Haberler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Asgari Ücret İçin Rakam Verdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Asgari Ücret İçin Rakam Verdi. 2024 Asgari Ücret Tahminleri ve Beklentiler

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Asgari Ücret İçin Rakam Verdi. MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği), ülkemizdeki çalışanların en önemli meselelerinden biri olan asgari ücret konusunda yeni bir bakış açısı sunuyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Asgari Ücret İçin Rakam Verdi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)
Asgari Ücret İçin Rakam Verdi

Derneğin Genel Başkanı Mahmut Asmalı, çalışanların hak ettikleri ücreti almasının öneminin altını çizerek, alın teri döken her bireyin emeğinin boşa gitmemesi gerektiğini vurguluyor.

Asgari Ücret İçin Bir Formul Geliştirilmeli

Asmalı’ya göre, yeni yılda uygulanacak asgari ücret, önceki dönemlerde olduğu gibi, çalışanları enflasyon ve fiyat artışlarının altında ezdirmemeli. Özellikle enflasyonist dönemlerde asgari ücretin belirlenmesinde yaşanan belirsizliklerin ve spekülasyonların önüne geçilmesi için kalıcı bir formülün geliştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

2024 Asgari Ücret Tahminleri ve Beklentiler

Yeminli Mali Müşavir Ahmet Kurtuluş‘a göre, enflasyon artı büyüme, asgari ücretin belirlenmesinde dikkate alınması gereken önemli faktörlerden biri. Hükümetin geçmişteki politikalarının genellikle asgari ücretlileri enflasyonun altında ezdirmeme yönünde olduğunu belirten Kurtuluş, geçen yılın enflasyon oranına göre asgari ücrette ciddi bir artış yapıldığını hatırlatıyor.

Gelecek Yılın Asgari Ücreti Öngörüler ve İhtimaller

Kurtuluş’un öngörülerine göre, yıl sonu itibarıyla enflasyonun yüzde 65-70 civarında olması beklenirken, asgari ücrete yapılacak zammın da bu oranlara paralel olması muhtemel. Bu tahminlere göre, şu an 8506 TL olan asgari ücretin, yüzde 100 oranında artışla 17 bin TL’ye yükselmesi bekleniyor.

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu