Sosyal Yardım

Kızılay Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Nereye Gidiyor?

Kızılay Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Nereye Gidiyor? Kızılay ülkemizin en büyük insani yardım kuruluşudur Kızılay; afet bölgelerinin haricinde dar gelirli ve muhtaç vatandaşlara da ayni ve maddi yardımlar ile desteklerini sürdürmektedir. 81 ile ve birçok ilçede bulunan Kızılay temsilcilikleri yardıma ihtiyacı olan insanlara kapılarını her daim açık tutmaktadır.

Kızılay’dan yardım almak istiyorum diyen vatandaşlar aynı zamanda Kızılay hangi yardımları yapar diye araştırma yapmaktadır. Yazımızın içeriğinde Kızılay yardımları, Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır, Kızılay yardım başvuru formu ile ilgili detayları paylaşacağız.

Kızılay Yardımları Nelerdir?

Kızılay Hangi Yardımları Yapar;

Kızılay yardım başvurusu yapan vatandaşların gıda kolisi temsilcilikler aracılığı ile ihtiyaç sahiplerinin ev adreslerine teslim edilmektedir. Gıda yardım kolisi içerisinde temel mutfak ihtiyaçlarına yönelik malzemeler bulunmaktadır.

Kızılay’a bağışta bulunan hayırsever vatandaşların erzak paketi ve kuru gıda yardımı, yine Kızılay aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.

Kızılay gıda paketlerini koli olarak, zaman zaman ise BİM ve bazı zincir marketler iş birliği ile alışveriş çeki olarak da vermektedir.

Kızılay’ın en çok başvuru aldığı sosyal yardım türleri arasında Kızılay para yardımı gelmektedir.

Kızılay para yardımı ne kadar sorusunun cevabına gelecek olursak; para yardım miktarı ailenin muhtaçlık seviyesine, ailede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kızılay Para yardımı ne kadar; 300TL ile 500TL arasında değişmektedir.

Kızılay’dan para yardımı almak isteyen vatandaşların başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kızılay Yardımları Ne Zaman Dağıtılacak?

Kızılay yardım başvurusu yapan vatandaşlar, Kızılay yardımı ne zaman dağıtılacak sorusunun cevabını merak etmektedir. Kızılay yardım başvuruları olumlu sonuçlanan vatandaşların yardımları en kısa sürede kendilerine ulaştırılır.

Kızılay Yardımları Nereye Gidiyor?

Kızılay yalnızca gerçek ihtiyaç sahiplerine yardım etmektedir. Başvurular yetkili birimler tarafından titizlikle incelendikten sonra yardım edilip edilmeyeceğine dair karar verilir.

Kızılay hem kendi bünyesinde yoksul ve muhtaç vatandaşlara yardım etmektedir, hem de hayırsever vatandaşların yaptığı yardım ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Kızılay Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama


Kızılay Yardımlarına Nasıl Başvurulur?

Kızılay yardım başvurusu nasıl yapılır; Kızılay’dan yardım almak isteyen ihtiyaç sahipleri https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linki üzerinden form doldurarak ön başvuru yapabilirler. Bulunduğunuz il/ilçe içerisinde sizlere en yakın Kızılay şubesine giderek başvuru formu doldurabilirsiniz.  Kızılay yardımları ile ilgili bilgi almak için ALO168 Kızılay Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kızılay Yardımları Nelerdir? Ne Zaman Dağıtılacak? Nereye Gidiyor?

Kızılay Yardım Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay daha öncede belirttiğimi gibi sadece gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmaktadır. Yardımlardan faydalanabilmeniz için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kızılay yardım paketi başvuru için öncelikle bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilirsiniz. Muhtarlıklar yardıma ihtiyacı olan aileleri Belediye, Valilik ,Kızılay, dernek ve vakıflara bildirmektedir. Muhtarlığın muhtaçlık listesinde yer alan vatandaşlar çoğu zaman başvuru yapmadan gıda ve erzak paketi, yardım paketi, gıda kolisi almaktadırlar.

Kızılay yardım paketi başvurusu; 

  • Bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilirsiniz.
  • ALO168 Kızılay Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.
  • 81 il ve bir çok ilçede faaliyetlerine devam eden Kızılay temsilciliğinde başvuru formu doldurarak yardım paketi başvurusu yapabilirsiniz
  • Ayrıca Kızılay resmi internet sitesi https://www.kizilay.org.tr/Iletisim linkine tıklayarak ön başvuru yapabilirsiniz.

Temsilciliklere gitmeden önce Çağrı Merkezi ile iletişime geçerek başvuru için gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Kendinize en yakın Kızılay temsilciliği açık adresi için https://www.kizilay.org.tr/subeler linke tıklayabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra yaşadığınız ili tıklayınız. Bağlı olduğunuz ildeki şubelerin açık adresleri karşınıza çıkacaktır.

Kızılay Yardım Paketi Sorgulama

Kızılay yardım paketi başvuru sonucunu öğrenmek için başvuru yaptığınız temsilciliği arayabilir, bizzat gidebilir veya ALO168 ile iletişime geçerek başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Başvuru sonuçları; başvuru formunda vermiş olduğunuz iletişim bilgileri üzerinden mail, sms veya telefon yolu ile sizlere iletilir.

Kızılay Yardım Paketi Başvuru Formu

Kızılay yardım paketi başvuru formu; müracaat sırasında başvuru sahibi hakkında bir takım bilgiler edinme başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Başvuru formunda kimlik ,iletişim, ikametgah bilgilerine dair bir takım sorular bulunmaktadır.

Formda vermiş olduğunuz bilgiler ve teslim ettiğiniz gerekli belgeler titizlikle incelendikten sonra yardım başvurularınız sonuca ulaşır.

Başvurularınızın olumlu sonuçlanması için yardım paketi başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olması önemlidir.

Başvuru sonuçları iletişim numaranız üzerinden sizlere iletilir.

Kızılay Yardım Paketi Almak İstiyorum

Kızılay yardım paketi almak istiyorum diyorsanız bağlı olduğunuz muhtarlık ile iletişime geçebilir, 81 il ve birçok ilçede bulunan Kızılay şubelerine giderek başvuru formu doldurabilir veya ALO168 Çağrı Merkezini arayarak yardım taleplerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Ayrıca Kızılay resmi internet sitesi üzerinden ön başvuru yapabilirsiniz. Ön başvuruları kabul edilen vatandaşların gerekli evraklar ile birlikte temsilciliğe gitmeleri gerekmektedir. Başvurunuzun onaylanması sonrasında Kızılay yardımlarından yararlanabilirsiniz.

Yıldız Vermek İster Misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu