.

Nakdi destek ödemesi bitti mi sorusuna yanıt bekleyen vatandaşlar için diyebiliriz ki, tam kapanmayla birlikte biten bu yardımlar, başka bir fona aktarıldı ve bu fonun adı da işsizlik sigortasıdır.

Talep ettiğiniz bu nakdi ücretleri İş-kur üzerinden talep edebilirsiniz. İş-kur kurumundan nakdi destek almak için;  https://www.iskur.gov.tr/is-arayan/issizlik-sigortasi/nakdi-ucret-destegi/#:~:text=Koronavir%C3%BCs%20(Covid%2D19)%20salg%C4%B1n%C4%B1n%C4%B1n,ve%20%C4%B0%C5%9EKUR%20taraf%C4%B1ndan%20yap%C4%B1lan%20%C3%B6demedir. Linkine tıklayabilir hızlı ve güvenilir bir şekilde iş-kur sitesine başvuru yapabilirsiniz.

Nakdi Destek Ödemeleri Kaç Ay Verilecek?

Nakdi destek ödemeleri kaç ay verilecek diye araştırma yapan vatandaşlarımıza için diyebiliriz ki, devlet eliyle verilen bu yardım türüne süreli ya da süresiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

En az on iki ay süreyle verilecek olan bu yardım türünün süresi bittikten sonra tekrardan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Devlet tarafından verilecek olan bu yardım türünden faydalanacak kişiler ise şu şekilde belirtilmiştir;

  • 3294 sayılı kanun kapsamında bulunan kişi ya da aileler
  • Asgari ücret altında yaşamaya çalışan kişiler
  • Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlar
  • 65 yaş üstü vatandaşlar
  • Çocuklarının ve kendi giderlerini karşılayamayacak durumda olanlar
  • Hiçbir yerden hiçbir şekilde geliri bulunmayanlar
  • Sosyal sağlık güvencesi olmayanlar

Nakdi Ücret Desteği 2022 Ne Kadar?

 Bu yardım türüne başvurmak isteyen kişiler nakdi ücret desteği 2022 ne kadar sorusuna cevap aramak için çalışmalara başladı. Yapılacak olan bu yardımın ücreti aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından 1.787 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

5/5 - (13 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

  1. Eşim mefat etti evim kira 1200kiram tl kiram elektrik borcum var on buçuk milyar şu borcum var şu dört buçuk milyar 5 çocuğum var calisanim yok ikisi okuyo çok zor durumdayim yardımcı olursanız ihtiyaçlarını karşılamıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygilarim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu