Doğalgaz Yardımı

Mersin belediyesi doğalgaz yardım başvurusu

Mersin belediyesi doğalgaz yardım başvurusu. Mersin Yenişehir belediyesi doğalgaz fatura desteği. Mersin Mezitli belediyesi doğalgaz fatura destek formu. Mersin belediyesi Doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir? 

Mersin belediyesi doğalgaz yardım başvurusu

Mersin Belediyesi Doğalgaz Yardımı. Siz ve aileniz için güvenli, konforlu ve sıcacık bir evde yaşamak istemenizin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle, artan hizmet maliyetinizi dengelemek, sizleri maddi yönden birazcık da olsa rahatlatarak ihtiyaç duyduğunuz yardımı sağlamak için çok çalışıyoruz.

Mersin belediyesi doğalgaz yardımı, düşük gelirli Mersin bölgesi sakinlerine gazlı ısıtma faturalarında yardımcı olmak amacıyla, kamu hizmeti yardım programı geliştirmiştir.  Gaz kesintisi bildirimi aldıysanız, acil mali yardım için başvurabilirsiniz.

Mersin Yenişehir belediyesi doğalgaz fatura desteği

Mersin Belediyesi olarak en büyük amacımız, özellikle bu zorlu zamanlarda doğal gaz faturalarını ödemede yardıma ihtiyaç duyanlara yardım etmektir.

Programımız, hak kazanan hanelere doğal gaz faturaları için parasal kolaylık sağlıyor. Doğalgaz fatura destek formunu eksiksiz ve doğru doldurduğunuz takdirde sizde doğalgaz yardımından yararlanabilirsiniz.

mersin belediyesi 1150 tl doğalgaz yardım başvurusu
mersin belediyesi 1150 tl doğalgaz yardım başvurusu

Mersin Mezitli belediyesi doğalgaz fatura destek formu

Mersin Mezitli Belediyesi doğalgaz yardımına başvurmayı düşünüyorsanız öncelikle doğalgaz yardım başvuru formunu doldurmanız gerekir. Bu formlar aylık kazancınız, mesleğiniz, gelirleriniz, giderleriniz, aylık fatura ödemelerinize dair birtakım sorulardan oluşuyor.

Mersin Belediyesi değerlendirme kurulu sorulara verdiğiniz yanıtları ve teslim ettiğiniz belgeleri inceledikten sonra size yardım edilip edilmeme konusunda karar veriyor. 

Yani form ile sizin muhtaçlık durumunuzu tespit etmek amaç ediliyor. Bu yüzden de doğalgaz yardımı, almayı düşünüyorsanız formdaki sorulara doğru yanıtlar vermeniz gerekir.

Aksi halde muhtaç veya dar gelirli olmamanız  rağmen kendinizi işsiz ve muhtaç gösterirseniz bu durumun Mersin belediyesi  tarafından fark edilmesi sonrasında cezai yaptırıma maruz kalabilirsiniz.

Doğalgaz faturası yardımı almak isterseniz Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine bizzat başvurmanız gerekir.

Doğalgaz fatura destek formunu e devlet üzerinden   https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti  linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Doğalgaz fatura destek formunu istenen bilgileri eksiksiz girdikten sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır. 

Doğalgaz Yardım Başvurusu Ne zaman sonuçlanır?

En çok merak edilen konulardan biride doğalgaz yardım başvurusunun  ne zaman sonuçlanacağıdır. Doğalgaz yardım başvuru yaptıktan sonra hemen hemen 14 gün içerisinde başvurunuzun olumlu yada olumsuz sonucuna ulaşabilirsiniz.

Doğalgaz yardımı başvurunuzun kabul edilip edilmediğini öğrenmek için ALO183 ya da ALO144 Sosyal Destek hatlarından birini arayarak destek almanız gerekir.

Mersin belediyeyi ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfını aramak suretiyle de başvurularınızın son durumunu takip edebilirsiniz.

E-devlet üzerinden ya da  farklı bir platform üzerinden şu an için sorgulama  yapılamadığını belirtmek isteriz.

Mersin belediyesi Doğalgaz fatura desteği alma şartları nelerdir? 

Derya Yanık doğal gaz fatura desteği hem ön ödemeli hem faturalı sayaç kullanan hanelere  vereceklerini aktarmıştır, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek.

Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yansıtılacak.” bilgisini vermiştir. Derya Yanık Doğal Gaz Tüketim Desteğini ısıl harita baz alınarak iki dönemlik belirlediklerini ve tutarın yıllık 450 ila 1150 Türk Lirası arasında değişeceğini de ayrıca belirtmiştir.

Mersin belediyesi Doğalgaz fatura desteği Başvuru şartları nelerdir?

  • Türk vatandaşı olmak zorundasınız.
  • E devlet üzerinden destek programına başvuruda bulunmanız gerekir.
  • Doğal gaz arzı sağlanan Mersin de ikamet ediyor olmanız gerekir.
  • İkamet adresinizde faturalı sayaca bağlı ya da ön ödemeli doğalgaz aboneliğinizin bulunması gerekir.
  • Ödeyeceğiniz faturanın mesken abone grubuna ait olması gerekir.
  • Ayrıca hakkında  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi şarttır.

Doğalgaz yardımı başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/dogalgaz-yardimi/ sayfasını ziyaret edin.

4.2/5 - (11 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu