Haberler

Mersin’de Yağıştan Dolayı 323 İhbar Geldi ve Müdahale Yapıldı

Mersin'de Yağıştan Dolayı 323 İhbar Geldi ve Müdahale Yapıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Basıl Açıklamasında Bulundu. Korkacak Bir şey Yok Dendi

Mersin’de Yağıştan Dolayı 323 İhbar Geldi ve Müdahale Yapıldı Mersin ilimizde 18.11.2023 tarihinde öğleden sonra başlayan ve 19.11.2023 gece saatlerine kadar devam eden şiddetli yağışlar ve fırtına, bir dizi olaya neden oldu.

Mersin'de Yağıştan Dolayı 323 İhbar Geldi ve Müdahale Yapıldı
Mersin’de Yağıştan Dolayı 323 İhbar Geldi ve Müdahale Yapıldı

Kriz Merkezi Hızla Müdahale Etti

Valiliğimiz koordinasyonunda, Mersin Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi ve İl Güvenlik ve Koordinasyon Merkezi (GAMER) bünyesinde, ilgili kurumların temsilcilerinden oluşan kriz merkezi, olayları yakından takip etti. İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları, AFAD İl Müdürlüğü, Karayolları Bölge Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ve İtfaiye Daire Başkanlığı gibi kurumların işbirliğiyle müdahale süreci başlatıldı.

Su Baskınları, Heyelanlar, Ağaç Devrilmesi ve Daha Fazlası

Şiddetli yağış ve fırtına sonucunda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne toplam 323 olay ihbarı geldi. Bu olaylar arasında 262 su baskını, 14 heyelan ve taş düşmesi, 34 mahsur kalma, 8 ağaç devrilmesi, 2 trafik kazası, 1 teras göçmesi, 2 yıldırım düşmesi bulunmaktadır. Hızla intikal eden ekipler, ihbarlara anında müdahale etmiş ve can kaybı yaşanmamıştır.

Hasar Tespit Çalışmaları Devam Ediyor

Olaylara karışan yerlerde hasar tespit çalışmaları başlatılmış olup, ilgili bölgelerde oluşan zararın boyutları belirlenmektedir. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmamış olması, hızlı müdahalenin etkisini gösterdiğini gösteriyor.

Kamuoyuna Duyuru Mersin Dayanışma İçinde

Mersin’de yaşanan bu olumsuz hava koşulları sonrasında, ilimizdeki tüm kurumların koordineli bir şekilde hareket ettiğini belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

5/5 - (3 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu