Belediye Yardımları

KYK 850 TL Burs Başvuru Formu. KYK Burs Başvuru Linki

KYK 850 TL Burs Başvuru Formu. KYK Burs Başvuru Linki. KYK Burs Başvuru Şartları Nelerdir? KYK Burs Başvurusu E-Devlet. Kyk Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

KYK 850 TL Burs Başvuru Formu

Eğer üniversite kaydınızı yaptırdıysanız Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim bursuna başvuruda bulunmanız mümkündür.

Bu bursa başvuruda bulunabilmek için öncelikle KYK burs başvuru formu doldurmanız gerekecektir. Form doldurma işlemi e-devlet kanalı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuruların başlamasının ardından e-devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu adresine gitmeli ve sizlerden istenen soruları yanıtlamalısınız. Ardından başvurunuzu göndererek ilgili birimlere iletebilirsiniz. Başvuru sonuçları ise başvurunun son tarihini takip eden 14-30 gün içerisinde açıklanarak yine e-devlet kanalı üzerinden sorgulanabilmektedir.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanmasının ardından eylül ayından itibaren her ay 850 TL burs alırsınız. Verilen bu burs geri ödemesiz olmakla birlikte bazı şartları bozmanız durumunda krediye çevrilebilir.

KYK 850 TL Burs Başvuru Formu
KYK 850 TL Burs Başvuru Formu

KYK Burs Başvuru Linki

YKS’de gösterdikleri başarının ardından üniversitelere yerleşen öğrenciler, KYK burs başvuru linki arayışına girmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen öğrenim bursuna e-devlet kanalı üzerinden başvuruda bulunmak mümkündür.

Bunun için internet tarayıcınız üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu adresine gitmeniz ve hesabınıza giriş yaparak sizlerden istenen işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir.

E-devlet kanalı haricinde herhangi bir yerden KYK bursu başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Ancak KYK bursunun yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlar tarafından verilen öğrenim burslarına başvuruda bulunmanız mümkündür.

Her kurum burs başvurusunda bulunan öğrencilerden farklı şartlar ve farklı yeterlilikler isteyebilmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunmadan önce ilgili kurum ile iletişime geçmeniz sizler için çok daha iyi olacaktır.

KYK Burs Başvuru Şartları Nelerdir?

KYK burs başvuru şartları nelerdir sorusu üniversite öğrencileri tarafından pek çok kez sorulur. Kredi ve Yurtlar Kurumundan burs alabilmek için sağlamanız gereken şartlar şunlardır:

  • Üniversitelerde örgün olarak ön lisans, lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak
  • Kurum tarafından verilen burslardan daha önceki yıllarda yararlanmamak
  • İlk 100 bursu için ham puan bazında ilk 100’e girmek
  • Sporcu öğrenci bursu için amatör milli sporcu olmak

Yukarıda yer alan şartların yanı sıra şehit ve gazi çocukları, %40 ve üzeri engeli olan öğrenciler, Darüşşafaka lisesinde eğitim görmüş olanlar, yetimler ve öksüzler bu burstan faydalanabilmektedir. Açık ve uzaktan eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ise KYK bursundan faydalanamaz.

KYK Burs Başvurusu E-Devlet

KYK burs başvurusu e-devlet üzerinden dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız ve ‘’Gençlik ve Spor Bakanlığı’ sayfasına gitmeniz gerekir. Ardından ‘’Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu’’ sekmesine tıklayarak sizlerden istenen işlemleri gerçekleştirmeniz halinde başvurunuz alınacak işleme koyulacaktır.

2022-2023 eğitim öğretim dönemi için başvurular henüz başlamamıştır. Başvurular başladıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/kyk-krediburs-basvurusu adresine giderek burs başvurunuzu ilgili birimlere saniyeler içerisinde gönderebilirsiniz. Eğer konu ile alakalı yardıma ihtiyaç duyuyorsanız veya aklınıza takılan sorular varsa kurumun resmi web sitesini ziyaret ederek burs ile alakalı detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

750 TL KYK yemek yardımı için https://www.devletodemeleri.com/750-tl-kyk-yemek-yardimi-nasil-alinir/ Tıklayın.

5/5 - (14 Oy )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu