Güncel

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? Başvuru Formu

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım. Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Paketi. Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Eden Kuruluşlar. Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Edenler

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım

Maksimum Haber. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni evlenenlere yardım kampanyası hizmeti sunmaktadır. Günümüzde kampanyadan yararlananların sayısı oldukça yüksek boyutlardadır.

Bu kampanyalardan yararlanarak kişiler daha rahat bir şekilde çeyizlik eşyalarını düzebiliyorlar.

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Paketi

Yeni evlenenlere yardım paketi kapsamında T.C. devleti yardım hizmetleri sunar. Devlet destekli evlilik yardımı, belirli koşullar sağlandığında  evlilik aşamasındaki kişilerin eksikliklerin giderilmesi için verilen destektir.

Ancak destek başvurusu, destek alınmadan 3 yıl önce yapılır. Kişilerin bu hizmetten yararlanabilmeleri için bir banka hesabı açmaları ve düğünleri için para biriktirmeye başlamaları gerekmektedir. Kişisel tasarruf bazında devlet desteği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

Devletten yetim aylığı alan kız çocuklarının yararlandığı çeyiz desteği, bir defaya mahsus olmak üzere iki yıl veya 24 ay yetim aylığı ödenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Devlete bağlı kuruluşlar yeni evliler için destek sağlar. Devlet kurumları tarafından sağlanan evlilik ödenekleri, uygun başvuru sahiplerine evlilik ikramiyesi ve evlilik ödeneği adı altında dağıtılmaktadır.

Evlilik yardımından yararlanmak için ilk yapılması gereken banka hesabı açmaktır. Çeyiz hesabı denilen bu hesapta kişilerin birikim yapması gerekir. Ancak tasarruf, hesap açılışında belirlenen limitin altına düşmemelidir. Kişiler her ay limitin altına inmeden hesaplarını belirli bir miktar ile doldururlar.

Hesaptan para çekmemek önemlidir. Devlet, her ay ödenen miktara bağlı olarak belirli bir oranda destek sağlar. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen ve uygulanan proje, evlilik ve düğün maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

maksimum haber 1000 tl yardım
maksimum haber 1000 tl yardım

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Eden Kuruluşlar

Yeni evlenenlere yardım eden kuruluşlar çok kapsamlı bir inceleme alanına sahiptir. Evlilik yardımı alabilmeleri için kişilerin aşağıdaki evraklara sahip olmaları gerekiyor. Bu evraklar;

 • Yardımdan yararlanmak için bir çeyiz hesabı gereklidir. Çeyiz hesabı açılabilmesi için kimlik fotokopisi ve adres beyan belgelerinin bankaya ibraz edilmesi gerekmektedir. Standart hesap açmak için gerekli belgeler tam olarak eksiksiz şekilde istenmektedir.
 • Hesap açılırken, işlemin evlilik kampanyası yararına olduğu görevliye bildirilmelidir. Bu sayede açılacak hesapta yapılan işlem ile hesap çeyiz hesabına dönüştürülür. Normal bir birikim hesabından farklı olarak kişilerin bu hesabı evlenecekleri kişi ile açmaları gerekmektedir.
 • Belge imzalandıktan sonra en az 3 yıl süreyle birikim yapılması gerekir.
 • 3 yıl sonra hem devlet destekli evlilik yardımları hem de devlet destekli düşük faizli evlilik kredileri mevcuttur.

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Edenler

Yeni evlenenlere yardım edenler birçok açıdan kişilere yardım elini uzatmaktadırlar. Devlet destekli olarak gerçekleşen yardım kampanyalarının başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir;

 • Bireyler evlilik kampanyası almak istedikleri bankaya tanıma fırsatı ile başvurmalıdırlar.
 • Bireylerin bankaya başvururken aylık birikim oranlarını beyan etmeleri gerekmektedir.
 • Bireyler ayda 100 ile 1.000 TL arasında hesaplarına para yatırmalıdır.
 • Çiftlerden en az birinin 27 yaşında olması gerekmektedir.
 • Açılan hesabı her iki kişi de bilmeli ve hesabı birlikte açmalıdır.
 • Her iki eş de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.
 • Eşler ağır bir şekilde ceza almamış veya kötü şöhretli suçlar işlememiş olmalıdır.

Maksimum Haber Yeni Evlenenlere Yardım Başvurusu

Yeni evlenenlere yardım başvurusu günümüzde oldukça fazla gündeme gelen konular arasındadır. Fakat bazı durumlarda kişilere yardımlar verilmemektedir. Bu durumlar şu şekilde özetlenebilir;

 • Tutarsız bilgi beyanı,
 • Ödemelerin üç defadan fazla süre boyunca aksatılması,
 • Çiftlerden herhangi birinin 2.evliliğini yapıyor olması,

Bu durumlarda evlilik yardımı ve kredisi kullanılamaz. Kişiler ikinci evliliklerinde de bu destekten farklı yollarla faydalanabiliyor. Ancak bir kişi sadece bir kez çeyiz hesabı açabilir ve tasarruf edebilir. Biten bir evlilikte nafaka almak için bir çeyiz hesabı kullandıysanız, aynı nafakayı tekrar alamazsınız.

Maksimum Haber yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/maksimum-haber-e-devlet-1100-tl-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

5/5 - (8 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

2 Yorum

 1. Ben Taktir aldım bir tablet almak istiyorum dilleri ezberlemek kendimi geliştirmek istiyorum lütfen 8 kardeşiz zor geçiniyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu