Sosyal Yardım

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu. Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu. Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir? Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi; Konya Belediyesi dar gelirli vatandaşların bu kışı daha rahat geçirmeleri için kolları sıvadı. Yakacak desteği verecek olan belediyelere Konya Belediyesi de dahil oldu. Muhtaç ailelere verdiği sosyal yardımlar ile adından çok söz ettiren Konya Belediyesi yardımlarına yenisini ekledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Nedir; Ankara, İzmir Büyükşehir Belediyeleri gibi ihtiyaç sahibi ailelere yakacak desteği verecek olan Konya Belediyesi vatandaşın yüzünü güldürdü. Dar gelirli ailelerin, soğuk kış günlerini rahat geçirmesini amaçlayan kara kış destek paketi büyük ilgi gördü. Bu sayede kışın hiçbir çocuk soğuk yatağa girmeyecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu yapan tüm vatandaşlar form veya dilekçeyle ihtiyaçlarını dile getirmekte, denetleme kurulunun kararına uygun olarak gerekli yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Konya Belediyesi sosyal kart başvurusu yapabilirsiniz.

Ayrıca bağlı olduğunuz ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da başvuru yapabilirsiniz. Başvurular ALO 153 Beyaz Masa Hattından https://www.konya.bel.tr/ da yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Sorgulama işlemlerinizi başvuru gerçekleştirdiğiniz vakıf yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca  444 55 42 nolu numarayı arayarak başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Konya Belediyesinin birçok yardım paketi bulunmaktadır. Dar gelirli ailelere verdiği destekler ile adından çokça bahsettiren Konya Belediyesi sosyal yardımları ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama yazımızı okuyabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvuru Formu; sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında dolduracağınız başvuru formunda yakacak yardımını işaretlemeniz yeterli olacaktır. Sizlerden istenilen evraklar ve başvuru formunu ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

Konya Belediyesinin görüşmeleri kayıt altına aldığı Kaysis isimli online sistem bulunmaktadır. Bu sistemden bilgi alabilir, sorunlarınızı iletebilirsiniz. Bu birime  (312) 403 65 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal yardımlar ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorularınız için  444 55 42’yi arayıp 6’yı tuşlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Şartları Nelerdir; sosyal yardımlardan faydalanabilmeniz için öncelikle muhtaç olmanız gerekmektedir. Muhtaçlığınızı muhtarlıktan alacağınız fakirlik belgesi ile ispatlamanız gerekir. İnceleme komisyonu tarafından muhtaçlığınızın onaylanması halinde belediyeden sosyal yardım alabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Kimlere Verilir?

Muhtaç durumda bulunan Kanunla kurulu (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı) Sosyal güvenlik kuruluşlarına tabi olmayan ve bu kuruluşlardan aylık ve gelir almayan vatandaşlara yakacak yardımı alabilirler.

İşi olduğu halde hanedeki kişi başı gelirin asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar sosyal yardım alabilmektedir. Dul, kimsesiz, geliri olmayan yaşlılar, kronik hastalar yeterli şartları sağlamaları halinde sosyal yardım alabilirler.

Yapılacak olan yardım belediyelerin bütçesine göre değişiklik göstermektedir. Ailedeki kişi sayısı ve iklim şartları verilen yardım da etkili olacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz Yardımı Nasıl Alınır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Doğalgaz yardım başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/konya-belediyesi-dogalgaz-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

Konya Büyükşehir Belediyesi Para Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Para Yardım Başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/konya-buyuksehir-belediyesi-para-yardimi/ Tıklayın ve başvuruda bulunun.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardım Başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/konya-buyuksehir-belediyesi-kirtasiye-yardimi/ Tıklayın.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvurusu İçin https://www.devletodemeleri.com/konya-buyuksehir-belediyesi-gida-yardimi-nasil-alinir/ Tıklayın.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/konya-buyuksehir-belediyesi-komur-yardim-basvurusu/ Tıklayın.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi yardım kartı başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/konya-buyuksehir-belediyesi-sosyal-yardim-karti-basvurusu-nasil-yapilir/ Tıklayın.
Yıldız Vermek İster Misiniz?

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu