Belediye Yardımları

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu. Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Ülkemizle birlikte dünyada pek çok ülkede ekonomik sorunlara ve işsizliğe neden olan pandemi etkisiyle birlikte, sosyal devlet anlayışına sahip ülkelerde sosyal yardımlar ön plana çıkıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi de bu hizmetlerden geri kalmayarak, belediye sınırları içerisinde ikamet eden kişilere sosyal yardım hizmetleri verir. Her yardım kalemi için farklı şartların bulunduğu ayrıca belirtilmelidir.

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı nasıl alınır? sorusunun yanıtı ise belediyenin sağlık ve sosyal hizmetler birimini doğrudan ilgilendirir.

Sosyal kart ve gıda kolileri kanalları ile yürütülen gıda yardımı, Konya halkına önemli ölçüde destek olmaktadır. Belediyenin sosyal hizmetler birimine doğrudan müracaat ederek bilgi edinme ve başvuru yapma hakları sağlanıyor.

Ayrıca ülke genelinde verilmekte olan sosyal yardımlar hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için e-devlet uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Ek olarak, ikamet ettiğiniz ilçenin kaymakamlıklarına bağlı faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat giderek yetkili personeller aracılığıyla bilgi alımı ve başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden sosyal yardımlar bölümüne ulaşmak için https://turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti tıklayabilirsiniz.

Yapılan başvuruların sonuçları ve diğer başvuru kalemleri hakkında bilgi almak için ise e-devlet kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır
Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvuru Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda yardım başvuru formu https://konya.bel.tr/sayfaayrinti.php?sayfaid=1403 Tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi E-devlet üzerinden Gıda yardım başvurusu yapmak için hemen https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti Tıklayın.

Gıda yardım başvurusunu telefon ile arayarak da yapabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi telefon numarası 444 55 42 arayarak gıda yardımı talebinde bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarına istek, öneri ve şikayetlerini değerlendirmesi amacıyla kurulan Açık Kapı kanalı ile sosyal yardım başvuruları da ilgili birimlere ulaştırılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Kapı Başvurusunu https://konya.bel.tr/sayfaayrinti.php?sayfaid=1403 Bu sayfadan yapabilirsiniz.

Konya Belediyesi Gıda Yardım Alma Şartları Nelerdir?

 • Maddi durumunun kötü olması
 • Yardıma muhtaç olması
 • Herhangi bir sağlık güvencenin olmaması
 • Gelirinin asgari ücretin 1/3 düşük olması

Konya Büyükşehir Belediyesi Kimler Gıda Yardımı Alabilir?

 • Maddi Durumu Kötü Olanlar
 • Herhangi bir sağlık güvencesi olmayanlar
 • Bakıma muhtaç yaşlılar
 • Maddi durumu olmayan dul bayanlar ve çocuklar
 • Depremzedeler
 • Engelli olanlar
 • Kronik hastalığı olanlar
 • Asgari ücretin altında geliri olanlar
 • İhtiyaç sahibi asker ve gazi yakınları

Konya Belediyesi sosyal yardımları hakkında daha fazla bilgi almak için resmi sitesine https://konya.bel.tr/sayfaayrinti.php?sayfaid=1403 tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca 153 çağrı merkezinden de detaylı bilgi alabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardım Başvuru Formu Linki

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda yardım başvuru formu https://konya.bel.tr/sayfaayrinti.php?sayfaid=1403 Tıklayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Telefon Numarası 444 55 42 

Konya Büyükşehir Belediyesi Elektrik Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi Kömür Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır ?

5/5 - (19 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu