Kömür Yardımı

Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 

Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu. Malatya Belediyesi Kömür Para Desteği. Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu. Devletin sunduğu maddi destek yardımları geçim sıkıntısı çeken kişilerin maddi olumsuzluklarını kapatmaya yardımcı olmaktadır.

Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu 
Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu

Özellikle soğuk kış mevsimine adımlarımızı attığımız şu günlerde yakıt tüketim gereksinimi daha da fazla artmaya başlamıştır. Isınma ihtiyaçları da kış aylarında önemli bir gider haline gelirken, devletin nakdi destekleri kömür alımının daha rahat yapılmasına yardımcı oluyor.

Malatya Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafındanda il sınırları içerisinde yaşayan yoksul kişilere karşı kömür yardımı yapılıyor. Böylelikle kömür desteğinden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, başvurularını yaparak kömür desteğinden yararlanma ayrıcalığına sahip oluyor.

Malatya Belediyesi kömür yardım başvurusu aracılığıyla binlerce dar gelirli kişilerin tespit edilerek yardımdan yararlanmaları da sağlanmaktadır. 

Malatya Belediyesi Kömür Para Desteği 

Malatya Belediyesi kömür yara yardımı sayesinde bölge halkı kışı daha rahat şekilde geçirme şansına sahip olmaktadır. Üstelik yoksul vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen yardımlar süreklilik gösterirken, yakıt gereksinimlerinin haricinde fatura borçlarını ödeme konusunda sıkıntı yaşayanlara yönelikte yardımlar tüm hızıyla yapılmaya devam ediliyor.  

Malatya Belediyesi kömür para desteği yardımlarından faydalanmak isteyenler ilgili makama başvurularını ileterek daha rahat bir yaşam sürme imkanına sahip olmaktadır. 

Sosyal yardım projelerinin her kesimden kişiye umut olduğu şu günlerde pek çok yardımlar yapılmış ve hala daha yapılmaya devam etmektedir. Kömür para desteklerinin yanı sıra yoksul olanlara yönelik yapılan bir başka yardımlardan biri de şunlardır:

 • Gıda yardımları 
 • Kırtasiye malzeme yardımları 
 • Doğalgaz yardımı 
 • Elektrik yardımı 

Birçok yardım projesi vatandaşların daha rahat yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır. Başvuru yapan kişilerin bilgileri sistemde kayıt altına alınacak olurken, ilgili makam tarafından yapılacak detaylı incelemelerin ardından para yardımı yapılmaktadır. 

Benzer İçerikler

Kömür Yardımı

Malatya Belediyesi Kömür Yardım Başvuru Formu 

Malatya Belediyesi yardım başvurusu formunu doldurarak kömür yardımından yararlanmak için taleplerinizi iletebilirsiniz. Malatya Belediyesi kömür yardım desteği hem Belediye binasına giderek hem de online olarak yapılmaktadır. 

Belediyenin yürüttüğü sosyal destek projelerine başvuru yapmak için belediye binasına gidebilir ve orada form doldurabilirsiniz.

Aynı zamanda e-devlet aracılığıyla online olarak başvurunuzu buraya https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet sistemine bilgileriniz ile giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Sosyal Yardım” yazın. Çıkan sonuçlar içinde “Sosyal Hizmet Başvurusu” seçeceğine tıklayın.

Ardından karşınıza çıkacak ekranın sağında “Yeni Başvuru” seçeneğine tıklayarak başvuru formuna ulaşmış olacaksınız. Bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde girip başvurunuzu tamamlayınız.

Ayrıca 0444 51 44 numaralı hattan yetkili kişilere ulaşarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz. Daha etkin bir çözüm üretebilmek amacıyla ALO 153 hattı aracılığıyla da vatandaşlara 7/24 çözüm üretilmeye devam edilmektedir. Malatya Belediyesi istek, öneri ve şikayetlerinizi telefonla yapabileceğiniz gibi dilerseniz de buradan https://crm.malatya.bel.tr/ iletebilirsiniz.

Malatya Belediyesi Kömür Alma Şartları 

Malatya Belediyesi kömür yardımlarından yararlanmak için istenen şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Çünkü bu yardımların asıl amacı, yoksul olan kişilere destek olabilmek maksadıyla gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple vatandaşlara yönelik yapılan yardımların belirli şartlarda gerçekleşmiş olduğunun altını çizmemiz gerekir. Malatya Belediyesi kömür alma şartları neler olduğuna dair inceleme yapıldığında:

 • Maddi sıkıntı yaşayanlar 
 • Yaşlı ve çalışamayan bireyler
 • Fakirlik belgesi bulunanlar
 • Eşinden ayrılan işsiz kadınlar 
 • İşini yapmaya engel fiziksel sorunları olanlar 
 • Kalabalık ev hanesine sahip olan ve kazancı asgari ücretin altında olanlar 
 • Malatya’da yaşayanlar (Malatya dışındaki başvurular kabul edilmemektedir)

Bu şartlar dahilinde vatandaşların kömür yardım desteğinden yararlanacak olduklarını söylemeliyiz. Kömür yardım desteğinin sürekli mi yoksa belirli aralıklar şeklinde mi yapılacak olduğu da son dönemde merak edilen bir başka önemli konulardan biridir.

Eğer ki yoksul olan kişi yakıt tüketimi ve diğer ihtiyaçları konusunda çok zor şartlar altındaysa o zaman yetkili makam tarafından yardımların her ay yapılacak olduğunu söylemeliyiz. Her ay yapılacak yardımlar sayesinde vatandaşlarda maddi konulardaki sıkıntılarını çözümlemiş olacaktır.

5/5 - (4 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu