Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu 2023 Nasıl Doldurulur? 1250 Tl Kırtasiye Yardımı Nasıl Alınır?

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Belediye Kırtasiye Yardımı Var Mı? Belediye Kırtasiye Yardımı Ne Kadar? Öğretmenler, Müdürler ve Müdür Yardımcıları kırtasiye yardımı. Belediye Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu. Belediye Kırtasiye Yardımı Var Mı? Belediye Kırtasiye Yardımı Ne Kadar? Öğretmenler, Müdürler ve Müdür Yardımcıları kırtasiye yardımı. Belediye Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu 2023 Nasıl Doldurulur?

Belediye kırtasiye yardımı, dar gelirli ailelerin masraflarını karşılaması için devlet tarafından oluşturuldu. Yeni duyurulan pakete göre, ihtiyaç sahibi ailelerin eğitim öğretim masraflarının karşılanması amaçlanıyor.

Sosyal devlet olma yolunda adımlar atılmaya devam ediliyor. Sosyal devlet sorumluluklarının başında ise eğitim ve öğretim paketleri geliyor. Hükümet tarafından açıklanan paketler ile, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının daha adil bir eğitim alması amaçlanıyor.

Belediye Kırtasiye Yardımı Var Mı?

Bu amaç uğrunda ilk çalışmalar da yavaş yavaş açıklanmaya başlandı. Açıklanan paketlerden ilki ise belediye kırtasiye yardımı oldu.

Bakanlık ve belediyelerin ortak çalışması ile birlikte ortaya çıkan bu paket ile birlikte dar gelirli aileler, çocuklarının defter; kalem ve kitap gibi masraflarının bir kısmını karşılayabilecek. Tabii ki bu yardımlar ile ilgili birçok ayrıntı bulunuyor. Alınacak ücretler, başvuru koşulları ve yardımların ne zaman dağıtılacağı gibi konular; ihtiyaç sahibi kişiler tarafından merak ediliyor. Bu haberimizde tüm soruları yanıtlıyor olacağız.

Devlet Ödemeleri  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Başvurabilir? Başvuru Şartları ve Detayları Nelerdir?
Kırtasiye Yardım Başvuru Formu
Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Belediye Kırtasiye Yardımı Ne Kadar?

Belediye kırtasiye yardımı ücretleri, bakanlık ve belediyelerin ortak mesaisi sonucunda karar bağlandı. Verilen karar neticesinde, ailelerin ihtiyaçlarını kesin olarak karşılayabilmeleri amaçlandı.

Devlet tarafından yalnızca ihtiyaç sahibi ailelere değil; öğretmenlere de verilecek olan paketin ücretleri şu şekilde belirlendi:

İhtiyaç Sahibi Aileler kırtasiye yardımı

Ekonomik açıdan iyi bir konumda olmayan aileler, şehit aileleri, pandemi koşullarından etkilenmiş esnaf aileler ve onların çocukları bu yardım paketinde ilk hedef olarak belirlendi.

Bu grup için 2022 yılında belediyede belediyeye farklılık gösteriyor olsa da 300 ila 400 TL arasında bir ödeme miktarında karar kılındı.

Kırtasiye yardımı başvurusu için https://www.devletodemeleri.com/kirtasiye-yardimi/ tıklayın.

Öğretmenler, Müdürler ve Müdür Yardımcıları kırtasiye yardımı

Belediye kırtasiye yardımından faydalanacak bir diğer grup ise öğretmenler, müdürler ve müdür yardımcıları oldu. Bu grupta yer alan kişiler, fiili olarak eğitim öğretim hareketlerinin içinde bulundukları için; ödenecek ücret de bir hayli arttı.

Yapılan görüşmeler sonucunda verilecek ücret 1325TL olarak belirlendi. Öğretmenlerin hesabına yatacak net ücretin ise 1200 Lira 82 Kuruş olması bekleniyor.

Belediye Kırtasiye Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dar gelirli aileler, açıklanan yardım paketini duyunca belediye kırtasiye yardımı başvurusu nasıl yapılır sorunun cevabını aramaya başladı. Yazımızın içerisinde bu soruya cevap veriyor olacağız.

İlk olarak yardım başvurusu için gitmeniz gereken kurumlar, yaşadığınız şehre göre değişiklik gösteriyor. Ancak il ve ilçe belediyelerine, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına direkt olarak başvuru yapabilir ve belediye kırtasiye yardımı talep edebilirsiniz.

Devlet Ödemeleri  Zonguldak Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başvurusu Başladı: Kimler Başvurabilir? Başvuru Formu

Tabii ki yardım talebinde bulunmadan önce, kırtasiye yardım başvuru formunun doldurmanız gerekiyor. Ayrıca gerekli belgeleri de eksiksiz bir şekilde temin etmeniz, söz konusu yardımlardan yararlanma şansınızı artırabilir.

Kırtasiye Yardım Başvuru Formu

Yardım alabilmek için ilk aşama doğru bir şekilde başvuru formunun doldurmaktan geçiyor. Kırtasiye yardımı almak isteyen veliler, gerekli kurumlara başvurduktan sonra kendilerine verilen form sayesinde; yardım almaya hak kazanabiliyor.

Verilen başvuru formunda velilerden şu bilgiler isteniyor:

 • Muhtaçlık Seviyesi
 • Ailenin maddi durumu
 • Aylık gelir değerlendirmesi
 • Aylık gider değerlendirmesi
 • Yardım ihtiyacı doğuran istisnai durumlar (Şehit yakını olmak, dul olmak, yetim veya öksüz olmak vs.)

Ayrıca bu formun doldurulması sırasında, dar gelirli ailelere bizzat belediye çalışanları destekte bulunuyor. Formun doldurulması esnasında, ailelerden dürüst olmaları isteniyor.

Gerçekleri çarpıtan aileler tespit edildiğinde, yardım fonunu suistimal ettikleri gerekçesi ile cezai işlem ile karşı karşıya kalıyorlar.

Eğer bu durum tespit edildiğinde, yardımlar çoktan alındıysa; faizler ile birlikte yardım fonunun geri iadesi aileden talep ediliyor.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu E-Devlet

Başvuru işlemlerinizi, herhangi bir devlet dairesine gitmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken E-Devlet uygulamasından bir başvuru oluşturmak.

E-Devlet üzerinden başvuru oluşturmak için ilk olarak linkte yer alan adrese gitmeli ve adreste yer alan kırtasiye yardımı başvuru formunu doldurmalısınız. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. E-Devlet uygulamasını kullanarak yapmış olacağınız başvurular, yalnızca randevu görevi görmektedir.

Söz konusu yardımlardan yararlanabilmek için mutlaka fiziki olarak elde ettiğiniz belgeleri, ilgili devlet dairelerine ya da yardım kuruluşlarına zamanında teslim etmelisiniz. Aksi takdirde başvurunuz onaylanmayacak ve yardım talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Kırtasiye Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, yardım amacıyla belediyeye başvuran kişiler arasından seçimi kolay hale getirecek bazı belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Bu belgeleri eksiksiz bir şekilde belediyeye teslim etmediğiniz takdirde, olumsuz bir geri dönüş almanız kaçınılmaz olacaktır.

Devlet Ödemeleri  Adıyaman Belediyesi Kırtasiye Yardımı Başladı. Kimler Nasıl Başvurabilir? E-Devlet

Başvurunuzun onaylanması için mecburi kabul edilen belgeleri şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Başvuru yapan velinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veyahut da güncel nüfus cüzdanı
 • Yardımdan yararlanacak çocuğun Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı veyahut da güncel nüfus cüzdanı
 • Çocuğun öğrenim gördüğü okuldan alınması gereken bir adet öğrenci belgesi
 • Velinin güncel gelir belgesi, eğer işsizse SGK’dan alınacak işsizlik belgesi
 • Ailenin oturma bilgileri için istenen ikametgâh adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği
 • Ailenin ikamet ettiği konut kirada ise kira sözleşmesi
 • Ev, ailenin mülkiyeti kabul edilmişse tapu fotokopisi
 • Öğrenci velisi, farklı bir yerde çalışmak için başvuru yaptıysa, İŞKUR kayıt belgesi
 • Muhtarlık tarafından verilen fakirlik belgesi

Son maddemiz olan fakirlik belgesi, belediyeler tarafından zorunlu kabul edilmemiştir. Ancak bu belgeyi temin etmeniz, sizi diğer kırtasiye yardımı için başvuran kişilerin önüne geçirerek yardım alma ihtimalinizi artıracaktır.

Belediye Kırtasiye Yardımları Ne Zaman Yatıyor?

Her eğitim ve öğretim yılının başlangıcında dağıtılan belediye kırtasiye yardımları, bu sene de eğitim öğretim yılı başlamadan dağıtılacak. Herhangi bir aksilik yaşanmadığı takdirde, söz konusu yardımların Eylül ayı içerisinde dağıtılması bekleniyor.

Son olarak, bazı belediyeler inisiyatif alarak nakit para yerine araç gereç dağıtmayı da düşünebilir. Böyle bir durumda araç gereçlerin teslim edilmesi biraz daha uzun bir zaman alacaktır. Başvuru yapmadan önce nakit para mı yoksa araç gereç mi dağıtıldığını belediyenizden öğrenebilirsiniz.

1250 tl kırtasiye yardım başvurusu için hemen https://www.devletodemeleri.com/1-250-tl-kirtasiye-yardimi-basvurusu/ tıklayın.

4/5 - (95 Oy )

devlet ödemeleri

Youtube Kanalımızı Takip Edebilirsiniz <<< https://www.youtube.com/@engelsizmedya >>>

devlet ödemeleri

Devlet Ödemeleri

Sosyal Yardımlar ve Devlet Ödemeleri Hakkında Son Gelişmeleri Sizlerle Paylaşmaktayız.

23 Yorum

 1. bizim durumumuz hiç iyi değil bize yardım verin lütfen beş kişiyiz ne olur bizim yaptığımız başvuruyu kabul edin ne başvuru yaptıysak kabul etmediler ne olur siz bari bu başvurumuzu kabul edin ederseniz çok sevinirim gerçekten

 2. Ben Durna yardımcıoğlu, dar gelirli olduğumuz için çocuklarıma kırtasiye yardımı istiyorum. İlgilenmenizi rica ediyorum

 3. Benim 4tane okula gidiyor eşim çalışmıyor sizden yardım istiyorum

 4. 3 çocuk okutuyorum eşim çalışmıyor çok ihtiyaçım var kırtasiye malzemelerine

 5. Eşim çalışmıyor 3 çocuk okutuyorum kırtasiye malzemelerine ihtiyacım var

 6. İki çocuk okutuyorum eşim çalışmıyor tırafik kazası geçirmiş

 7. Ben 3 çocuk okutuyorum kırtasiye yardımı ihtiyacım var eşim çalışmıyo

  1. Merhaba ben 3 çocuk okutuyorum kırtasiye yardımına ihtiyacım var eşim çalışmıyo

 8. Lütfen bizde istiyoruz 2 çocuğum var daha birsey alamadım her şey çok pahalandı lütfen bizide görün

 9. İki çocuk babasıyım 4 aydır işsizim ve oturdugum ev kiradır kırtasiye yardımı istiyorum

 10. Yalova, Çınarcık’ta oturuyorum, bizde böyle bir yardım yok, neden??? Burda çocuklar okula gitmiyor mu???!!!!!

 11. 3 çocuk annesiyim bir tanesi ilkokul birtanesi ortaokul da okuyo kırtasiye yardımı istiyorum

 12. Hayat cok pahali ev kira 3 tane cocuk okutuyom daha hic bir seylerini alamadim

 13. 3 çocuğum var asgari ücret ile 3 çocuk okutamıyoruz kırtasiye yardımınızı bekliyoruz.

  1. 3 tane çocuk okutuyorum 2taneorta okul 1 İlk okul masraflar pahalı yetiniyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu