Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kızılay gıda yardımı; Özellikle Covid-19 nedeniyle birçok aile geçim sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Kızılay içinde bulunduğumuz bu zor günlerde dar gelirli vatandaşlara umut ışığı olamaya devam ediyor. Kızılay gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır, Kızılay gıda yardımı başvurusu için gerekli belgeler ve birçok merak edilen, en çok araştırılan soruları  yazımızın içeriğinde sizler için cevapladık.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yaşamını devam ettirmekte güçlük çeken dar gelirli veya hiçbir gelire sahip olmayan vatandaşlarımıza Kızılay yardım elini uzatıyor. Kızılay muhtaç vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için birçok destek programı sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Kızılay Gıda Yardımıdır. Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır sorusu özellikle Covid-19  nedeniyle işsiz kalan, birçok vatandaş tarafından merak konusudur. Kızılay’ın vermiş olduğu gıda paketleri normal bir ailenin ortalama 1 aylık temel mutfak ihtiyaçlarını gidermektedir.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusunu 81 ilde bulunan Kızılay  temsilciliklerine yapabilirsiniz. Aynı zamanda Kızılay’ın resmi internet sitesinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. ALO 168’i arayarak ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

Birçok kişi e-devlet üzerinden başvuru yapılıp yapılamayacağı konusunda araştırma yapmaktadır. E-devlet üzerinden başvuru yapılmamaktadır.

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Kızılay Gıda Yardımı Almak İstiyorum; sorusu ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Kızılay dar gelirli ailelere verdiği gıda paketleri ile ailelerin temel mutfak ihtiyaçlarını gidermeyi planlıyor. İhtiyaç sahibi ailelerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına öncelikle kayıt olmaları gerekmektedir. Vakıfta kaydı bulunan vatandaşlar muhtaçlığının onaylanması durumunda yardımdan faydalanabileceklerdir.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında kaydı bulunan kişilerin muhtaçlığı yetkili kişiler tarafından araştırılmaktadır. İnceleme sonucunda başvuru sahibinin muhtaç olduğu kanaatine varılırsa yardım almaya hak kazanır. Bu süreç başvuru tarihinden itibaren ortalama 1 ay sürmektedir.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulamanızı 81 ilde bulunan Kızılay temsilciliklerinden yapabilirsiniz. Kızılay’a ait resmi internet sitesinden de https://www.kizilay.org.tr/Haber/AramaSonuclari sorgulama yapabilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz Kızılay şubesini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Telefon Numarası ve İletişim; Başvuru yaptığınız Kızılay şubesine ait olan telefon numarasını aramanız gerekmektedir. ALO 168 Kızılay Çağrı Merkezide sizlere 7 /24 hizmet vermektedir.

Kızılay Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Başvuru Formu

Kızılay Gıda Yardımı Başvuru Formunda kişinin  iletişim bilgileri, genel maddi durumu, mesleği, ikamet adresi gibi temel sorular bulunmaktadır. Öncelikle kişilerin bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmaları gerekmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra yetkili kişiler tarafından incelemeye alınmaktadır, o  nedenle bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir.

Kızılay Gıda Yardımı Başvuru sonuçlarınız başvuru formunda yazdığınız iletişim bilgilerine telefon veya mesaj  yoluyla iletilecektir.

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorgulama

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler; Türk Kızılay’ı yardım programlarından biride gıda yardımıdır. Dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmak amacıyla Kızılay Gıda Yardımı vermektedir. Yardıma başvuru yapacak olan kişilerin öncelikle muhtaç olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

 • T.C Kimlik Kartı aslı ve fotokopisi
 • Fakirlik Belgesi (muhtarlıktan alınacak)
 • İkametgah Belgesi
 • Gelir beyanı
 • SGK’ dan alınacak işsiz olduklarını kanıtlayan belge
 • Mal beyanı

Gerekli evraklar ile birlikte yetkili mercilere başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Evrakların içeriği yapacağınız başvuruya göre değişiklik göstermektedir. ALO 168 Kızılay Çağrı Merkezinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kızılay Gıda Yardımını Kimler Alabilir?

Kızılay Gıda Yardımı Almak İstiyorum; muhtaçlığı kanıtlanmış, temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta güçlük çeken, gerekli evraklarını tamamlamış  vatandaşlarımız Kızılay Gıda Yardımdan faydalanabilirler. Kızılay Gıda Yardımı Alabilecek Kişiler şunlardır;

 • Dar gelirliler
 • Engelli vatandaşlarımız
 • Kimsesiz yaşlılar
 • Muhtaç ailelerin çocukları
 • Kronik hastalığı olanlar
 • Afetzedeler

Yukarıda belirttiğimiz kişilerin yanı sıra halkı kişi başı aylık ortalama geliri, asgari ücretin 1/3’ünün altında olan vatandaşlarımız Kızılay Gıda Yardımı almaya hak sahibi olurlar.

Kızılay Gıda Yardımı

Ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Kızılay ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Kızılay’ın birçok yardım programı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de  Kızılay gıda yardımıdır. Kızılay gıda yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelerin temel mutfak ihtiyaçlarını (4 kişilik bir ailenin ortalama 1 aylık) karşılamaktadır. Muhtaçlığınızı belgelemeniz gerekmektedir.

Başvuruyu gerçekleştirecek olan kişi  yeterli şartları sağlaması halinde gerekli evraklar ile birlikte başvurularını gerçekleştirip, başvuru sonucuna göre  Kızılay Gıda Yardımdan faydalanabilecektir. Yazımızın içeriğinde Kızılay Gıda Yardımı Almak İstiyorum, Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır, Kızılay Gıda Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Kızılay Gıda Kolisi Yardımı

Kızılay Gıda Kolisi Almak İstiyorum; Kızılay dağıttığı gıda kolilerinin yanı sıra yardım alacak kişilerin cep telefonlarına göndereceği kod nakit yükleme yapılacak, belirlenmiş olan zincir marketlerden alışveriş imkanı sunacak. Bu kod ile temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılayacak olan vatandaşlar derin bir nefes alacaktır. Bu yardım alkol ve tütün ürünlerinde geçerli olmayacaktır.

Kızılay Gıda Kolisinde Neler Var;  ortalama 4 kişilik bir ailenin yaklaşık 1 aylık mutfak ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak düzenlenmiş olan gıda paketinde olanlar şöyledir;

 • Kahvaltılık ürünler (peynir, zeytin)
 • Un, tuz, şeker
 • Nohut, bulgur, mercimek, makarna, pirinç, kuru fasulye
 • Salça, yağ, bisküvi, çay
 • Tel, arpa şehriye

Özellikle ramazan ayı öncesi Kızılay Gıda Kolisi Yardımları hız kesmeden yapılmaktadır. Kızılay Gıda Kolisi Almak İsteyen vatandaşlarımız gerekli evraklar ile birlikte yetkili makamlara başvuru yapabilirler.

Kızılay Kuru Gıda Yardımı Başvurusu

Kuru gıda yardımı yapan birçok kuruluş bulunmaktadır. Yardıma muhtaç ailelerin muhtaçlığını kanıtlaması durumunda kuru gıda yardımı alamaya hak kazanırlar. Kuru gıda yardımı yapan kuruluşlar bunlardır;

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (erzak yardımı)
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü
 • İl ve İlçe Belediyeleri,
 • Kızılay
 • Özel Yardım Vakıfları

Dar gelirli vatandaşlarımıza kuru erzak yardımı yapmaktadır. Kızılay’dan kuru erzak yardımı almak isteyen vatandaşlarımız ALO 168’i arayarak ön başvurularını yapabilirler. Kızılay’a ait resmi internet sitesinden ve her ilde bulunan Kızılay temsilciliklerinden başvuru yapılabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.