devlet ödemeleri

Güncel

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı Nedir? Masaj Salonu Tazminat Davası Açabilir Mi?

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı Nedir? Masaj Salonu Randevu İcra Dava Kâğıdı. Masaj Salonu Tazminat Davası. Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı Nedir?

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı Nedir? Randevu dolandırıcılığı, 2022’ye damgasını vurmuş ve pek çok kişinin büyük ölçekte dolandırılmasına sebep olmuş yeni bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde dolandırıcılık faaliyetleri içerisinde olan pek çok salonun ve hukuk bürosunun da ortaya çıktığı görülmüştür.

Masaj salonu randevu dolandırıcılığı nedir sorusu son yılların en popüler soruları arasında yer almaktadır. Pek çok kişinin bu tür dolandırıcılık numaralarıyla karşı karşıya kalmasıyla birlikte adli makamlar da gerekli önlemlerin alınmaya başladığını açıklamıştır.

Masaj salonu randevu dolandırıcılığıyla birlikte aslında insanların büyük çoğunluğunun korkuyla sindirilmesi ve bu sayede paralarının alınması hedeflenmektedir. Bu durum genellikle insanların masaj salonlarına fiyat sormak için girmesiyle başlar. Fiyat bilgisi aldıktan sonra salon görevlisi tarafından zorla ya da ikna edilerek bir randevu tarihi belirtilir.

Bunun için de standart bir prosedürmüş gibi gösterilen formun doldurulması istenir. Form aslında senet görevi de görmektedir fakat kişi o an bu durumun farkına varamaz. Form doldurulduktan sonra masaj salonu görevlisi belirtilen tarihte kişinin salona gelmemesiyle birlikte icra talebinde bulunur. Fakat bu durum genellikle dolandırıcı hukuk bürolarının da işin içerisine girmesiyle ilerlemektedir.

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı
Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı

Masaj Salonu Randevu İcra Dava Kâğıdı

Masaj salonlarının icra talebinde bulunabilmesi için elbette ki bir avukatı olmak durumundadır. Bu noktada yukarıda da belirtildiği üzere bir dolandırıcı avukatla iş birliği yapılması gerekmektedir. Hukuk bürolarıyla yapılan anlaşma da genellikle alınan ödeme üzerinden kâr marjı olarak uygulanmaktadır.

Bu kapsamda pek çok kişi masaj salonu randevu icra kâğıdı ile korkutulmaya çalışılır. Fakat herhangi bir imzanın ya da kişisel verinin bulunmaması durumunda elbette ki icra talebinde bulunulması da mümkün değildir. Hukuk bürolarının aylar süren taciz aramaları yalnızca kişilerin konuyla ilgili korkutularak sindirilmesini hedeflemektedir.

Bu sayede de istenilen tutarın IBAN üzerinden havale yoluyla alınabilmesi mümkün hale gelmektedir. Masaj salonlarının resmi ve yasal hizmet sunan hukuk bürolarıyla çalışması durumunda ise “YASAL UYARI” olarak da bilinen resmi kısa mesaj gönderme yetkisi vardır.

İlgili Makaleler

Bu yetkinin kötü emellerle kullanılıyor olması insanların da durumun bir dolandırıcılık faaliyeti olduğunu görememesine ya da geç fark etmesine sebep olur. Elbette ki bu sırada ödemenin de çoktan yapılmış olmasıyla birlikte bir daha hukuk bürosuna ulaşmak mümkün değildir.

Masaj Salonu Randevu Dolandırıcılığı

Randevu dolandırıcılığı çağın en büyük dolandırıcılık faaliyetleri arasında gösterilmektedir. Böylece pek çok vatandaşın da büyük oranda ödeme yapmasıyla sonuçlanmaktadır. Randevu dolandırıcılığı aynı zamanda pek çok ana haber bülteninde de yer alan kritik bir konudur.

Bu durum hakkında bilinçlenmek ve güvenilir olmayan hiçbir belgeye, forma, senede imza atmamak mühimdir. Bunun yanı sıra kişisel verilerin korunmasına da dikkat ederek herhangi bir şekilde üçüncü kişilerle paylaşılmamalıdır. Aksi durumda randevu dolandırıcılığı gibi yeni tip dolandırıcılık metotlarıyla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Masaj salonu randevu dolandırıcılığı son yıllara damgasını vuran yeni bir teknik olarak görülmektedir.

Bu tip dolandırıcılık faaliyetleriyle karşılaşan kişilerin hakkını arayabilmesi için pek çok yöntem vardır. Bu yöntemler sayesinde dolandırıcılara ödenen paraların geri alınabilmesi dahi mümkündür. Bunun için en yakın Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulunmak ve tüm delilleri sunmak gerekli ilk hamlelerden biridir.

Bu sayede salonun ve hukuk bürosunun tehditkâr çağrıları ve kısa mesajları son bulacaktır. Fakat öncesinde bir ödeme yapılmışsa ya da suç duyurusunda bulunduktan sonra dahi çağrılar devam ediyorsa dava açmak en doğrusu olacaktır.

Masaj Salonu Tazminat Davası

Dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan masaj salonlarına tazminat davası açmak mümkündür. Bu durum ödeme yapmış kişilerin de ödemelerini geri alabilmesiyle sonuçlanır. Bu sebeple masaj salonu tazminat davası yolunu izleyerek hak talebinde bulunmak mümkündür.

En nihayetinde ortada bir haksız kazanç durumu söz konusu olacağı için gerekli delillerin sunulmasıyla birlikte mahkemenin inisiyatifinin olumlu yönde olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Salona açılacak olan tazminat davası sırasında salon tarafından mağdur edilmiş farklı kişilerle karşılaşmak ve davada sunulacak olan delillerin gücünü arttırmak mümkündür.

Her gün yüzlerce ve her ay on binlerce kişi randevu dolandırıcılığı ile birlikte büyük çapta ödemeler yapmak durumunda kalıyor. Bu aslında kişilerin boş anının kollanmasıyla birlikte farkında olmadan imzalatılan senetlerin tezahürü olarak da bilinmektedir. Bunun yanı sıra masaj salonunun kapısından içeri dahi girmemiş kişilere de icra talebinde bulunulduğu bilinmektedir.

Düzenlenen sahte bir senet ve taklit imzayla birlikte bu tip durumlarla karşılaşmak mümkündür. Böylesi dolandırıcılık faaliyetleriyle karşı karşıya kalan kişilerin yapması gerekenler sırasıyla suç duyurusunda bulunmak ve dava açmaktır.

Not: Hiç bir masaj salonu randevuya gitmediniz diye size dava açamaz. Başınıza böyle bir şey geldiyse yorum olarak bildirin.

4.9/5 - (16 Oy )

Merve Keser

Sosyal Yardım ve Maddi Yardım Başvuruları Hakkında Son Gelişmeleri Siz Değerli Takipçilerimiz İle Paylaşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu