Sosyal Yardım

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama. Kızılay Doğum Yardımı Başvuru Formu. Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay doğum yardımısevgi bohçası başvurusu; Kızılay ihtiyaç sahibi anneleri ve bebekleri yalnız bırakmıyor. Kızılay Sevgi Bohçası projesiyle doğum yapan anneleri mutlu etti. Türk Kızılay’ı ve hayırseverlerin desteği ile yürütülen proje dar gelirli ailelerin yüzünü güldürdü.

Yeni doğan bebeğin ve doğum yapan annenin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan proje sayesinde dar gelirli  aileler doğum sonrası  rahat nefes alacaktır. Kızılay Doğum Yardımı nakdi olarak da yapılmaktadır. Yazımızın içeriğinde Kızılay Doğum Yardımı Nasıl Alınır, Başvurusu Nasıl Yapılır ve merak edilen, en çok araştırılan soruları cevaplamaya çalıştık.

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır; Doğum yardımı alabilmek için bulunduğunuz ilin Kızılay temsilciliklerine giderek yada arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hastanelerin yeni doğan kliniklerinin tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere Kızılay sevgi bohçası ulaştırmaktadır. Sevgi bohçasının içinde doğum yapan annenin ve bebeğin temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eşyalar bulunmaktadır.

Bebek için; biberon, emzik, bebek bezi, ıslak mendil, pişik kremi, bebe yağı, ateş ölçer, şampuan, sabun, pamuk,  hastane çıkış seti ve bebek battaniyesi bulunmaktadır. Anne için; gecelik, hijyenik  ped ve çanta bulunmaktadır.

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Sorgulama

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Sorgulama; Kızılay ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşudur. Kızılay her zaman ihtiyacı olan, dar gelirli ailelerin yanında olmaya devam ediyor. Kızılay doğum yardımı sorgulamasını bağlı olduğunuz ilin temsilciliklerinden öğrenebilirsiniz. Kızılay çağrı merkezide merak ettiğiniz soruların cevabını yanıtlamak için 7/24 hizmet vermektedir.

Kızılay’ın yine ihtiyaç sahibi annelerin ve yeni doğmuş bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik başlattığı  sevgi bohçası projesi de ailelerin yüzünü güldürdü.

Kızılay yardımları hakkında detaylı bilgi almak için https://www.kizilay.org.tr/Bagis/BagisKategorisel/2/sosyal-yardimlar adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kızılay Doğum Yardımı Başvuru Formu

Kızılay Doğum Yardımı Başvuru Formu; Kızılay’ın birçok yardım programı vardır.  Bunlar; doğum, gıda, yakacak, barınma, kan, sağlık, para yardımlarıdır. Bağlı olduğunuzu ilin temsilciliklerine giderek hangi yardımdan faydalanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda size ona göre başvuru formu verilecektir. Başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir. İhtiyaç sahibi olduğunuz yetkili kişiler tarafından belirlendiği taktirde doğum yardımından faydalanabilirsiniz.

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu ve Sorgulama

Kızılay Sevgi Bohçası Başvurusu

Bebek sahibi olan her hangi bir sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi annelere Kızılay sevgi bohçası projesi ile destek oluyor. Kızılay sevgi bohçası için her hangi bir başvuru gerekmemektedir. Kızılay yetkili çalışanları ve sosyal yardım uzmanlarının belirlediği ailelere sevgi bohçası verilmektedir.

Kızılay Doğum Yardımı Başvurusu Telefon Numarası

Kızılay sevgi bohçası projesi için her hangi bir başvuru yapılması söz konusu değildir. Kızılay Doğum Yardımı Başvurularınızı Kızılay resmi internet sitesinden, bağlı olduğunuz ilin temsilciliklerinden yapabilirsiniz. ALO 168 Kızılay Çağrı Merkezi merak ettiğiniz tüm soruları cevaplamak için 7/24 hizmet vermektedir.

Kızılay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Başvuru ve Sorgulama

Kızılay  Doğum Yardım Başvurusu Nasıl  Alınır?

Kızılay; ihtiyaç sahibi ailelerin zor zamanlarında onları yalnız bırakmıyor. Doğum yardımı ve sevgi bohçası projesiyle annenin ve yeni doğan bebeklerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Doğum yapacak ihtiyaç sahibi birçok anne adayı Kızılay Doğum Yardımı Nasıl Alınır diye araştırma yapmaktadır.

Sevgi bohçası projesi için vatandaşın her hangi başvuru yapmasına gerek yoktur. Hastanelerin yeni doğan kliniklerinin tespit ettiği ailelere verilen yardım, yeni doğmuş bebeğin ve annenin doğum sonrası ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak hazırlanmıştır. Kızılay’dan nakdi doğum yardımı almak isteyen vatandaşlarımız bağlı oldukları ilin Kızılay temsilciliklerine giderek form doldurabilirler.

Kızılay Doğum  Yardım Başvurusu İçin Gerekli  Belgeler

Kızılay’ın yardım programlarından faydalanabilmek için öncelikle ihtiyaç sahibi olmanız ve bunu belge ile (muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi) ispatlamanız gerekmektedir. Başvuru esnasında istenen belgeler başvuru yapacağınız yardım türüne göre değişiklik göstermektedir. Kızılay doğum yardımı başvurusu için gerekli belgeler bunlardır;

 • TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik(muhtaçlık) belgesi
 • Gelir belgesi
 • İşsiz kişilerin işsiz olduklarını gösteren belge (SGK’dan alınacak)

Başvuru yapmaya gitmeden önce bağlı olduğunuz ilin Kızılay temsilciliklerini arayarak evraklarınızın eksik olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var.

Kızılay Doğum  Yardımı Kimler Alabilir?

Doğum Yardımı Kimler Alabilir; yardımdan faydalanabilmeniz için en önemli unsur ihtiyaç sahibi olmanızdır. İhtiyaç sahibi olduğunuzu belgelemeniz durumunda yardım alamaya hak kazanırsınız. Fakat Kızılay’ın doğum yapan annelere ve yeni doğan bebeklere sunmuş olduğu diğer hizmette sevgi bohçası projesidir.

Sevgi bohçası projesi için herhangi bir başvuru söz konusu değildir. Hastanelerin belirlemiş olduğu ihtiyaç sahibi ailelere verilen sevgi bohçasının içerisinde anne ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik eşyalar bulunmaktadır. Yeni doğan kliniklerinin, Kızılay yetkilileri ile iletişime geçmesi halinde yeni doğum yapan ihtiyaç  anneye sevgi bohçası yetkililer tarafından ulaştırılmaktadır.

4.7/5 - (38 Oy )

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

13 Yorum

 1. Yeni doğan bebek yardımı istiyorum bebek bezi bebeğin tüm ihtiyaçların çok lazım şimdi bizi görürseniz çok mutlu oluruz şimdiden çok teşekkürler.

 2. 5 aylık bebeğim var evim sobalı evim kira eşimin düzenli Bi işi yok Allah rızası için yardım edin

 3. Evim kira 3. Çocuğum doğacak elektrik su telefon internet doğalgaz mutfak masrafı iki cocuk okuyo asgari ücretle yetisemiyoruz yqrdima ihtiyacım var

 4. Eşim askerde kırada oturuyorum hic bir gelirim yok hamileyim dogum yapıcam hic bir ihtiyacimi karşilayamiyorum dogumumada az kaldi aklim hep nasıl gecincem diye düşünüyorum lütfen destek olun bana

 5. Evim kira borcumuz var 5 aylık gebeyim doğum çantası ve yeni bebek kiyafetlerine ihtiyacım var maddi yardım , ve gıda yardımı istiyorum

 6. Eşim bize sahip çıkmıyor 2 bebegim var biri bir buçuk yaşında diğeri 7 aylık mama ve bez ihtiyaçlarını karşılaşamıyoruz maddi yardım istiyorum giyim mez mama süt yardımı istiyorum lütfen yardım edin .

 7. Benim 4 tane çocuğum var evimiz kira Bebeğimin ihtiyacını bez istiyorum saygılar

 8. Evim kira borcumda var bebeğimin ihtiyaçlarını alamıyorum allha rızası için yardım ediniz bebeyim gelicek ona kıyafet alamadim

 9. Yeni doğum yapicagim evim kira düğün borcum var yetişemiyorum bebeğimin ihtiyaçlarını alamıyorum allha rızası için bebeğime yardım edin

 10. Maddi yardım istiyorum kira yardımı giyim yardımı almak istiyorum süt bez yardımı istiyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen 3 çocukla tek yaşıyorum lütfen yardım edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu